Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

odebranie delegatów , czy zgodne z przepisami?


rhezuz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Chciałem się kolegów poradzić w pewnej sprawie

Otóż jestem członkiem koła które zostało utworzone w zeszłym roku okolice polowy maja odbyło się pierwsze spotkanie założycielskie, po ok miesiącu Zarząd zatwierdził powstanie koła, Pod koniec roku przyszło pismo z ordynacja wyborczą, oraz drugie pismo ze przysługuje nam 2 delegatów oraz lista do wypełnienia dla delegatów. Natomiast w tym roku przed walnym zgromadzeniem sprawozdawczo-wyborczym w naszym kole, prezes zarządu nagle zmienił zdanie i powiedział prezesowi naszego koła że nie przysługują nam delegaci bo jesteśmy kołem w organizacji, co wydaje mi się podejrzane . Dlatego mam pytanie do kolegów czy rzeczywiście jest coś takiego że "kołom w organizacji" czyli wg słów prezesa zarządu do 1 roku działalności, nie przysługują delegaci?? czy porostu robią nas w balona?, ponieważ czytałem statut i ustawę o stowarzyszeniach i nie znalazłem żadnego zapisu ograniczającego w ten działalność koła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

W regulaminie organizacyjny koła PZW co następuje, w paragrafie 1:

1. Koło jest jednostką terenową Polskiego Związku Wędkarskiego, nie posiadającą

osobowości prawnej, działającą na podstawie Statutu PZW.

2.1. Koło jest powoływane i rozwiązywane uchwałą zarządu okręgu Polskiego

Związku Wędkarskiego.

2.2. Na podstawie stosowanych odpowiednio poniższych przepisów może być także

dokonany podział lub połączenie kół, jeśli liczebność koła utrudnia lub

uniemożliwia właściwe realizowanie celów i zadań statutowych.

3.1. Powołanie koła może nastąpić z inicjatywy własnej zarządu okręgu lub 10 osób,

zwanych dalej inicjatorami.

3.2 . Wniosek w sprawie powołania, inicjatorzy składają wraz z następującymi

załącznikami:

1/ listą inicjatorów wraz z deklaracjami przynależności do PZW,

2/ informacją o terminie i miejscu wyznaczenia zebrania założycielskiego.

4. Zebranie założycielskie obraduje, z udziałem członka zarządu okręgu, według

następującego porządku :

1) otwarcie zebrania przez członka zarządu okręgu,

2) wybór przewodniczącego i sekretarza zebrania,

3) uchwalenie planu pracy „koła w organizacji” oraz jego budżetu,

4) wybór organów „koła w organizacji”: prezesa zarządu, zarządu oraz komisji

rewizyjnej i sądu koleżeńskiego .

5. Zarząd okręgu, w terminie 30 dni od daty odbycia zebrania założycielskiego, jeśli co

najmniej 15 osób jest członkami „koła w organizacji” podejmuje, w obecności przedstawicieli zarządu „koła w organizacji” uchwałę o powołaniu koła PZW. W uchwale tej zarząd okręgu:

1) nadaje kołu nazwę z oznaczeniem jego siedziby,

2) określa teren działania koła,

3) może ustalić minimalną liczebność członków tego koła, jaka powinna zostać osiągnięta po pierwszym roku jego działalności,

4) może powierzyć kołu w użytkowanie wyodrębnioną część terenów wędkarskich i towarzyszących mu składników majątkowych z określeniem warunków gospodarowania,

5) zatwierdza plan pracy koła i jego budżet na pierwszy rok kalendarzowy, w którym koło rozpoczyna działalność.

6. Koło podlega wpisaniu do rejestru kół, prowadzonego przez zarząd okręgu i z tą chwilą

„koło w organizacji” staje się kołem PZW, zaś wybrane na zebraniu założycielskim

władze i organy stają się władzami i organami koła.

z tego wynika że do powołania koła potrzeba 10 inicjatorów składających wniosek do zarządy, odbywa się zabranie założycielskie z przedstawicielem zarządu i wtedy powstaje „koło w organizacji”, z pkt 5 wynik że okres trwania „ koło w organizacji” trwa do 30 dni a z pkt 6 ze „koło w organizacji” staje się kołem po wpisani do rejestru kół.. Czyli po 30 dniach „koło w organizacji” powinno zostać wpisane do rejestru i stać się pełnoprawnym kołem. Tak?? A czy w zarząd okręgu może wpisywać koło do rejestru później iż 30 dni, w dowolnym przez siebie wybranym terminie, odwlekać i dowolnie przeciągać ten fakt ??a czy w takim przypadku zarządu nie łamie Regulaminu organizacji koła??? I tym samym nie działa na szkodę koła??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.