Skocz do zawartości
tokarex pontony

Nie tylko do wedkarzy.


beatanyt

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie czy WY wiecie ?, im wiecej spozywamy NORWESKIEGO lososia ,, tym mniej ryb zostaje w morzu.Kilogramowy losos spozyje 2kg swiezej ryby wylowionej z morza. Sledzie , male dorsze ,makrela, anchuvis i inny narybek jest wylawiany z morza na pasze dla lososi hodowlanych.To sa niesamowite ilosci , to jest skandal .Jesli zmiejszymy zapotrzebowanie na lososie , to zmiejszy sie ich produkcja ,a zarazem zmiejszysie popyt na pasze.Ijeszcze jedno ,karma dla ryb z ktorej my wedkarze kozystamy , oczywiscie ta nabyta w sklepie wedkarskim.(co to jest?).Mowilo sie duzo ze to rybacy sa odpowiedzialni za brak dorsza w Baltyku , ze zanieczyszczenie srodowiska , oczywiscie ma to wplyw tez , na zaistniala sytuacje , ale okazalo sie ze najwieksze spustoszenie w morzu robia produceci karmy dla ryb.

Nie wiem jakie jest spozycie lososia Norweskiego w Polsce , ale wiem ze w Szwecji bardzo ,bardzo duze.Wiec moze warto potraktowac to powaznie.

Ja osobiscie na pewno nie kupie wiecej lososia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Mowilo sie duzo ze to rybacy sa odpowiedzialni za brak dorsza w Baltyku , ze zanieczyszczenie srodowiska , oczywiscie ma to wplyw tez , na zaistniala sytuacje , ale okazalo sie ze najwieksze spustoszenie w morzu robia produceci karmy dla ryb.
a skąd producenci paszy biorą ten rybi drobiazg ??? Sami łowią ??? I tak za wszystko odpowiedzialni są rybacy, nawet za koklusz i gradobicie :twisted::mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha dobre, dzięki stary bo takiego kawału na dzien dobry daawno nie czytałem :lol: rozbawiłes mnie do łez.

a co do pasz, to większość produkcji światowej zarówno pasz jak i hodowli łososia ( oczywiście Norwegia na 1 miejscu) to Ameryka Południowa z Chile na przedzie.

Skład pasz pozatym to mieszanki granulowane robione dosłownie ze wszystkiego, począwszy od zbóż, przechodząc przez bardzo wartościowe mączki rybne, a na mączce kostnej ( praktycznie bezwartościowej) kończąc.

Nie będę pisał wywodów na ten temat bo moje wiedza nie jeste jeszcze na tyle dobra, ale post kolegi beatanyt skwituje: he he he :wink:\

Może mamy na forum jakiegoś hodowcę który mógłby się wypowiedzieć na temat pasz ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem warto zwrócić uwagę podczas rąbania drwa na zapałki przez tych, co sami się rozmieniają na drobne, aby sobie nie przywalili nie opatrznie obuchem w czółko. Niech lepiej nie namawiają ludzi do konsumpcji ryb z marketów zamiast łowionych własnoręcznie.

Różnica jest taka, że tam myślą a u nas mówią …….bzdety, bo dla naszych ryb hodowlanych robią przecież pellety z bezpańskich kotów i psów. Ale cóż, są ludzie i osobnicy

Ale co tam Szwecja i jakieś Norweskie łososie za jakimś tam oceanem.

Czytałem wywiad z Huntem (Rexem oczywiście) i okazało się, że prawie codziennie je ryby złowione przez siebie. Mało tego jest gorącym zwolennikiem wprowadzonego przepisu – kara 50 $ za wypuszczonego z powrotem karpia do wody. A na filmach robi to co każdy rozsądny powinien zrobić a nie dewiant, wypuszcza ryby których nie może skonsumować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Tych,ktorzt beda chcieli poznac PRAWDZIWE opinie Rexa Hunt-a podaje link:http://www.rexhunt.com.au/

Wiem ,ze nie kazdy bedzie chcial (lub mogl :wink: ) przeczytac, wiec: RH, propagowal i propaguje C&R !!! Poniewaz prymitywy wedkujace dla pozyskania rybiego miesa trafiaja sie wszedzie ,stworzyl programy( najbardziej znany: "Pocaluj Rybke") propagujace wedkarstwo rekreacyjne :!: . Wielki nacisk kladzie na "wychowanie" mlodego pokolenia wedkarzy, gdyz wlasnie w tej grupie widzi najwieksze szanse na zmiane stereotypu ryba=mieso.

No ieszcze temat karp australijski. Gatunek przywleczony przez "rybozercow", ktorzy widzieli latwe miesko w plytkich i cieplych austrakijskich wodach. O ile nie pomylili sie co do ekspansji gatunku to dali "kleksa" przy ocenie walorow kulinarnych. nawet dla zatwardzialych rybozercow mieso tamtejszego karpia jest nie do spozycia :smile: .

Nie dosc tego , ekspansja gatunku jest tak duza ,iz "zdewastowaly" zbiorniki ktore zamieszkuja doprowadzajac do "katastrofy ekologicznej". Nic wiec dziwnego,ze rzad wydal wojne karpikom a za niestosowanie sie do przepisow nalozyl kary. To tyle w temacie 'australijskim". Nie zabieralbym w nim glosu ,gdyby nie przedmowca ,ktory stosujac gradacje "trzech prawd" wybral...te trzecia :wink: .

