Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kukurydza prażona


warszawa_24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dziś w sklepie zobaczyłem prażoną kukurydzę CUKKa, sprzedawczyni niestety nie w temacie. W innym sklepie spytałem się o nią i się dowiedziałem, że " opanuj łowienie zwykłą kukurydzą, a potem tą". Więc coś tu musi być na rzeczy, w internecie bardzo mało jest informacji na ten temat, praktycznie tylko to co wiem to, że pływa i się stosuję ja przy połowie karpi na włos.

Jakie są wasze doświadczenia z prażoną kukurydzą?

1136968306.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Te produkty nie są drogie więc jak masz ochotę to spróbuj.

Osobiście nie poelcam szybko namaka i przyneta się nam rozpada. Jak chcesz coś pływającgo na włos to kulki POP-UP mągą leżeć w wodzie aż je ryba znajdzie albo się spakujesz do domu:)

Ten produkt to niewypał szczególnie na karpia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam tego czasami to takie twarde {gdy są suche} pływające zwykłe barwione "chrupki" nadaje się do aktywnego łowienia powierzchniowego, tak jak pisze zdrapek, namaka, robi się miękka, bardzo...powoli opada i kołysze się w toni, Jak będziesz kiedyś łapał z powierzchni, warto mieć takie przynęty, bo nie zawsze masz przy sobie chleb czy bułkę, a chrupki i ryż preparowany możesz zawsze nosić w małym woreczku strunowym.

Przynęta ta nadaje się do zestawów z kulą wodną , czy też spławikowych ale po 15-20 minutach zwykle jest tak rozmoknięta, że spada podczas ściągania zestawu..

Lecz jeśli wolisz święty spokój od wyrzucenia zestawu aż do brania to nie jest przynęta dla Ciebie.

Ten produkt to niewypał szczególnie na karpia...

Złapałem na to trochę karpi..może nie były to okazy ale w samym środku upalnego dnia gdy tzw. prawdziwi karpiarze siedzieli bezczynnie przy swoich wędkach w oczekiwaniu na wieczór. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszą według mnie w tym przypadku przynętą powierzchniową są chrupki kukurydziane np. miodowe (takie jak do mleka) dłużej wytrzymują. Innym patentem jest np. kawałeczek styropianu na haczyku (ewentualnie jeszcze na przyponie) i kijka mad - tutaj nic nam nie namaka i nie spada z haczyka a robactwo się rusza przy powierzchni wody i kusi :) – podobny patent można zastosować przy feederku lub gruntówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszą według mnie w tym przypadku przynętą powierzchniową są chrupki kukurydziane np. miodowe (takie jak do mleka)

Ten produkt na zdjęciu to też chrupki kukurydziane i w dodatku miodowe, są trochę inaczej przetworzone mają inną konsystencje, kształt i wielkość. :idea:

Owszem zgodzę się z Tobą , że wśród produktów powszechnego użytku, zawsze można znaleźć coś lepszego tańszego i w dużo większych opakowaniach.

Innym patentem jest np. kawałeczek styropianu na haczyku (ewentualnie jeszcze na przyponie) i kijka mad - tutaj nic nam nie namaka i nie spada z haczyka a robactwo się rusza przy powierzchni wody i kusi

Czasami bywa tak, że karpie nie interesują się pływającą przynętą dopóki nie namoknie, stanie się przez chwilę neutralna lub podpływają dopiero gdy zaczyna powolutku opadać.

Myślę , że warto zawsze mieć przy sobie szeroki asortyment przynęt, zwłaszcza wtedy gdy nie wymagają doglądania i są lekkie w transporcie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.