Skocz do zawartości
tokarex pontony

Feeder do 130 zł


Tomas

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Vasyl, mam Shimano Catana Medium, bodajże do 100g, 3.6m.

Sympatyczny kij, ale u mnie pełni rolę light feedera i określam jego c.w. na 70g.

Pewnie i można rzucić setką, ale nie za daleko i niezbyt precyzyjnie.

Za to świetnie sprawuje się na jeziorach, kanałach, rzekach o małym i średnim uciągu, przy łowieniu białorybu, płoć, leszcz, lin. W połączeniu z kołowrotkiem matchowym, żyłką 0.18, rurka, koszyczek 20g plus zanęta, czyli zestaw jakieś 50g - zachowuje się bardzo ładnie, uważam taki za optymalny dla tego kija, pozwala na precyzyjny i daleki wyrzut, dużo przyjemności z holu, ładnie przenosi walkę nawet małej płotki.

Jak ją kupowałem, to była duża różnica w cenie pomiędzy Cataną a Bestmasterem, teraz ceny obu są zbliżone, a macając bestmastera w sklepie na sucho, wydaje mi się, że jest nieco sztywniejszy od Catany, co uznaję za plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abu, ostatnio bardzo zdrozaly feedery shimano, zastanawialem sie wlasnie nad catana ale 3,3 (ta dlugosc moze tez dac nieco sztywnosci) do 70g hyba - mysle ze na wode stojaca optymalny wybor zamiast np. quivera do koszykow 10-25g. naczytalem sie ze sa "obrzydliwie" kluskowate, dlatego opinia aktualnego uzytkownika jest dosc cenna. wiadomo ze im wyzsza seria shimano to pewnie sztywniejsza, zastanawiam sie jescze jak wypadaja w porownaniu z nia hyperloop czy alivio.

jednak optymalnie catanke juz by mozna dorwac za jakies powiedzmy dwie - dwie i pol stowy prawie nieuzywana czy cos w tym stylu.

a beastmaster to juz jednak wiekszy koszt.

btw. test bylby rowniez mile widziany :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytalem troszke o tych feederkach z serii Catana i doszedlem do wniosku, ze na moja wode bedzie nieprzydatny.

Dalej szukam feederka podobnego parametrami do:

Masa wyrzutu do 90-100gram.

Przeznaczenie: glownie leszcze.

Cena do 200-250zl

Jak na razie sklaniam sie do tego cuda:

FEEDER VEGA _ 360-90gr

http://allegro.pl/item606764893_feeder_vega_360_90gr_heavy_dla_wybranych.html

do tego mlynek Okuma Baitfeeder (sa znakomite)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vasyl, w tym przedziale vega to dobry wybor, nie wiem czy znajdziesz coś ciekawszego, osobiście też się nad tym kijkiem zastanawiałem, ale wybor w końcu padł na mistrala de luxe do 100g. Uważam ze obydwa kije bardzo zbliżone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 9 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.