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Tych,ktorzt beda chcieli poznac PRAWDZIWE opinie Rexa Hunt-a podaje link:http://www.rexhunt.com.au/

Wiem ,ze nie kazdy bedzie chcial (lub mogl :wink: ) przeczytac, wiec: RH, propagowal i propaguje C&R !!! Poniewaz prymitywy wedkujace dla pozyskania rybiego miesa trafiaja sie wszedzie ,stworzyl programy( najbardziej znany: "Pocaluj Rybke") propagujace wedkarstwo rekreacyjne :!: . Wielki nacisk kladzie na "wychowanie" mlodego pokolenia wedkarzy, gdyz wlasnie w tej grupie widzi najwieksze szanse na zmiane stereotypu ryba=mieso.

Lubisz pisac bzdury ?? Chyba tak .Pokazales to wczesniej.

Nie wprowadzj ludzi w blad ! :evil:

Swoje chore poglady popierasz swoimi falszerstwami i manipulacjami.

Ale mnie to nie dziwi , prymitywy wedkujace dla adrenaliny musza tak robic.

(pogrubienie=Twoje slownictwo)

Na "you tube" sa wszystkie odcinki Rexa Hunta , wiec ludzi w balona nie bedziesz robil!! :evil:

Jasne ze RH caluje ryby ! , ale tez bije co niektore w leb.

Na koncu programu prawie zawsze jest jakis znany kuchaz , ktory mu te ryby przyzadza.

Nie wiem czy tu wolno wstawiac linki , jak ktos chce to wystarczy wejsc na "you tube" i zobaczy jak Rex Hunt zabija ryby a potem przed kamera kucharz mu je pitrasi.

Jasne, wciska dzieciom C&R a sam kocha relacje : wedka=ryba=patelnia=kolacja :mrgreen:

Sprawdz zanim zaczniesz "na zywca" wciskac ludziom kit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darioushz,

Widze ze twoje ulubione tematy to o rybozjadach,a swoje przykre poglądy popierasz coraz to nowszymi newsami.

Zaraz powiesz ze Mirecki je 3 posilki dziennie z ryb zlowionych przez siebie.

prymitywy wedkujace dla adrenaliny musza tak robic.

Za takie teksty powinieneś juz dawno miec zakaz pisania,ciebie porostu to bawi.Wszędzie gdzie diabeł nie możne tam ciebie posyła.

Wszytko co zlowisz laduje na patelni OK,ale zapweniam ze to nie jest powód do dumy!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darioushz,

Widze ze twoje ulubione tematy to o rybozjadach,a swoje przykre poglądy popierasz coraz to nowszymi newsami.

Czytaj ze zrozumieniem !! Ja prostuje falszerstwa , bo robicie z RH no kill-owca na wlasny urzytek. Klamstwo i falszerstwo trzeba pietnowac !! :evil:

Zaraz powiesz ze Mirecki je 3 posilki dziennie z ryb zlowionych przez siebie.

Nie znam czlowieka . Niech zajada co mu pasuje.

prymitywy wedkujace dla adrenaliny musza tak robic.
Za takie teksty powinieneś juz dawno miec zakaz pisania,ciebie porostu to bawi.Wszędzie gdzie diabeł nie możne tam ciebie posyła.

TO JEST CYTAT !!!!! CZY MUSZE CI TO WALNAC "BYKAMI" !!

TO JEST SLOWNICTWO Z POSTU POWYZEJ , SPECJALNIE POGRUBIONE !!

Musze to tak napisac , bo widze u niektorych klopoty ze zrozumieniem tekstu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ,ze kolega z UK ma klopoty "z tekstem" :wink: , ale to nic nie szkodzi ,filmiki zamieszczane na You Tube potwierdzaja tylko to o czym RH pisze na swojej stronce. To wedkowanie jest piekne i powinno stac sie celem samym w sobie a nie chec pozyskania mieska :!: .

Tu konkluzja osobista: dla wedkarzy z IQ powyzej 100, filmy o wedkarstwie nie sa przewodnikiem jak i gdzie "nałowic sie". Pozwalaja cieszyc sie naszym hobby tak jak bysmy uczestniczyli osobiscie. Przywoluja wspomnienia, nasze sukcesy i porazki.

koledzy mieszczacy sie w przedziale 100-56 pkt.,to w wiekszosci mldzi ludzie,ktorym takie wlasnie filmy pomagaja dokonac wyboru. Zabic i ucieszyc oczy "gawiedzi",czy obdarowac wolnoscia i miec obraz odplywajacej ryby przed oczami...na zawsze.

Osobnicy z 56 "w dól" ogladajac film chca wiedziec jedynie 'gdzie,kiedy i na co"Teksty:" widziales, tam to w pol godziny byla by reklamowka a po calym dniu bagaznik by sie nie domykal" nurtuja ich nieprzerwanie. Na uwagi typu; ale On tam wypuszczal ryby maja zawsze ten sam tekst: " bo gupi" :wink: .

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze kolega z Irlandii ma klopoty z pamiecia lub ma rozdwojenie jazni.

To kolega pisze o filmikach RH nazywajac je cytuje : "pocaluj rybke" , podobno propagujace C&R.

Jak wszyscy moga zobaczyc , ogladajac te filmiki wcale tak nie jest.

Rex Hunt na tych filmikach wypuszcza ryby , ale tez i zabija , potem pod koniec filmikow kucharz te ryby pitrasi na wiele sposobow. W kazdym odcinku inne danie.

Wiec sa dwie mozliwosci :

Kolego klamie w zywe oczy dla swoich celow !

Kolega podal zly przyklad . Dlaczego? nie wiem. Moze kolega tylko poczytal pobieznie stronke RH nie oglajac filmikow!

Naprawde przyklad nie trafiony.

Bardzo lubie Rexa filmiki , fajny facet , kocha przyrode i wedkarstwo.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.