Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Mocna odległościówka


Gość knyklu

Rekomendowane odpowiedzi

Co do Daiwa Theory Power Float 420cm 10-50g to jesienią kupiłem taką wędkę z zepsutym uchwytem kołowrotka, nie dało się go dokręcić. Wędkę wymieniono na egzemplarz, który ma dokładnie taką samą wadę tyle że się ujawniła po kilku miesiącach. Jeszcze nie reklamowałem. Fajny kij, ale mnie te długie dolniki w daiwach jakoś nie przekonują :)

Dolnik faktycznie trochę długi jak przy karpiówkach,a co do uchwytów kołowrotka nie mam żadnych zastrzeżeń trzymają bardzo dobrze kołowrotek obydwa egzemplarze co posiadam,ogólnie jestem z tych kijów zadowolony i nie mam powodów do narzekań...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

co do Daiwy to przynajmniej wymieniaja reklamowane wedki bez problemu, moj ojciec dwa razy reklamowal Theory Power float raz na zepsuty uchwyt-brak mozliwosci dokrecenia, a drugi raz pokazywal koledze moc kija i polamal ja..obie reklamacje bez najmniejszych problemow uznano i wymieniono na nowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o co Ci chodzi,w niektórych wędkach masz że przy mocnym dokręceniu kołowrotka nakrętka przeskoczy na gwincie...i wtedy już nie masz możliwości dokręceni bo zawsze przeskakuje, jedyne rozwiązanie to na gwint nawinąć raz dookoła taśmą izolacyjną...

Ale w tych Daiwach,przynajmniej w tych moich, nie ma czegoś takiego że nakrętka przeskakuje na gwincie,jest bardzo dobrze spasowana i mocowanie kołowrotka trzyma go bardzo mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość knyklu

A czy któryś z Was posiadających Theory P. F. miał okazje oglądać Aqualite P.F.? Moglibyście je pokrótce porównać, jakies uwagi co do mocy, akcji...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miał okazje oglądać Aqualite P.F.

Ja macałem ten patyk jakieś 2-3 tygodnie temu w długości 360

Bardzo fajnie wykonany, rękojeść w sam raz jak na spławikówkę do specjalnych poruczeń

Akcja kija średnio szybka, ugięcie na pierwszy rzut oka wygląda na semiparabolic,

patyk po wymachu potrzebuję chwileczkę na wytłumienie, ale też nie buja się półgodziny.

Chyba najlepszy kijek tego typu jaki widziałem w tym sezonie za takie pieniądze.

Przez chwile zastanawiałem się czy go nie kupić bo potrzebuję coś krótkiego i mocnego pod lina z zalesionych brzegów, myślę że podczas wiatru spokojnie można go zaadoptować pod lekki grunt z cieżarkiem przelotowym , może się też nadać do połowu karpików z powierzchni na kule wodną czy spidolino.

Na jakiejś stronie widziałem opis przy tym kiju że niby cos tam sugerują...przebąkują o sandaczu, owszem małego/średniego żywczyka czy trupka można z tego wyrzucić, jednak co do docelowej dedykacji jestem nieco sceptyczny bo np. ja wole do tego mocniejsze kije, którymi można dobrze zaciąć twardopyskiego

Cena +/- 200 zł to tyle jeśli chodzi o 15-50/360 innych kiji tej serii nie brałem do ręki i nic o nich nie mogę napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unises, a wiesz że sam się rozglądam za czymś takim :D jeszcze myślę nad lekkim feederem lub quiverem 3.3 - 3.6m też by obleciał do takich uniwersalnych zadań.

a że na DSa rzadziej łowię to chyba jednak taki float który jest jednolitej budowy i ma większe przelotki byłby bardziej adekwatny.. przemacam i zobaczę.

jest jeszcze Aqualite Sensor Float 3,6m 10-35g http://www.rapa-sklep.pl/Daiwa_Aqualite_Sensor_Float_36m_10_35g-194.html coś pomiędzy match a PF może na lina bardziej by się nadał ?

