Skocz do zawartości
tokarex pontony

Rogoźnik I i II


ddamcio

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 118
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Na Rogoźniku II... klasyka. Niemało luda - grunciarze, spławikowcy, karpiarze.

Bierze drobny leszczyk i średnia płotka. Zarośnięte już, że ho-ho.

Dla mnie to łowisko to porażka, nie byłem tam prawie 3 lata, ostatnio pojechałem tam kilka razy i wiem, że jak tam wrócę to na dłuższą zasiadkę. A to tylko ze względu na to, że będę miał blisko do samochodu...

Na "jedynce" ponoć dziabią fajne wzdręgi, na bata z "molo" trzepią już dłoniaki.

Pod "napięciem" brały leszcze, ale teraz widzę, że cały czas ktoś tam siedzi.

Jakiś czas temu gryzły fajne jazie, ale od kilku tygodni żadnego nie złowiłem.

No i okoń na spinning się zdarza (polecam użyć surflonu!).

Tam warto jechać zawsze ;)

Wędkarze siedzą wszędzie, nie koncentrują się w jednym rejonie (jak to ma miejsce po zarybieniu), na głębokim, przy plaży, na płytkim, na molo, wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Na Rogoźniku I w dn. 03.05, odbyły się Zawody Spławikowe o Mistrza Koła, szwagier zajął III miejsce wynikiem ~1400pkt. Załamanie pogody nie zachęciło ryb do brania, wręcz przeciwnie.

01.05 odbyły się zawody "na drapieżnika", armia wędkarzy z żywcówkami złowiła 3 wymiarowe szczupaki.

2 maja, koło południa, polazłem tam z castingiem, stuknąłem dwa śledzie na ciężkie wahadło i jeden kruciak uderzył w Slidera 10, co on chciał z nim zrobić - nie wiem :D

Zajrzałem tam również wczoraj, po południu, a raczej pod wieczór (tak tak, w ten śnieg! wróciłem o 20 :D) ze stałoszpulowcem.

Złowiłem jednego śledzia, drugi mi spadł.

Cóż, przynajmniej nie byłem sam i... pogoda dopisała, haha :D

Zbliża się wolny weekend, zbliżają się zawody towarzyskie. Jedne z ostatnich zawodów dziennych, więc wypadałoby dopisać ;)

W piątek wybiorę się z rana ze spinem, później zasiądę przy bacie, w ramach treningu.

Jak ktoś jest chętny na wypad to zapraszam. O wynikach dam znać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Gumofilce nie chcą zdychać :D

08.05, zawody towarzyskie dzienne. W steugach deszczu walczyłem z batem 7....

Siedziałem na głębokim. Wynikiem 1050pkt wbiłem na pudło. III miejsce, git. Podeszło kilka większych leszczy i jazi. Zwycięzca siedział na molo i nastukał ponad 4000pkt, najs.

Teraz na bata i odległościówkę bierze drobna płoć i krąpik, bez rewelacji. Na I na spinning stukają same sledzie, do 45cm max. Ostatnio miałem takiego na bacie. Uderzył w holowaną płoć. Żyłka o,10mm, przypon o,09mm, haczyk 18 i jazda. Amortyzator od tyczki to dobra rzecz ;)

Na II gościu na spina wyjął kaczodzioba 90cm, widziałem foty, niestety "model" był już martwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jedynce potwierdzam... same szczupaczki do 45 cm. Miałem co prawda w ciągu ostatnich 2 tygodni 2 razy na kiju takiego około 90 cm ale spięte...

Mam wrażenie, że tam jest już bardzo mało szczupaka w sensownych rozmiarach, za to tego małego jest masa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, dzisiaj odbyły się zawody z okazji Dnia Dziecka

impreza fantastycznie się udała - startowało 21 dzieciaków :)

wygrał Młody Dętka, drugie miejsce kolega Ksawier - niestety, nazwiska nie pamiętam

a trzecie rzutem na taśmę mój Olaf:>

Młody Dętka 1.4kg płotki i leszcze na bata

Ksawier 0.68kg - płoteczki na bat

Olaf 0.28kg - płotki i lin a grunt + zerwany szczupak

Wspaniała impreza - ryby, ognisko, wata cukrowa, nagrody, pieczenie kiełbasek i ogólna radość dzieciaków. Oby więcej takich imprez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Taa, pokazał się. Po zarybieniu się pokaże, później tajemniczo zniknie. I tak do us**nej śmierci...

