Skocz do zawartości
tokarex pontony

Rzeka Ruda


zwiraz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam pytanie. Łowi ktoś na wyżej wymionionej rzeczce? Posiada ona jakieś odcinki atrakcyjne wędkarsko i godne polecenia? Jest ktoś w stanie wypowiedzieć się na ten temat?

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i wskazówki

Pozdrawiam :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

Ja wędkowałem trochę na rudzie w zeszłym roku z sukcesami, a w tym roku bez sukcesów i rzadziej powoli porzucam tą rzeczkę bo choć miejscami rybna to : płytka, brzydka i... Jedynie odcinek za mostem na ulicy Stalowej (za zalewem Rybnickim) jest "urokliwy" i naturalny i tam można spotkać ładne Jazie i Klenie, ale nie zmienia to faktu, że jest to ciurek i trudno się do nich dobrać, ale na pewno jak już ktoś się dobierze to rybki się odwdzięczą bo pływają tam ładne sztuki...

Pozdrawiam kolegę z Rybnika :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W końcu doczekałem się jakiejś odpowiedzi! :mrgreen: Rzeczka ładnie się też prezentuje na odcinku przy miejscowości Paproć. Miałem okazję ją tam widzieć będąc w okolicy na grzybkach. Tam też można się czegoś spodziewać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam nie byłem także o tamtych okolicach nic nie powiem, ogólnie opisałem to co wiem, a jakbyś chciał jakieś szczegóły na temat tych odcinków, które opisałem to mogę coś powiedzieć...

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku jak narazie moje wyniki to DNO, w zeszłym roku miałem w miarę dobre wyniki leszcz/krąp, kilka linków, karaś, jazik głównie takie rybki w okolicach Paruszowiec i Orzepowice blisko szkoły, ale w tym roku jeszcze w Orzepowicach się ryba nie ruszyła, a na Paruszowcu jak dzień się trafi, a poza tym ja tam jakoś nie przepadam za spławikiem więc i moje umiejętności w spławiku marne, ale można tam napewno połowić jak się pozna zwyczaje ryb i pływają też naprawdę spore sztuki leszcze +40cm to normalka..., ale tak jak mówię trzeba się wybrać nad wodę, próbować ja specem nie jestem więc wiele nie podpowiem, ale widziałem nad wodą takich co mają tą rzeczkę opanowaną i ciągną ładne ryby... :wink:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie polecam... W ogóle nie polecam... Co to za przyjemność spinningować w ścieku. No chyba, że na odcinku za mostem na ul. stalowej czyli jak wypłynie z zalewu i płynie dalej tam są piękne, naturalne miejscówki Jazia i Klenia także tam na te rybki można próbować ze spinningiem ładna okolica, naturalnie w miarę i rzeka z nie uregulowanym brzegiem ładnie się wije...

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie żyłka 14 do spinningu to nieporozumienie, ale jak kto woli :wink: Dla mnie 0,18 to minimum, a 0,16 to już byłoby za cienko... Ja bym stawiał na 0,18 i spróbowałbym na małe woblerki do 3cm. Ew. paproszki jak ktoś dobrze nimi operuje to mogą być efekty.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wędkowałem jeszcze na tej rzece i też chętnie zapoznałbym się z opinią na jej temat i o rybkach jakie można tam złowić . Byłem tam dzisiaj (16.03.2009) bez wędki w celu zapoznania się z tą rzeczką . Oglądałem odcinek rzeczki od wylotu ze zbiornika Rybnik w Stodołach do miejscowości Paproć- wygląda bardzo ciekawie . Obecnie jest wysoki stan wody i jest ona brudna . Jak jej stan trochę opadnie też mam zamiar się tam wybrać ze spinningiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 2 years later...
Gość lechfor

Na Rudzie szykuje się :

"budowa elektrowni wodnej na rzece Ruda w rejonie mostu na Brantolce"

Czyli tam, gdzie jest most z trzema przepustami. Już stoi tablica informacyjna. Ciekawe czy ktoś pomyślał o przepławce dla ryb ?

http://znadrudy.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=261:oferta-rudzkich-samorzdowcow-dla-mieszkacow-rud&catid=59:sprawy-gminy&Itemid=106

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.