póki co z gorzej dostępnych zakrzaczonych/zalesionych miejsc gdzie nie muszę rzucać daleko ratuje się spiningiem 2.7m :lol: ale to chyba nie jest normalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze myślę nad lekkim feederem lub quiverem 3.3 - 3.6m też by obleciał do takich uniwersalnych zadań.
ja własnie łażę z Medium Qiver 11,5 ft taki do 2 oz, wszystko fajnie ma tylko jedną wadę - długi skład 2 podstawowe elementy mają około 150cm + szczytówki (jako ds jest to ideał jeśli chodzi o transmisje) moc też niezła, przypadkowy karpik, czy też amurek nie ma za dużo do rumakowania na takim kijku, ale weź się przedzieraj z czymś takim na stanowisko :mrgreen: , daje radę ale szkoda mi takiego patyczka na taki 'las palmas' :???:
jest jeszcze Aqualite Sensor Float 3,6m 10-35g http://www.rapa-sklep.pl/...10_35g-194.html coś pomiędzy match a PF może na lina bardziej by się nadał ?
Wiem ,że jest ale nie macałem , bo mam już coś w tym stylu Shimano Catana Float 10-30gr, jeśli nie masz zbyt czesto przyłowu w postaci jakiś większych rybek, ani też bajoro nie jest latem zarośnięte grążelem, to taki patyczek na spławik w zupełności powinien wystarczyć.
póki co z gorzej dostępnych zakrzaczonych/zalesionych miejsc gdzie nie muszę rzucać daleko ratuje się spiningiem 2.7m :lol: ale to chyba nie jest normalne...
to jest normalne!

dostosowujesz się do warunków. Ja kiedyś też łaziłem na mocno zakrzaczony kanałek 14-16 m szerokości, ...ze spiningiem 2,40 i spławikiem, bo i po co dłuższy jak łowiłem 4-6 metrów od brzegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość knyklu

Dzięki za opis.

Myślę, że jednak będzie za miękka dla mnie. Z opisów Theory 50g wychodzi, że jest szybsza (no z tym, że cena).

Wynalazłem jeszcze Daiwę Procaster . U nas można kupić do 200zł. Wszędzie piszą (na EN forach też), że jest zdecydowanie szybka, szczytowa akacja, ale bardzo zależy mi na długości.

Z innych ciekawych (nie wiem czy do dostania u nas):

DAM

Browning

DAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

knyklu, nie tak dawno daiwy theory chodziły za pół ceny na alledrogo... pewnie wtedy co po niektórzy kupowali po dwa kije. teraz trzeba już nieco wyłożyć.

mnie nawet bardzo kusi ten procaster a to przez to że ejst dostępnmy w długości 3.3m(3.6 też obleci) tylko nie sądzę bym miał możliwość wziąć go do ręki, cena bardzo przystępna lecz może to być kosztem materiałów jak to w tych najnowszych daiwach bywa.. :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość knyklu
knyklu, nie tak dawno daiwy theory chodziły za pół ceny na alledrogo... pewnie wtedy co po niektórzy kupowali po dwa kije. teraz trzeba już nieco wyłożyć.

mnie nawet bardzo kusi ten procaster a to przez to że ejst dostępnmy w długości 3.3m(3.6 też obleci) tylko nie sądzę bym miał możliwość wziąć go do ręki, cena bardzo przystępna lecz może to być kosztem materiałów jak to w tych najnowszych daiwach bywa.. :???:

Szkoda, że nie szukałem wtedy.

Trudno mi cokolwiek też napisać. Gdzieś widziałem kilka opinii, że jest asolutnie warta swej ceny. Z tego dużego zdjęcia można wywnioskować, że wykonanie jest jak najbardziej estetyczne.

Mam prośbę. Mógłby ktoś zmierzyć długość dolnika w D. Theory? Od dołu do środka mocowania kołowrotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

knyklu, najbardziej absurdalne w opisie info że korek jest AAA, trudno w to uwierzyć gdyż kijek jest za 150zł :wink: . tymbardzziej że w powermeshu czy daiwie apollo ten korek jest ok, choć na pewno nie taki idealny dużo ubytków i szpachli - oczywiście jest znośny w tym przedziale cenowym jednak niema się co sugerować tymi studyjnymi zdjęciami bo są mocno zafałszowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość knyklu
knyklu, najbardziej absurdalne w opisie info że korek jest AAA, trudno w to uwierzyć gdyż kijek jest za 150zł :wink: . tymbardzziej że w powermeshu czy daiwie apollo ten korek jest ok, choć na pewno nie taki idealny dużo ubytków i szpachli - oczywiście jest znośny w tym przedziale cenowym jednak niema się co sugerować tymi studyjnymi zdjęciami bo są mocno zafałszowane.

Z jednej strony tak, ale mam feedera daiwy proteus i takie rzeczy jak korek, dokładność montażu przelotek jest jak najbardziej ok, a to bardzo podobna klasa wędek. Myślę, tego Procastera robili z myślą o GB, więc mogli podejść do tego inaczej.

Można napisać do sprzedającego z allegro z prośba o klika zdjęć ze szczegółami wędki (dużo sprzętu nie ma, więc może nie być to dla niego problem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość knyklu
Mam prośbę. Mógłby ktoś zmierzyć długość dolnika w D. Theory? Od dołu do środka mocowania kołowrotka.

