Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Gdzie na ryby w marcu ??


Gość okonia

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Gość okonia

Ciekawymi propozycjami mogą być wyprawy na Dziewoklicz oraz do Podjuch na Odrę - tam Vasyl daje dobre rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość okonia

byłem ale bez kija -- grypa mnie męczy,

posiedziałem w aucie nad wodą chociaż tyle, ale ludzi było sporo, duży stan, łowili okonia ładnego, płocie no i za trocią pełno biegaczy, byłem od ulicy Sadowej na zakręcie blisko miejsca gdzie się łączy ina z rzeką krąpiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vasyl

O Regalicy w Podjuchach, to moge ksiazki pisac.

Jesli chodzi o marzec, to wszystko zalezne jest od pogody. Na dzien dzisiejszy temperatura utrzymuje sie na poziomie 5/7' w dzien i -1/0 w nocy. Przy utrzymaniu sie takiej temperatury, albo ewentualnym wzroscie, to ryby zaczynaja u nas zerowac.

Co łowic? Jak?

Gruntowo mozna przygotowac sie na morska ploc, a w cieplejsze dni na pierwsze leszczyki. Na ploc polecam dodac do zanety potarta skorke od pomaranczy, prazonie konopie. Jako przyneta 2 ziarna kukurydzy. Necic mozna grubo, bez ryzyka przekarmienia ryby.

Na leszcza ( o tej porze roku bierze w samo poludnie na plyciznach) zas zaneta bardziej tresciwa, gruba. Najwieksze lopaty o tej porze zlowilem na pol rosowki.

Ryb nalezy szukac niedaleko od brzegu na wyplyceniach.

Dla spinerow polecam kopytka 5/7/9 cm w kolorze bialym/perlowym/seledynowym z czerwonym akcentem. Metoda z opadu.

Na okonia warto zalozyc srebrna blaszke o numeracji 00, albo 0.

Osobiscie wybieram sie z feederem za tydzien. W ta sobote mam zamiar polowic okonie na Dziewokliczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jakieś propozycje na wodach SUMa na marcowe połowy ?!

bo mi znowu Gorzów ze Szczecinem porozumienia nie podpisał i Dziewoklicz odpada w tym roku ;/

planuje jakoś w niedługim czasie zaatakować z feederem za jakąś płocią a może i okoniem lepszym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.