Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Seria wędzisk HM80


killer1994

Rekomendowane odpowiedzi

Tripod napisał/a:

Dragon raczej dobrze opisuje pracę i przeznaczenie wędziska.

Mam w tej kwestii dokładnie takie samo zdanie. Ja również wędkuję wędziskami Dragona od kilku ładnych lat i praktycznie opis katalogowy zawsze się mi potwierdza nad wodą gdy śmigam daną wędeczką. Dragonowi można zarzucić kilka rzeczy ale co do opisów wędzisk w katalogach na prawdę nie ma się zbytnio do czego przyczepić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Troszkę za dużo sobie cenią towar którym handlują. Przykładowo HM-ki sądzę że mogły by być sprzedawane troszkę taniej a już o tych najtańszych seriach nie wspomnę! Wiem jaka jest narzucana na to marża- lekka przesada. Druga sprawa serwis który pozostawia wiele do życzenia: chcieli mi sprzedać górną część do HM-ki za 500zł a naprawienie górnego elementu gdzie należało przełożyć te moje przelotki które mam ze starego blanku na nowy również 500zł. Więc ja się pytam ile kosztuje zestaw przelotek do takiego wędziska- złotówkę??? Trzecia sprawa to sam katalog. Są w nim rzeczy które nie bardzo idzie później kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tripod napisał/a:
Dragon raczej dobrze opisuje pracę i przeznaczenie wędziska.

Mam w tej kwestii dokładnie takie samo zdanie.

Dragon jako jedyny na świecie wyprodukował wędzisko o akcji medium :lol::lol::lol::grin::grin:

Poza tym rzucanie 3 gramowym wobkiem jak i prowadzenie go przy pomocy Electra Dream jest średnio "komfortowe".

Dragon ten sam blank opisał jako spin do 120gram i cast do 50 gram lub na odwrót....

To tak na szybko co do rzetelności Dragona;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym rzucanie 3 gramowym wobkiem jak i prowadzenie go przy pomocy Electra Dream jest średnio "komfortowe".

Tak samo komfortowe jak łowienie o podobnych parametrach "wspaniałym" batsonem...

Dragon ten sam blank opisał jako spin do 120gram i cast do 50 gram lub na odwrót....

To tak na szybko co do rzetelności Dragona;)

Możesz rozwinąć myśl i opisać jaki blank? Tak wiesz dla rzetelności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym rzucanie 3 gramowym wobkiem jak i prowadzenie go przy pomocy Electra Dream jest średnio "komfortowe".

Tak samo komfortowe jak łowienie o podobnych parametrach "wspaniałym" batsonem...

Mógłbyś podać konkretny model blanku Batsona o podobnych parametrach, którym Ci się tak samo komfortowo łowiło jak smoczym chrustem? Czy tylko potrafisz kopiować dane z katalogów i naganiać klientów?

Co do jednego blanku różnie opisanego jako spin i cast to dawno temu był temat o tym na jerku.

Kijki z dolnej półki, 200zł sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jednego blanku różnie opisanego jako spin i cast to dawno temu był temat o tym na jerku.

Kijki z dolnej półki, 200zł sztuka.

Ale podaj o jaki model blanku Ci chodzi bo bardzo bym chciał mieć taką wędke.

Więc mogę sądzić że jest to opinia którą tylko powtarzasz? Czy miałeś te dwie wędki w ręku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na jerku a znajdziesz..

Blanki nie są wcale cudnowne ale do smoczego chrustu nie ma żadnego porównania. Poza naganiaczami i osobami powiązanymi z "teamem" ciężko znaleźć kogoś kto stawia te no name'y z chin na równi z kijkami z pracowni czy seryjnymi kijami uznanych producentów a nie importerów...Smoczy chrust ma najwiecej PSI i ceramic carbon technolodży, Ciekawe dlaczego nie zwojowali światowego rynku jeszcze:)

Batsona nie mam żadnego.

Hm'em łowiłem i nie dziękuje, nie urzekł mnie.

