Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Przystawka - pytania i odpowiedzi!!!


Grzech76

Rekomendowane odpowiedzi

Czytając temat mam pytanie odnośnie tej metody bo łowie nią jakiś czas ale na mniejszych rzekach i z różnym rezultatem.Moje pytanie brzmi czy da się tą metodę zastosować z powodzeniem na Wiślanych tamkach jeżeli tak to jak poprawnie skonstruować zestaw i które miejsce na takowej tamce było by najlepsze. Proszę także o podanie przykładowych długości wędzisk do tej metody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

są to ostrogi u mnie w regionie mówią na nie tamki i z nimi mam wieczne problemy bo na szczycie ostrogi jest bardzo silny prąd i nie bardzo wiem jak sobie z tym poradzić.Może któryś z doświadczonych kolegów przekaże coś ze swojego doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FrancisD, Ok ,w sumie to opis do przystawki mam już zrobiony ,ale samo słowo pisane nie wiele pomoże ,potrzeba jeszcze jakiś fotek i rys, a tu problem bo jutro wyruszam na ryby , :wink: .Podpowiedz mi jeszcze na tych ostrogach gdzie chcesz łowić to jaki szybki nurt ,czy ciężarek 100g ściągnie czy nie.Na coś konkretnie chcesz się nastawić czy tak ogólnie na każdą rybę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Naszczescie udalo mi sie znalezc cos na temat przystawki, a dopiero zaczynam lowic ta metoda na bolonce.

Ja mam pytanie co do splawika. Bo rozumiem, ze oliwka ma byc ciezsza, zestaw przegruntowany jakies 30,40 cm, ale gdzie ma byc splawik? Czy ma standardowo wystawac ma mu tylko antenka z wody czy moze powinien bys bardziej "w powietrzu" i prawi wisiec na napietej zylce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo rozumiem, ze oliwka ma byc ciezsza
Ciężarek ma być tak dobrany aby nurt nie przesuwał zestawu ,czy to będzie oliwka ,czy walec jedno musi być zachowane ,ma byc przelotowe ,aby ryba nie ciągnęła ciężarka w czasie brania.
zestaw przegruntowany jakies 30,40 cm
Nie ma ustalonej odległości ,bo to warunki terenowe decydują ,nie kiedy może być 30cm a nie kiedy 50cm będzie za mało.
ale gdzie ma byc splawik?
Jak gdzie ,w wodzie :wink::lol: ma tylko wystawać koniuszek ok 2-3cm .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, czytam wiele postow i widze, ze na Ciebie mozna liczyc. Sprobuje zrobic wszytko zgodnie z opisem tej metody, ale obawiam sie, ze pocczatki moga byc trudne.

A jeszcze tylko sie upwnie, w tej metodzie srucina sygnalizacyjna jest nie potrzebna, czyli jak zaloze oliwke 5 gram na splawik 5 i trzeba dociazyc powiedzmy jedna srucina, to w ktorym miescu ewentualnie ja zalozyc? Na przyponie i wtedy bedzie?

Dzieki. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.