Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kanał Piastowski


Gość okonia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość okonia

Oprócz płoci, masowo występujących okoni, krąpi, uklei łowi się tu również sandacze i okazałe szczupaki. Rekordowa sztuka 2008r. to szczupak o wadze 16kg

Tylko się nie przechwalajcie :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Cieszę się że ktoś poruszył ten temat.Chociaż mam tak blisko byłem tam zaledwie ... raz.Ale był to udany połów.Ogromne płocie , choc na mój gust za dużo tej cholernej imitacji okonia - jazgarza.Słyszałem o wielkich okoniach z piaszczystej łachy na główkach.Czy ktoś mógłby to potwierdzic (stare dane) musze w tym roku chocby rowerem częściej tam jeździc . Aha , czym najlepiej na spinning ? P.S łapałem za różne częsci ciała kilka ryb , jest ich tam pełno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał Piastowski znam dość dobrze. Jest to głównie jak dla mnie świetne miejsce spławikowe, ogromne płocie, leszcze, które przy dobrym dniu mozna na prawde ładnie połowić. Jakieś 10 lat temu brałem, jak0o 12-latek w pierwszych i jedynych zawodach spławikowcych organizowanych przez koło PZW w Świnoujściu, było to zarazem 1 raz kiedy łowiłem batem. Wynik chyba całkiem przyzwoity - niecałe 4kg ryby, głównie płoci, biorąc pod uwgae to że jako całkowity amator miałęm ze sobą cały kilogram zanęty, i to tej najtańszej, uniwresalnej ;) Ostatni raz łowiłem tam w poprzednie wakacje na boczny trok - co rzut to okoń tak przez jakieś 3 godziny co rzut branie lub ryba. Następny dzień przyniósł jednak zerowe efekty :). Przy ujściu kanału Piastowskiego do zalewu świetne miejscówki na węgorza, miętusa, zdarza się ładna sieja.

Okonia - pisząc o rekordowych szczupakach miałeś chyba bardziej na myśli rozlewiska Świny, a nie K.Piastowski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość okonia

luk1234

mam ponton napisz albo wskaż na google earth (współrzędne) miejsce na okonie bo uwielbiam łowić okonki, płocie zresztą też. i napisz kiedy tamn można podjechać bo juz mnie skręca---- może już?? albo może w marcu?? jakiś twisterek albo spławiczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okonia, w miejscu w którym byłem bardzo łatwo trafić. Jest od razu za mostem lączącym Warszów z Karsiborzem. Niestety bardzo dużo zaczepów bo brzegi kanału piastowskiego umacniane były kamieniami, faszyna etc. i z tego co wiem sytuacja taka ma się na całej długości kanału. W tamtych rejonach łowiłem tylko w okresie letnim i jesiennym. Tydzień temu w wędkarskim powiedzieli mi że póki co jest zawalony krą więc połowić byłoby ciężko. Kolejna miejscówka która znam to tzw główki czyli falochrony przy ujściu kanału na zalewu szczecińskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość okonia
Okonia, w miejscu w którym byłem bardzo łatwo trafić. Jest........

napisz kiedy można przyjechać to podjadę pogadamy, połowimy, przywiozę kilku szczecinian -- połowimy okonele :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Siemanko wiele słyszałem o tym łowisku ale może ktoś z was był, łowił i może podzielić się wrażeniami z tego właśnie łowiska. Słyszałem że bierze tam piękna morska płoć powyżej 30 cm i ze nie jest prosto ją złapać a miejsce prawie bez ludne może dlatego że daleko piszcie jeżeli macie jakieś info na temat tego właśnie miejsca :) pozdrawiam wszystkich haczykomaniaków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje metodę spławikową, piekne płocie mozna złowić już kilka metrów od brzegu. Metody gruntowe odradzam z powodu wielu zaczepów, chociaż jak ktoś jest zawzięty to da rade :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

@ luk1234 & Bombek_007

Witam Panowie!

Moze troszke dokladniej, co do miejscowek i tych metrowych ploci...? :wink:

Jakie Ubooty? Jestem z Warzymic i mam do Swinoujscia kawalek drogi ale chetnie pojade, jesli tak tam fajnie... Na co lowic? gdzie konkretnie? Jaka zaneta, jaki grunt itd...