Nie wiem jaki masz profit ale nikt o zdrowych zmysłach nie wychwalałby smoczego chrustu jeśli w tej cenie można mieć Avida, niektóre Legendy, większość oferty Lamiglasa a jak się poszuka to i Blue Rapida seryjnego bo z pracowni można taniej od HMa... Nie mówiąc o Loomisach, Fenwickach czy Talonach z pracowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciełą Ci się taśma? Ciągle gadasz to samo chyba już z dziesiąty raz...

Ja nie prosiłem Ciebie o opinie tylko o podanie wędki która to była bo wydajesz opinie na temat dwóch wędzisk których nie miałeś w ręce nawet a jedynie powtarzasz opinie z która gdzieś tam się narodziła. Dziękuje i tyle na temat "rzetelności"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem dlaczego ktoś chwalący "smoczy chrust" jak to nazwałeś musi być od razu posądzany o rolę naganiacza...

Zawsze gdy pada porównanie batsonów czy innych lamiglasów do haemek pada w zasadzie tylko jeden argument : te drugie nie wiadomo skąd pochodzą więc blanki są do niczego a te pierwsze są z ameryki więc są amerykańsko najlepsze. Ciekawe tylko ile z tych amerykańskich wyrobów jest robionych przez chińczyków bo to że producent podaje, że ma swoją fabrykę... znam polskich producentów (inna branża), którzy też mają swoje fabryki i wszędzie wlepiają "made in poland" a w rzeczywistości ciągną od chińczyków ile się da.

Jak to się mówi... na płocie też było napisane d**a... facet chciał pogłaskać i mu drzazga weszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie rozumiem po co te wszystkie aluzje? Jeśli komuś leży w ręce ,, amerykański bat" to niech sobie nim śmiga. Ale jeżeli komuś odpowiada ,,smoczy chrust" to chyba normalne że będzie go sobie również zachwalał bez względu na to ile chińczykowi (...), tak samo jest w przypadku wędzisk z renomowanych pracowni którymi niektórzy również się zachwycają. To normalne że każdy wędkuje tym co mu osobiście spasuje :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam na to co niektórzy myślą "kompletnie wy*ebane"...

Kupiłem w ubiegłym roku Team Dragon 2,75, 14-35 i lepszego kija (oprócz swojego własnego :P) w rękach nie trzymałem. Leży mi wędkowanie nim w pełni i każdemu polecam by spróbował.

Nie mam żadnych profitów z tego powodu i jedyne co mam wspólnego z Dragonem to to, że kliknąłem lajka na Facbeook w ich profil :mrgreen:

I nie neguję, że innym inne kije będą bardziej pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria wędzisk Team Dragon-a to bardzo dobra jakość w rozsądnej myślę cenie! Zgadzam się z tobą DarthSuoniu w zupełności :mrgreen: Sam osobiście mam ogromny sentyment do jednego z modeli Jaxona XT-PRO 5-25g przy 2,70m długości. Jest to wędzisko z pierwszej serii jaka się ukazała i pomimo tego że jedzie od niego chińszczyzną na kilometr na inne bym go nie zamienił- bo po co? Nie zaliczam się do tych którzy lubią się przechwalać swoim sprzętem! No chyba że sam od podstaw wyprodukował bym takie wędzisko co oczywiście jest niemożliwe :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Ciekawe tylko ile z tych amerykańskich wyrobów jest robionych przez chińczyków bo to że producent podaje, że ma swoją fabrykę...

Mnie ciekawi tylko ile osób po pomachaniu St Croix, Lamiglasem, Talonem czy chocby tanim i przeciętnym batsonem wróciła do HM'a.... Cena praktycznie ta sama a osoby spoza "branży" jeszcze takiej nie spotkałem...

pearchhunter

Temat możesz odkopać, info było imho wiarygodne...

Jesli chesz info o tym jak Dragon uczciwie opisuje wędki to przekop Jerka i haczyka bo było o tym o potem się spieraj czy to prawda czy fałsz.

