Skocz do zawartości
tokarex pontony

Produkcja wahadłówek


pablotor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zastanawiam się nad rozpoczęciem robienia własnych wahadłówek. Mniej więcej wiem co i gdzie kupić. Nie wiem natomiast jak w domowych warunkach wyciąć kształt wahadłówki z arkusza blachy. Macie może jakieś pomysły lub doświadczenie ?

Jaki materiał będzie odpowiedni ? Mosiądz i co jeszcze ? Arkusze różnej grubości widziałem do dostania na allegro więc problemu nie powinno być.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Do takiej robótki potrzeba dosyć sporo gratów od dobrych nożyc ręcznych i elektrycznych jak są młotki profilowane wybijaki różnego rodzaju wiertarka polerka i jeszcze pare drobiazgów bez których ciężko bedzie cos zrobić, ważna jest też spora płyta ołowiana i guma do klepania. Sam mosiądz nie załatwia sprawy trzeba pomyśleć i o miedzi i o chromoniklu, trudne zadanie na warunki domowe i nie wiem czy domownicy to znisą :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli produkcja, to tylko prasa i to nie za mała. Na balansówce możesz się zamęczyć. Zresztą wiele zalezy od wykrojnika. Wiekszym problemem będzie wykonanie odpowiednich powłok na blasze.

Przy amatorskim wyrobie mozna pokusić się o klepanie na worku z piaskiem, ewentualnie możesz sobie dorobić tzw babkę i osadzić ją w pniaku, ostatecznie w imadle. Płytą kowalską nie warto sobie zawracać głowy.

Wycinanie najlepiej piłą, potem dopasować kształt na zwykłej szlifierce stołowej. Klepać już wycięte blachy. Ja kupiłem sobie ostatnio fajną piłe tasmową. Polecam :)

Jak już coś zrobisz i postanowisz robić dalej, to pewnie wpadniesz na jakieś pomysły i zrobisz sobie przyrządy ułatwiające pracę.

Odradzam zakup blachy przez internet. Trudno wybrać materiał jesli nie znasz symboli, a przesyłka podniesie koszt. Na pewno masz w okolicy sklep z metalami kolorowymi. Polecam też zaprzyjaźnienie się z pracownikami złomowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
  • 6 months later...
Gość AdamKaczor

Fajnie mić w pudełku coś zrobionego przez siebie np. fajniutkie wachadełko na szczupaka.Pracy z takim wachadełkiem jest sporo, odpowiednia praca w wodzie itp.

Ale jak juz jest wszystko dopracowane i rybki wieszają się to satysfakcja jest ogromna :mrgreen:Polecam zacząc od blchy 1mm długość wachadła od 6cm do 10 cm a to z takiego powodu,że łatwiej jest uformować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.