Jestem wdzieczny za Wasze rady i propozycje. Co do splawika i gruntu: najchetniel lowie na feederek/koszyczek. Splawik czasami... Naprawde tak duzo tam syfu/zaczepow...?

Nie mam lodzi, wiec w gre wchodzi tylko lowienie z brzegu... Najfajniej byloby jakies koordynaty z googla podac...

(Sorry za brak prawego Alt'a) :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie, dopóki nie zejdzie woda powodziowa nie ma co się wybierać, woda ciągnie okrutnie i NIC nie bierze, prócz sporadycznie drobnych okonków. Ja na Kanale Piastowskim łowię sporadycznie, moja miejscówka znajduje się zaraz za mostem łączącym wyspę Wolin z Karsiborzem, jest to niedaleko dawnego basenu u-bootów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...

witam

To mój pierwszy post na forum i mam kilka pytań zarazem .

Dzisiaj byłem na kanale piastowskim na okoniach i udało mi się wyciągnąć 25 sztuk takich 20-setek. Miejsce w którym wędkowałem to tuz za mostem na Karsiborzu skręciłem w prawo bodajże na wysokości bazy u-botów . Nie łowiłem na tych basenach tylko na kanale głównym .Okonie brały bardzo zdecydowanie na czerwonego robaczka i dodatkiem jednego białego. Metodą połowu był boczny trok . Wszystko ładnie pięknie z tym , że co 2-3 rzuty zaczep i zerwany zestaw . Moje pytanie jest następujące czy na całej długości kanału dno jest takie kamieniste ? Czy jest jakaś droga żeby dojechać na falochrony na końcu kanału od strony zalewu ?

czy można tam wędkować na zezwolenie SUM-skie ? I ostatnie jak obecnie wygląda sprawa z wędkowaniem przy wyjściu Świny do morza od strony Warszowa ( ponoć falochron wschodni jest zamknięty ) Z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi.

Pozdrawiam kolegów po kiju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Okonie brały bardzo zdecydowanie na czerwonego robaczka i dodatkiem jednego białego. Metodą połowu był boczny trok

ma się rozumieć że spinningowałeś przynętami naturalnymi :???: Kanał Piastowski to wody SUM ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Okonie brały bardzo zdecydowanie na czerwonego robaczka i dodatkiem jednego białego. Metodą połowu był boczny trok

ma się rozumieć że spinningowałeś przynętami naturalnymi :???: Kanał Piastowski to wody SUM ....

wg mnie metoda bocznego troka ( ciężarek na końcu żyłki a wyżej dowiązane dwa przypony ) nie jest metodą spinningową tylko gruntową . W Świnoujściu 99 % łowiących okonie stosuje właśnie taki zestaw ( zauważyłem wśród nich dość sporo takich co maja i po 3 przypony dowiązane :/ czego nie popieram ) Niedzielna wyprawa w okolice u-bootów zakończyła się kilkoma niewielkimi okonkami i tylko 1 ( jednym ) zerwanym zestawem. Myślę że słabe zerowanie garbusów mogło być spowodowane " staniem " wody ( tak najczęściej było na Dziwnej w Wolinie )

luk1234 takie jeszcze dwa pytania do Ciebie czy na falochron na zalewie można jakoś dojechać czy trzeba sporo drałować na piechotę i na u-botach przy tej zatoczce na Piastowskim więcej zaczepów jest po prawej czy lewej jej stronie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Feeder, na wodach sumowskich mozna spiningować przynętami naturalnymi.

Na falochron na zalewie tylko rowerem, mozna dojechać na taką polanę przy wodzie i dalej jakieś 5 km rowerem. Odnośnie tej zatoki w przeciągu kilku lat byłem tam tylko raz na węgorza ale z tego co pamiętam po obydwu stronach sporo zaczepów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Witam mam pytanie wybieram się na kanał piastowski a że mam 300 km stąd moje pytanie czy płoć już jest i bierze na jaką metodę się zdecydować bacik czy feeder??

Z góry dziękuję za odpowiedzi koleżanek i kolegów - czy można na boczny trok okoni ładnych połowić na kanale??

Łowić będę z tego co pamiętam - jak będzie miejsce na takich stalowych płytach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.