Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Cena karpia


killah

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś z Was orientuje się ile kosztuje w tym roku tona karpia przeznaczonego do zarybień ?

Mam na myśli 'okazy' 0.5-1kg jak i kroczka.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam killah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Cena z aukcji wydaje się niska, ale uwaga na ryby tej wielkości wiosną :!: Często zdarza się, że ryby pozostałe po świętach w tym wymiarze są bardzo złej jakości. Bardzo narażone na choroby i z ryzykiem, że będą kiepsko rosły.

Cena w moich stronach w zeszłym roku jesienią oscylowała na poziomie 8,30-8,50. Mam na myśli ilości liczone w tonach. Trzeba zauważyć, że moje strony to zagłębie hodowli karpia, mimo to cena za pewną, zdrową rybę do zarybienia była wysoka. Miały na to wpływ ciągłe problemy z chorobami i duża śmiertelność ryb.

Rynek karpia czekają duże zawirowania. Mocniej egzekwowany zakaz zarybień w PZW i spadające spożycie tej ryby. Jeżeli następne lata będą łaskawsze dla zdrowia karpi to czeka nas spadek cen w kolejnych latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.