Skocz do zawartości
tokarex pontony

Cieżar wyrzutu a ciężar przynęty


lukass

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...!! Mam wedke 3m cw. 3-18g i mam tez pare woblerków o wadze 2g, 1,5g i 1g...

Czy przy łowieniu na rzece (Warta) bede rzucał tym kijkiem 3-18g wobkiem 2g, 1,5g lub 1g to bede czuł jego prace itp...?? Mniejsza waga przynety o 1 lub 1,5 g i 2g od cw. wedziska nie wpłynie jakos nagetywnie..??

Prosze o pomoc i pozdrawiam!! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

wobler to taka specyficzna przyneta, ze moze byc maly i wazyc tyle co piorko a wystarczy zeby mial spory ster i wyczujesz jego prace nawet na ciezkim kiju, tym bardziej jezeli bedziesz lowil w rzece tak jak piszesz. raczej o czucie malych woblerow na tym kijku bym sie nie martwil. ja sam osobiscie lowie klenie w Sanie na woblery 2-3cm i swietnie je czuje na kiju 5-20g, a czasami jak ide na bolka i wracajac mijam ladne kleniowe miejsce to zakladam horneta na moje boleniowe 10-28g i nie ma zadnego dramatu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega ma tego powermesha, rzucałem nim na 2,5 cm Storki oraz 1,7 cm bączki i powiem Ci, że kijaszek super, naprawde dobrze przekazuje prowadzone przynęty.

Powinieneś być b.zadowolony z kijka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...!! Mam wedke 3m cw. 3-18g i mam tez pare woblerków o wadze 2g, 1,5g i 1g...

ja tylko dodam że przy tej wadze woblerków Twój kijek nie będzie miał swojej mocy, czyli praca jego jest najlepsza wtedy jeśli owa przynęta ma te min. 3g, ale zawsze można się pobawić paprochami :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy łowieniu na rzece (Warta) bede rzucał tym kijkiem 3-18g wobkiem 2g, 1,5g lub 1g to bede czuł jego prace itp...?? Mniejsza waga przynety o 1 lub 1,5 g i 2g od cw. wedziska nie wpłynie jakos nagetywnie..??

Używając przynęty lżejszej niż dolny zakres ciężaru wyrzutu po prostu będziesz rzucał nieco krócej, bliżej ..ponieważ za lekka przynęta podczas zarzutu nie będzie w stanie "naładować" kija, który normalnie powinien tą energie oddać i "wystrzelić " przynętę..

Natomiast praca przynęty to już nieco inna bajka..., myślę że w Twoim konkretnym przypadku w żaden sposób nie wpłynie to negatywnie na pracę czy też 'czucie' przynęty

Wydaje mi się że w rzekach nawet lepiej używać przynęt ważących maks pół zakresu ciężaru wyrzutu lub odrobinę więcej, by zostawić sobie 40% zapasik na te prądy itd..

Prosty nieco przekoloryzowany przykład to kij 10-30 gr i prowadzenie pod prąd obrotówki 24 gramowej niby w porządku...ale element szczytowy wędziska mocno dogięty i podczas brania nie mamy 'mocy w kiju' :mrgreen: by szybko i pewnie zaciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.