Co do wiarygodności to podaj nazwę "czołowej" pracowni rod builderskiej z którą się sądzisz z racji pyskówek, kto nie przykleił uchwytu, kto kiepsko kije zbroi kije, wrzuc parę fotek z numerami seryjnymi.. bo rzuciłeś oskarżenia a boisz się podać nazwy tych złych pracowni co były takie be.... Rzucasz słowa na wiatr bez pokrycia...

A raczej naganiasz klientów dla CF/ fishing test:) zachwalasz tylko towar który ma cf i który dobrze ocenia stronka fishing test... Ciekawe kiedy zaczniesz pisać że kołowrotek Fishmaker to cudo techniki na miare TP i Stelli razem wziętych a STC made in mexico za 500zł bije wszystko inne :lol::lol::lol:

Ja Electra łowiłem, ghoust bastrem machałem nie dziękuje taj samo jak za Hardy i Greys'y... za to jak Lamiego wziąłem do reki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Ciekawe tylko ile z tych amerykańskich wyrobów jest robionych przez chińczyków bo to że producent podaje, że ma swoją fabrykę...

Mnie ciekawi tylko ile osób po pomachaniu St Croix, Lamiglasem, Talonem czy chocby tanim i przeciętnym batsonem wróciła do HM'a.... Cena praktycznie ta sama a osoby spoza "branży" jeszcze takiej nie spotkałem...

Bo Ty miałeś w ręce wszystkie wędki dragona, lamiglasa, st croix, damiki, megabasa, g loomisy, iroda, falcona itp. A prawda jest zupełnie inna. Na podstawie kijów za 200zł wystawiasz opinie wędkom za 1000zł. Pełen profesjonalizm i "rzetelność". To na podstawie st croix triumph trc70mhf opisany do 1oz okazuje się że dopiero slider 10tka ładuje wędkę czy na tej podstawie moge wystawić negatwyną opinie kijom legend czy avid? Nie bo bym musiał być skończonym idiotą żeby wystawiać tak nie poważne opinie. A ty właśnie tak robisz.

Tak nawiasem mówiąc wystawiasz opinie o wędkach których nawet nie widziałeś nie wiesz o jaki model chodzi i chcesz być branym za poważnego kolesia do prowadzenia rozmów na temat wędek.

Wystawiasz negatywną opinie tylko na podstawie tego co słyszałeś chcesz coś ugrać i pokazać że jesteś gośc a się ośmieszasz z każdym postem. Więc linku idz kup sobie HM72 i dopiero pogadamy jak dostaniesz go do łapki. A narazie się nie udzielaj w temacie o którym nie masz zielonego pojęcia (choć ja lubie jak coś napiszesz bo mało jest komików na tym forum).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kolega ma problemy z czytaniem/wzrokiem ale HM80 Electra Dream łowiłem a Ghoust Basterem machałem ile wlezie bo mnie namawiali w sklepie na ten produkt marketingu i nie dziękuje... St Croix elite "testowałem" w sklepie... sprzedawca uwiesił się na szczycie i kazał ciągnąć do góry ile wlezie... z sandaczowego "pałowatego" x-fasta zrobiła się parabolka a kijek nawet nie jęknął, a to wszystko dlatego że stwierdziłem że takie 17 funtów to chyba za delikatne na sandacza.. Kto tak z HMem zrobi?? Bo z batsonem tez widziałem takie akcje.

Fenwickami, Iron Featherami , Avidami, Hardym, Greysem też machałem jak i paroma Lamiglasami, G Loomis też trzymałem w ręce.. ot taki dobrze zaopatrzony sklep. Każdy kijek miał coś w sobie, HM nic poza drogą metką.. Nie machałem za to niczym z Japonii ale słyszałem o jakimś kijaszku(nie Megabass, a raczej coś pokroju Daiko/Evergreen) przy którym zostały popełnione błędy w spacingu, kijek był pokazany na spotkaniu "młodych" rodbuilderów w Pracowni FC.