56,5cm od dołu dolnika do środka nóżki przykręconego kołowrotka Spro Red Arc 10400.

Dzieki, wielkie. Jak na 4,2m to źle nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Unises, wziąłbym tą aqualite ale chcę coś krótszego znalazłem coś takiego: Cormoran SPECILAND Pstrąg/Sandacz 3.30/10-30 http://www.fishingplus.pl/product_info.php?cPath=197_655_695_713&products_id=8112

3.3metra to dla mnie w sam raz - jestem prawie na pewno zdecydowany, za sztywny pewnie nie jest(a taki będzie ok) bo to jakiś podstawowy grafit, tylko żeby witka wierzbowa nie była..

szkoda tylko że nie miałem tego kijka w ręku.. no nic chyba będzie znowu w ciemno.

a może ktoś miał okazje macać tego specilanda lub jakiś inny model z tej serii ?

jakiekolwiek opinie mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to jakiś podstawowy grafit, tylko żeby witka wierzbowa nie była..
Szkoda, ze nie masz tego jak pomacać :???: choć nowy cormoran, zwykle ma 'temperamentem' kije raczej podobne do Daiwy niż do ...Shimano

Miałem w łapach kiedyś w sklepie jakąś odległosciówkę Cormorana i takie odniosłem wrażenie. Oczywiście jeden przypadkowy patyk o niczym nie świadczy :cool:

jakiekolwiek opinie mile widziane.

Patrząc na ten kij (330cm), do którego dałeś linka dziwi mnie długość transportowa kija 200cm!* , przy patyku 3!! częściowym gdyby było około 170cm przy dwuczęściowym to bym się nie dziwił w końcu to Special :razz:

*lepiej popatrz jeszcze do katalogu Cormorana czy to aby nie błąd...no chyba, że chcesz stanąć nad swoim bajorem jak... Mojżesz z kijem pasterskim nad morzem czerwonym :roll::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iej popatrz jeszcze do katalogu Cormorana czy to aby nie błąd...no chyba, że chcesz stanąć nad swoim bajorem jak... Mojżesz z kijem pasterskim nad morzem czerwonym :roll::lol:
haha dobre. pewnie błąd w opisie :razz:

speciland 3.3m z innego źródła http://www.spinn.pl/wedki-gruntowe-i-splawikowe/speciland-pstrag-sandacz-3cz-3-30-30

mocy od typowej lekkiej match'ówki (cw. 15-20g) powinno trochę więcej mieć a przy tym przyzwoicie jeszcze wyrzucać typowe max kilkugramowe spławiki (żeby nie powiedzieć przeważnie 3-4g :) ) no i długość mi odpowiada.. są jeszcze mocniejsze wersje różnych patyków tego typu, ale w moim przypadku te 30g będzie optymalne.

tu jeszcze procaster trout 3.3m http://www.spinn.pl/wedki-spinningowe/procaster-trout-spin-3-30-35

podobna cena, niby marka lepsza ale jakieś ogólne wrażenie gorsze sprawia z tymi przelotkami.

szkoda że niema nic sprawdzonego w przedziale 2 - 3 stówek co by było dostępne w takiej długości(tu się kłania aqualite ale nawet bardziej mi zależy na pożądanej długości niż nawet przesuwnym uchwycie).

nic, ktoś szlaki musi przetrzeć :wink: no i ten dreszczyk emocji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unises, Damian21, a ja wam mówię chłopy, obejrzyjcie sobie kijek Kongera z serii Albion. Ten patyk naprawdę im się udał.

Konger Albion feeder

http://www.allegro.pl/item988535898_konger_royal_albion_feeder_3_9_m_do_90_g_bcm.html

Link jedynie poglądowy, bo akurat trafiły się zdjęcia real.

Poza tym błąd w opisie i aukcji i na kiju, ważyłem go - 230g. 3.6m będzie pewnie jeszcze parę gram lżejszy.

Tego c.w. w ogóle nie brałbym do głowy, to jest kij do 60g, ale bardzo wdzięczny, szybki i porządnie wykonany. Spokojnie może służyć zamiennie jako lekki feeder i mocna spławikówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam wszędzie kijka theory light float bo koniecznie mi zależy na długości max 3,6m ale nigdzie już go nie mają..

jedynie jest aqualite sensor float 3,6m ale nie chcę tego przesuwanego uchwytu, poza tym ma tylko 8 przelotek :???: .

jest jeszzce daiwa proteus match ale też nie ma długości 3,6m ale kicha.

może jest jeszcze jakiś ciekawy light float albo match 3,3 - 3,6m ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.