Skocz do zawartości
tokarex pontony

Składki PZW 2009


gojk

Rekomendowane odpowiedzi

W przyszłym tygodniu zamierzam iść opłacić składki. Należe do okręgu Toruń. Dotarłem do strony gdzie zebrane są składki w poszczególnych okręgach, o to ona wedkuje.pl/wedkarstwo,skladki-okregowe-2009-wykaz-nowych-stawek,3715 :evil:

I tu moje pytanie dlaczego w okręgu Toruń jest taka różnica w opłatach w porównaniu z innymi okręgami??Czy posiadamy najrybniejsze wody w Polsce? Czy najlepiej chronione?

Jako że nie posiadam jeszcze żadnego stałego zródła dochodu nie jest dla mnie obojętna wysokość opłat. Bo jeżeli chciałbym opłacić spinning, wody górskie to już niestety kwota nie będzie mała. Proszę o wypowiadanie się dopiero po zapoznaniu z tabelą opłat :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ja biorę bez górskich i Wisły - wychodzi 'tylko' 250zł + 58zł - czyli podobna wysokość, jak w zeszłym roku. Są chyba ze trzy okręgi, które mają jeszcze wyższe składki, ale to żadne pocieszenie. Skarbnik mi kiedyś wytłumaczył, że mamy możliwość wędkowania na 200 jeziorach, Wiśle i kilku innych rzekach - dlatego jest tak drogo.

Nasz okręg ma własną stronę, więc wysokości opłat nie trzeba szukać okrężną drogą. :wink:

http://www.pzw.torun.pl/wykaz_wod_oplaty.html

W zeszłym roku zaliczyłem tylko jedną kontrolę z PSR - panowie chcieli koniecznie zobaczyć dopłatę za metodę spinningową, chociaż łowiłem żywca batem. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skarbnik mi kiedyś wytłumaczył, że mamy możliwość wędkowania na 200 jeziorach, Wiśle i kilku innych rzekach - dlatego jest tak drogo.

Szkoda że w dużej mierze te jeziora to "bezrybie"

Mam jeszcze pytanie jeżeli chciałbym wykupić opłate na spinning , czy wciąż obowiązuje mnie opłata członkowska jako młodzież ucząca się w szkole dziennej tj. 40 zł + np. 45 zł za spinning?? Bo doszły mnie słuchy że jeżeli kupujemy opłate na spining automatycznie płacimy podstawową składkie członkowską którą nie obejmują żadne ulgi. proszę o odpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doszły mnie słuchy
Dobre doszły Cię słuchy, pisałem też o tym w innym temacie. W tym roku nie ma żadnych dopłat, tak jak w ubiegłym - kiedy to były znaczki za spinning 45zł, za łódkę 65zł. Teraz są różne kartoniki do wyboru - kupujesz wszystko tylko w gotowych pakietach.

Plusem jest to, że można łowić na wszystkich wodach i już nie ma dodatkowych dopłat na łowiska będące pod opieką kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalar - w tabeli na stronie, którą podałem jest jasno napisane:

Składka okręgowa roczna ulgowa dla członka PZW - młodzieży uczącej się w szkołach dziennych, z wyłączeniem wód górskich, spinningu i środków pływających - 40zł.

O składce rocznej za 30zł nic tam nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz Lesio

Już raz raz pisałem,że młodzież ucząca się do 25roku ,ulgową krajową 29zł

i 30 albo 40zł + na koło i to wszystko,Może łapac w całym toruńskim

na wszystko. :roll:

poz.Leszek

--------------

Wszystko jesli się chce wędkować bez spiningu;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w lubelskim 40 zł + 30 zŁ w tamtym roku była jeszcze dopłata za spinning 15 zł w tym nic o tym nie piszą i nie ma takze zadnych dopłat jak u was np. za wisłe powiem szczerze ze 308 zł to strasznie duzo przynajmniej w porównaniu z moim okręgiem chyba ze macie bardzo rybne wody ale to tez dziwne bo ja u siebie mimo wszystko na wisłe nie narzekam......... tak samo nie ma zadnych opłat za łapanie z łodki była w taamtym roku oplata za troling jedynie..... informacje czerpałem ze strony PZW okręg Lublin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu zastanawiam się jak PZW ustala składki na dany rok i czy cała polska ma takie same? Mianowicie , ja należe do PZW Muszyna i w dniu dzisiejszym zapłaciłem 210 zł + wpisowe 45 zł. Czy koledzy wędkarze również tyle płacą??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokość opłat zależy od okręgu do jakiego należysz. I to według mnie jest błędem. Powinny w całej Polsce oboowiązywać taka sama wysokość składek. Niezależnie od ilości wód itp. .Co ja mam z tego że np. W okręgu toruń jest teoretycznie sporo wód, jeżeli ja jako wędkarz mam upatrzony jeden, dwa zbiorniki na które zaglądam regularnie. Reszta to tylko sporadycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.