Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Mocna odległościówka


Gość knyklu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość knyklu

Witam,

Poszukuję informacji o wędkach jak w temacie.

Przejrzałem sklepy i-netowe i znalazłem cos w tym rodzaju:

jaxon-favourite long cast

cormoran-black master float

jaxon - xt_pro_new_generation_float

Niestety nie mam możliwości obejrzeć tych wędek fizycznie, więc mam nadzieje, że ktos podzieli się ze mną jakimiś spostrzeżeniami.

Pokrótce opiszę czego oczekuje od takiej wędki. Mam zamiar jej używać do łowienia kleni na chleb (tylko żyłka i haczyk i spuszczanie chleba z pradem). Z racji, ze brania często są w odległości około 50m o łowiącego, więc zacięcie jest bardzo mocne, praktycznie całym ciałem. Wobec tego dobrze, ażeby wędka przechodziła w dosyć szybką parabolę.

Do tej pory mamiałem teleskop jaxona (4,2 - 10-40 "sirius" czy jakoś tak) i sprawował się dosyc dobrze, ale cieżar i nienajlepsza praca podczas holu troche mnie denerwuje.

Liczę na pomoc :)

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość knyklu
mój ojciec w tym sezonie łowił daiwą theory 360 10-50 kijek jest bardzo mocny przelotki o sporej średnicy bez problemu przechodzi stoper gumowy,kijk kosztuje w okolicy 300zł dostępne są jeszcze długości 390 i 420

Tą akurat miałem okazję oglądac i wszystko super poza cena, drogawa trochę.

A nie lepsza będzie do tego bolonka 5 m :?:

Ale one są trochę za delikatne. Z tego co wiem, to w bolonkach szczytówka jest delikatna, ładnie pracuje przy holu, a w metodzie która wykorzystuje, końcówka holu to juz tylko formalność (ryba po holu z 40-50 metrów jest już prawie martwa ;) ) Poza tym, wędka musi byc przy mocnym ugięciu bardzo mocna (czyli na początku holu) gdyż to wtedy ryba zazwyczaj schodzi w brzeg i często trzeba na sile ja zatrzymać, a na 40m żyłce trzeba sie ostro postawić.

A tak przy okazji. Sa plecionki które nie nasiąkają i pływają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość knyklu
Przez ten sezon urzywalem Jaxona Favourite 390 cw 10-40.Gluwnie do malego zywca,nie narzekam.

A mozesz coś wiecej napisać. Cos o akcji (gnie sie od razu w połowie, czy też ładnie przechodzi od góry do dołu w miarę obciążenia); ugina sie pod własnym ciężarem będąc w poziomie, jest twarda czy też miekka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, wędka musi byc przy mocnym ugięciu bardzo mocna (czyli na początku holu) gdyż to wtedy ryba zazwyczaj schodzi w brzeg i często trzeba na sile ja zatrzymać, a na 40m żyłce trzeba sie ostro postawić.
A myślałeś nad federem ,moim zdaniem lepiej się będzie nadawał ,do twojego sposobu łowienia .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam

Potrzebna mi jest mocna wędka spławikowa o długości 390/420 do łowienia większych ryb w zarośniętym grążelami zbiorniku, żadnych teleskopów. W cenie około 150zł. Mógłby ktoś doradzić coś konkretnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie 150 zł. ciężko będzie znaleźć coś godnego polecenia, tym bardziej jeśli wędka ma bezproblemowo służyć przez wiele sezonów. Do rozpoczęcia sezonu jeszcze sporo czasu, może warto dozbierać trochę kasy. Napisz dokładniej jaki c.w. Cię interesuje. Gdy już będziesz oglądał wędki w sklepie zwróć uwagę na średnicę szczytowych przelotek. Jeśli będą zbyt małe to przy grubszych żyłkach stoper może zatrzymywać się na przelotkach.

W granicach 250 zł. możesz kupić np. coś od Daiwy:

Aqualite Sensor/Power Float

Zwróć uwagę na uchwyt kołowrotka i samą rękojeść - w tej klasie cenowej u innych producentów ciężko o równie dobre wykończenie.

Z tego co pamiętam kolega cinek1979 używa podobnego sprzętu, napisz do niego na PW może coś doradzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili posiadam wędkę York Attacker Match 420/25 lecz jest jak dla mnie nieco za delikatna (świetnie nadaje się do połowu leszczy i linów), raz miałem na niej większego karpia to gdyby nie dobrze ustawiony hamulec to praktycznie by się wyprostowała. Potrzebuję czegoś mocniejszego.

