Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jaki kołowrotek na spinning ???


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Zwracam się do was z prośbą o pomoc w wyborze kołowrotka z niskiej półki cenowej do "niedzielnych" połowów spiningowych na mniejsze i większe rybki :wink:

Przeglądając ofertę kołowrotków z tylnym hamulcem, wstępnie wybrałem sobie 2 modele:

-Daiwa Crossfire-X 1550

-OKUMA HEXANA RD20

W mojej opinii oba kołowrotki są podobnej klasy. To co przemawia na korzyść tego drugiego to 5 letnia gwarancja.

Czy są jeszcze lepsze kołowrotki, warte uwagi w przedziale cenowym do około 100zł? Który z podanych kołowrotków według was jest warty fatygi?

pozdrawiam serdecznie wszystkich i z góry dziękuje za pomoc w dokonaniu właściwego wyboru :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 839
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

siemanko,

szukam młynka na spinning dragon express 7-30g, chciałbym cos w rozmiarze ok 2500/250, chciałbym łowic szczupaki, bolenie,,, chciałbym cos w "miare" lekkiego poniewaz czesto spinninguje i wytrzymałego badz wytrzymalszego niz shimano exage 1000 ktory po niecałym miesiacu uzytkownia okazał sie totalnym shitem i nie nadaje sie do połowów :(,,, przedział cenowy to +-600pln prosze o pomoc :)

pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam młynka na spinning dragon express 7-30g, chciałbym cos w rozmiarze ok 2500/250

Proponował bym do tego kija coś w rozmiarze 3000 bądź 4000. Sam mam przy tej wędce ryobi arctica 3000 i wcale nie jest za duży. Swoją drogą fajny kijek na szczupaka tylko nie za dobrze wyważony, leci na pysk nawet pod kręciołem 3000.

chciałbym cos w "miare" lekkiego poniewaz czesto spinninguje i wytrzymałego badz wytrzymalszego niz shimano exage 1000 ktory po niecałym miesiacu uzytkownia okazał sie totalnym shitem i nie nadaje sie do połowów :(

Nie wiem co Ciebie podkusiło do zakładania na taki kij kręcioł 1000. Przecież tej wielkości kołowrotki są do delikatnego łowienia a nie orania dwudziestoparo gramowymi przynętami.

Zastanów się na przyszłość co robisz a później wydawaj tego typu opinie co wyżej. Exage może nie jest kołowrotkiem najwyższych lotów ale do lekkiego spina na pewno styknie. Sam mam taki młynek z Kongerem tango i spisuje się świetnie a dla czego :?: bo jest pod odpowiednią wędką ( czytaj C.W. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponował bym do tego kija coś w rozmiarze 3000 bądź 4000

mysle ze 3000 bedzie max, aby nie miec zbyt duzego krecioła :):P

Przecież tej wielkości kołowrotki są do delikatnego łowienia a nie orania dwudziestoparo gramowymi przynętami.

tutaj akurat kolowrotek nie miał zbyt duzego obciazenia przy rybie jak i przynetach, poniewaaz rozsypał sie po kilku pistoletach max 40 cm, takze mysle ze taki szczupak nie powinien zrobic na tym kolowrotku wiekszego wrazenia, co do przynet głowki były zakładane max 7,5g....

ogolnie zastanawiam sie nad:

jak narazie najbardziej mi podpasował - ryobi zauber 2000 badz 3000

spro red arc 2000 badz 3000

Team Daiwa 2508 D

Tica Cambria LD 2000

shimano stradic 2500

moze jeszcze jakies propozycje?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co uwazacie na temat tych kolowrotkow? moze ktos posiada i mozesie wypowiedziec

wyboru dokonam chyba miedzy

ryobi zauber 3000 a okuma salina sa 30fd

W tym momencie

Polecam Zaubery, sam używam wprawdzie modeli 4000 (ten sam korpus co 3000, ale troszkę szersza szpula) i jestem bardzo zadowolony. Stosunek cena/jakość mają chyba najlepszy na rynku. Pięknie układają zarówno żyłkę jak i plecionkę (ślimakowy posuw szpuli). Jednego mam do okoniowego spina do 14g, a drugi jest przy spinie do 35g. i spisują się super. Mają wprawdzie jedną wadę o której nikt dotychczas nie wspomniał - słabe łożysko rolki kabłąka!!! Zaczyna zgrzytać/chrobotać po max. roku używania, ale jest na to sposób Allegro - można tam kupić oryginalne łożyska A-RB Shimano za śmieszne pieniądze. A wtedy kołowrotki te są bezkonkurencyjne na rynku :) za ~250zł ma się odpowiednika Shimano Twin Power :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kieronte, bierz daiwe