hehe, wyobraźcie sobie, że przez 5 zawodów, na których byłem - czyli 40+3h = 43 h, średnio ok. 420 wędek moczących się w wodzie przez te owe 43h i to w nocy padł 1 - słownie: jeden karp o wadze ok. 1kg. To nawet z rachunku prawdopodobieństwa wychodzi, że więcej się powinno zaczepić za przysłowiowego ch.. przepływając tam niż zostało złowionych. Wygląda na to że karpi po prostu tam nie ma..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio 420? 420 roboczogodzin - tak. Średnio 42 wędki.

Jest słabo, to fakt, ale tam są "sumy", które wyjadają karpie :):D:P

Mam nadzieję, że dożyję czasów, w których skończy się masowe zarybianie karpiem, a następnie równie masowy odłów wędkarski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w mętalności niektórych jest wyholować 16 kg karpia i go wziąść na obiad, jak dla mnie to jest chore bo taka ryba powinna wracać do wody ;) dlatego jestem zza drabinką w regulaminie amatorskiego połowu ryb ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio 420? 420 roboczogodzin - tak. Średnio 42 wędki.

Jest słabo, to fakt, ale tam są "sumy", które wyjadają karpie :):D:P

Mam nadzieję, że dożyję czasów, w których skończy się masowe zarybianie karpiem, a następnie równie masowy odłów wędkarski.

hehe miało być w sumie a nie średnio :D

dziś w nocy 27 osób na 38 startujących miało tzw. ryby czyli średnia co prawda ładna, ale biorąc pod uwagę fakt, iż nie wiem czy 2,3 przekroczyły 30cm to to tragedia jest. rogoźnik ma jeszcze jeden problem - wzdręgi. można ich nałowić kilkadziesiąt za nockę, ale żadna nie będzie miarowa. biorą na wszystko - nawet założyłem karpiową 1-kę i pięć białych i tak wzdręgi brały. masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylu nas jest za widełkami, to może spróbujmy je przegłosować na zebraniu swojego koła?

Są dwa rodzaje tzw widełek.

1. Zakładają ochronę ryb małych, które nie przystąpiły jeszcze do tarła oraz tych okazowych - najbardziej cennych pod względem wędkarskim. Np wymiar ochronny szczupaka do 50 i od 80cm.

2. Zakładają ochronę średniaków. Np wymiar ochronny szczupaka od 50 do 80cm. Wtedy można zabierać ryby duże (a jak wiemy, większość mięsiarzy nie dysponuje ani umiejętnościami, ani sprzętem do wyholowania dużej ryby. Tych małych szczupaków też brać nie będą (tzn nie tak dużo), z uwagi na to, iż jest w nich mało mięsa :x

KubaiOlaf, wzdręga jest problemem, ale na zawodach mało kto nastawia się na duże ryby. Łysy pewnie dłubał całą noc batem :D

Jakie wyniki? Kto wygrał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygrał dętka - przez noc utrzepał 2900g na bata na molo i litra :D

Radek był drugi , kilo sześćset bodaj też na bata - był na 4 przed słupem

ja miałem 0.35kg ale dla mnie to progres - nie łowiłem 12 lat a od 4 zawodów na każdych mam więcej ryb

miałem dziś tragiczne stanowisko nr 16 - 2 m miejsca w trzcinach do zarzucania dwóch wędek, śmierdzące mułem bagno z przodu gdzie gumior zapadał się prawie do końca, gałęzie nad sobą i masę zielska - jak na takie warunki prawie 20 ryb to sukces :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem od 17 do 20:30 na R1 z lekkim (jak na moje wydanie) spinningiem.

Wynik to jeden niewielki okonek i niewiele większy szczupaczek na małe kopytko Mann's.

Oczywiście dopadł mnie deszcz, który przeczekałem pod "grzybkiem".

KubaiOlaf, Ty podglądaj tam innych, bo można się wiele nauczyć.

O ile gość na molo łowi batem i wie ocb, to jest zwycięzcą.

Ale spójrz na Łysego, który potrafi nieźle zapunktować w każdych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.