Btw na wiele seryjnych wędek powyżej 1kzl jest dożywotnia, często bezwarunkowa gwarancja a o serwisie Hma już pisał kolega Winko...

Więc linku idz kup sobie HM72 i dopiero pogadamy jak dostaniesz go do łapki. A narazie się nie udzielaj w temacie o którym nie masz zielonego pojęcia

Ale po co mam wydać kilkaset złotych? aby się przekonać czy coś jest gniotem lub nie jest? Masz profit od sprzedaży? Po co mam coś kupić jeśli mogę tego dotknąć/pomacać na żywo? Dlaczego mam ryzykować jeśli mogę mieć gwarantowaną jakość. Dlaczego mam się interesować niższą serią jeśli TOP nie zachwycił?

Nie stać mnie na eksperymenty z Dragonem. To co widziałem nie przemawia za tym aby zaufać tej firmie i ulokowac kasę w chinskim produkcie polskiego importera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Machałeś ale nie łowiłeś?

Wystawianie opinii tylko po chwilowym macaniu wędki jest no nie ma co się oszukiwać głupie. Dopiero po kilku miesięcznej zabawie można wystawić opinie a machanie w sklepie bez przynęty bez kołowrotka bez pozostałych czynników wędkarskich nie jest łowieniem a wędki służą do łowienia.

Co więcej... odpowiedz mi na pytanie gdzie są składane wędki dragona HM? W ChRL?

Merytoryka Twoich wypowiedzi oparta na częstym przytaczaniu słów w stylu "gówno" itp jest poniżej poziomu jakiego kolwiek. Kilka postów pisałeś o rzetelności jeśli twoim zdaniem rzetelność wygląda tak jak "rzetelność" którą reprezentujesz w postach na tym forum jest naprawdę denna i raczej starasz się popisać czymś o czym nawet nie masz bladego pojęcia. Każdy użytkownik wędek z serii HM62, HM69, Hm72, HM80 przyzna mi rację. Dalej nie będę komentował Twoich postów bo nie ma czego i czuje że ujmuje mi to do jakiego poziomu starasz się sprowadzić rozmowę. Więc żegnam ozięble...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę po raz trzeci że ŁOWIŁEM HM Electra Dream!!!!!!!! Rozumiesz to czy nie bardzo?

Nie mam chęci ani potrzeby obcować z tym czy innym Dragonem pół roku gdyż mogę mieć kijaszek który będzie leżał od razu..

Hmy są montowane w PL jak poszukasz po forach to znajdziesz osoby które to robią jak i robiły.

Jedna obecnie zajmuje się produkcją wobków bodajże.

Mimo wszystko blank jak i cała reszta oferty nie została wyprodukowana przez Dragona a jedynie zamówiona CHRL. Taka manufaktura/pracownia na blanku No-name.

Jestem pod wrażeniem argumentów :lol: To że ktoś kupił i chwali jego sprawa.

Czy każdy użytkownik przyzna Ci rację to wątpię bo znam takich co porzucili HMy na rzecz CD, STC i paru innych... Znam też wielu takich co użytkują wędki wyżej wymienionych i na dragona nie chcieliby spojrzeć jak i takich, którzy twierdzą że kijki ok, tylko warte max połowe ceny.. To że ktoś kupił i chwali a chwali bo kupił i nic lepszego nie miał w ręce to żaden argument.

Tylko ilu jest takich co porównali w sklepie Hm80 z jakąkolwiek inna wędka w tej samej cenie?

A co do bardziej rzeczowych argumentów to co powiesz o propozycji naprawy winkowego kija?

Nowy element z nowymi przelotkami 500zł, nowy element ubrany w stare przelotki też 500zł :lol: VS bezwarunkowa dożywotnia gwarancja? Gdyby kolega wydał pieniądze w którejś pracowni to pewnie nowy uzbrojony element dostałby za ok 200zł lub mniej...

Btw jak jesteś takim fanem to na innym portalu od dłuższego czasu jest Electra do przygarnięcia. Cena już spadła do 600zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.