Dawid jakos nie podchodzi mi daiwa ;/

W tym momencie

Polecam Zaubery, sam używam wprawdzie modeli 4000 (ten sam korpus co 3000, ale troszkę szersza szpula) i jestem bardzo zadowolony. Stosunek cena/jakość mają chyba najlepszy na rynku. Pięknie układają zarówno żyłkę jak i plecionkę (ślimakowy posuw szpuli). Jednego mam do okoniowego spina do 14g, a drugi jest przy spinie do 35g. i spisują się super. Mają wprawdzie jedną wadę o której nikt dotychczas nie wspomniał - słabe łożysko rolki kabłąka!!! Zaczyna zgrzytać/chrobotać po max. roku używania, ale jest na to sposób Allegro - można tam kupić oryginalne łożyska A-RB Shimano za śmieszne pieniądze. A wtedy kołowrotki te są bezkonkurencyjne na rynku :) za ~250zł ma się odpowiednika Shimano Twin Power :)

dzieki za wazne info, nie miałem stycznosci z ryobi a zalezy mi na czyms zaje*****, nie chce sie poprostu denerwowac bo spedzam nad woda po kilka ładnych godzin dziennie

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki byście polecali kołowrotek do wklejanki 2.40 Team Dragona 7-28, moje typy to

Ryobi zauber 3000

Team Dragon 930 iz

spro red arc 10300

no i troszkę droższe:

Daiwa caldia 3000

shimano stradic 300

Zapewne napiszecie że lepsze te droższe tylko czy na pewno warte swojej ceny ?

Szczególnie interesują mnie opinie na temat Daiwa Caldia, wart swojej ceny czy raczej sobie odpuścić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za ~250zł ma się odpowiednika Shimano Twin Power :)
Miałeś kiedyś Twin Powera, że takie tezy wygłaszasz ?? Czy tylko powtarzasz to co gdzieś wyczytałeś ?? :roll::roll:

Ja nie napisałem że Twin Power kosztuje 250zł, tylko że Zauber to bardzo podobny kołowrotek do Twin Powera (mechanicznie i konstrukcyjnie). A można go (Zaubera) kupić za ~250zł

Odpowiadając na drugie pytanie: Tak mam w tym momencie TP CI4 4000 FA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łowie caldią X 3000 już 3 lata w różnych warunkach pogodowych od przymrozków po upał i nigdy nawet nie zająknęła. Co sezon jest serwisowana i do teraz ma się bardzo dobrze. Co do różnicy między spro a daiwa to jak dla mnie i moje potrzeby spro ma zbyt mała szpule nawet w największym rozmiarze i nieco gorzej układa żyłke. łowiłem kołowrotkiem spro jeden sezon ale go sprzedałem. Byc może to kwestia gustu i upodobania a o gustach sie nie dyskutuje. Dodam że caldi używam w większości na jeziorze a na rzeke mam excelera i jest to niestety kolejny kołowrotek ale podejrzewam że podczas łowienia boleni większość kołowrotków odmówi współpracy :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziara, jeszcze napisz co masz namyśli

Co sezon jest serwisowana
czyli co rozkręcasz, czyścisz i smarujesz czy może coś więcej i jaki smar stosujesz.

Pod uwagę biorę jednak wielkość 3500 gdyż jest to made in Japan a nie jak mniejsze taiwan czy malazja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam rozbieram i konserwuje sprzet. Uzywam smaru i olivki shimano. Niestety komplet kosztuje 100 zeta ale wystarczy dozywotnio : ) Jestes pewny ze rozmiar caldii powyzej 3000 jest tylko made in japan? Nie jestem pewny ale nie wydaje mi sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes pewny ze rozmiar caldii powyzej 3000 jest tylko made in japan? Nie jestem pewny ale nie wydaje mi sie.

Tak by wychodziło bo na stopce powżej 3000 jest ten magiczny napis i juz od kilku osób to słyszałem

Uzywam smaru i olivki shimano. Niestety komplet kosztuje 100 zeta ale wystarczy dozywotnio : )

Gdzie taki komplecik można kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten smar z olivka w komlecie mozna kupic przez sklep internetowy Mefisto. W tej chwili kosztuje dokladnie 99 zeta. Maja tez duzo lepsze smary ale ceny nie na moja kieszen : ) Obejrzyj przy okazji odwiedzin tej strony kolowrotki : )))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.