Ciężar wyrzutu jest dla mnie bez większego znaczenia gdyż nie używam spławików większych jak 3g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Match są przeważnie do max 30g,powyżej to już Float albo Long Cast

Np: Daiwa Theory Power Float 420cm 10-50g tylko to już inna cena.

0f237b359c88361dmed.jpg

Na Allegro masz tylko Jaxony Long Cast

http://www.allegro.pl/listing/search.php?category=13470&sg=0&string=long+cast

Nie wiem jak ten Cormoran Black Master Float 390cm 5-40g by się spisał ale wygląda na solidny http://www.allegro.pl/item862426288_cormoran_black_master_float_3_90_5_40g_okazja.html

Tu jeszcze masz linka do sklepu http://www.wedkarstwo-torun.pl/?section=oferta&grupa=23&producent=50&kategoria=68&artykul=991

W cenie 150zł trudno coś ciekawego znaleźć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o właśnie o coś takiego mi chodzi, dzięki wielkie SławomirJ.

Ja nie jestem specjalnie wybredny jeśli chodzi o sprzęt wędkarski, wędkuję już od kilku lat i jak narazie zadowalam się "zwykłymi" wędkami :)

jakby ktoś jeszcze dał jakieś linki odnośnie tych wędek będę niezmiernie wdzięczny

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
Gość knyklu
Match są przeważnie do max 30g,powyżej to już Float albo Long Cast

Np: Daiwa Theory Power Float 420cm 10-50g tylko to już inna cena.

A te wędki to jaka maja akcję? Podobne pytanie o Daiwe Aqualite Power Float.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Co do Daiwa Theory Power Float 420cm 10-50g to jesienią kupiłem taką wędkę z zepsutym uchwytem kołowrotka, nie dało się go dokręcić. Wędkę wymieniono na egzemplarz, który ma dokładnie taką samą wadę tyle że się ujawniła po kilku miesiącach. Jeszcze nie reklamowałem. Fajny kij, ale mnie te długie dolniki w daiwach jakoś nie przekonują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

furgon, Od jakiegoś czasu mam wrażenie że Daiwa podcina gałąź na której siedzi. No ale mniejsza o to... Napisz proszę coś więcej o tym kiju. Jaka akcja, ugięcie i samo wykonanie wędki. Jak wygląda łowienie na górnej granicy c.w.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spojrzałem na datę, chyba trochę odgrzałem. Co do wędki to jest bardzo ładnie wykończona, jak na mój gust, oczywiści. Tak jak pisałem o dolniku, jak dla mnie jest trochę przydługawy, jak w daiwie. Wędkuje głównie na muchę ale chciałem mieć taką wędkę trochę na spławik, trochę na grunt. Czasami lobię posiedzieć na zydelku :) W mojej ocenie jest to bardziej lekka gruntówka jak mocna odległościówka, akcja Moderate Fast. Bardzo pewny hol ryby. Co do cw to chyba nie zbliżę się do maksymalnego, ale uważam że jest trochę zawyżony. Ja w chwili obecnej skłaniam się bardziej w stronę tradycyjnej odległościówki i chyba trochę krótszej, więc jak się zbiorę i oddam do reklamacji to nowa z reklamacji pojawi się na allegro.

edit

ps

widzę że wrócił ubiegłoroczny dylemat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Daiwa Theory Power Float 420cm 10-50g to jesienią kupiłem taką wędkę z zepsutym uchwytem kołowrotka, nie dało się go dokręcić. Wędkę wymieniono na egzemplarz, który ma dokładnie taką samą wadę tyle że się ujawniła po kilku miesiącach. Jeszcze nie reklamowałem. Fajny kij, ale mnie te długie dolniki w daiwach jakoś nie przekonują :)
Szkoda ,że nie poczekałeś do tego sezonu :mrgreen: obecny odpowiednik Daiwa Aqualite Power Float, ma stosunkowo krótką rękojeść, {jak na wędkę tego typu}i przesuwny uchwyt kołowrota do tej pory montowany tylko w droższych modelach, możesz sobie zamontować prawie dowolny krecioł i wyważyć bezproblemowo patyczek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.