Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

NA pstrąga


rooxer

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Nie wiem co Cię tak rozbawiło no ale cóż. Trochę poszukałem no i zbiornik Topola i Kozielno były pod koniec zeszłego roku zarybiane pstrągiem a tam tylko do zbiornika Topola jest "Kraina pstrąga i lipienia" Ale naszło mnie kolejne pytanie. Czy jeśli jestem na terenie pstrąga i lipienia i wędkowanie (pstrąga i lipienia) jest zabronione to czy mogę tam łowić okonie, jazie czy klenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rooxer, kolat66 odpowiedział Ci tak, a nie inaczej, ponieważ żaden pstrągarz nie napisze na publicznym forum gdzie można złowić pstrąga, bo byłoby to samobójstwo, zwłaszcza na wodach nizinnych. Za tydzień miałby brzegi obstawione, co 10m dziadek z robalem. Jeśli na wodzie nie ma zakazu spinningowania, a trwa okres ochronny pstrąga i lipienia, to możesz łowić inne gatunki, ale spodziewaj sie też nieprzychylnych spojrzeń, bo nie wszyscy wiedzą na co sie nastawiasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wykazie "Krainy pstrąga i lipienia" na Dolny Śląsk tam gdzie chce pojechać jest napisane. Obręby hodowlane - wędkowanie zabronione. Czy to wędkowanie zabronione dotyczy w ogóle wędkowania czy tylko wędkowanie zabronione ale pstrąga i lipienia a inne tak jak pisałes bo to mnie ciekawi.

Dzięki Pi, masz racje

Sorry kolat66 też miałes racje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Widze że dawno nikt nie wymieniał myśli na temat kropka. ja podziele się moimy uwagami na ten temat . W tym sezonie wybrałem się pare razy w okolice Lądka i mizernie. zato moge polecić kaczewe . dwa wpady całkiem w ciemno , pierwszy koło autostrady (dwie rybki) drugi w dniu pamiętnej nawałnicy , w okolicy drogi na na Zgożelec godzina łapania jeden wyciągnięty jeden zerwał się przy nodze (łowienie z brzegu) i dwa ładne pobicia . Wracając do Bobru Lądek-Sobota pół dnia chodzenia i jeżdżenia i tylko w jednym miejscu na "winklu" w 15min trzy rybki i koniec . może ktoś podpowie gdzie na więkrze , może ćzechy? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa - przeczytaj dokładniej, o co chodzi koledze a nie piszesz od razu, że Kaczawka koło autostrady czy inne rzeki górskie (krainy Pstrąga i Lipienia! )

Co do Kaczawy nizinnej nie masz szans złapać pstrąga, poniżej złącza z Czarna - ponieważ go tam nie ma :neutral:

Ps Ewa, staraj się czytać swoje posty zanim je wrzucisz na forum ( lepiej można będzie cię zrozumieć )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sobie poradziłem dawno z tematem.Zapłaciłem za rzeki górskie i tyle. Zwiedziłem już nie jedną rzekę górską i połapałem kropków. To nie prawda ,że nie można się dowiedzieć gdzie ktoś łowi pstrągi.Jest dużo miłych pstrągarzy ,którzy tymi informacjami z nowicjuszem się podzielą.

połamania kija

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roxxer hmmm tak może masz racje że się dzielą informacjami, ale bądź pewien że i tak swojej najlepszej miejscówki ci nie zdradzili :twisted:

A na forum to już zapomnij, że ktoś zdradzi ci swojego pewniaka - ewentualnie podpowie gdzie szukać, a znaleźć musisz sam (takie życie :razz::P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może najlepszej miejscówki ,tzn dołka, zakrętu rzeki ,czy pod konkretnym zwisającym drzewem nie. Ale w jakiej miejscowości, na jakim odcinku, w jakich miejscach na rzece szukać, gdzie biorą mniejsze a gdzie na pewno spotkasz wymiarową i wiele innych a jakże cennych informacji się dowiesz. A te informacje wcielasz w życie będąc na rzeką.

Ps. Być może na tym forum nikt takich informacji by nie udzielił ale na innych forach są życzliwi ludzie z którymi osobiście spotykałem się na rzekach górskich i od nich czerpałem wiedzę:)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

witam ,

w sobotę mam zamiar wybrać sie na pstrąga na Kwise albo bóbr mam pytanie czy był ktoś ostatnio czy warto jechać z samych logistycznych względów wiadomo ze rybka albo sie trafi albo nie nie wiem tylko czy rzeki nie zamarznięte czy da sie przejść brzegiem czy po prostu jeszcze zima za bardzo trzyma dzięki za wszystkie info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 years later...
  • 5 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.