Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Pomóżcie wybrać bat z dwóch upatrzonych modeli!


BacikRZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam upatrzone dwa baty pomozcie ktoren wybrac. Dodam, że chciałbym korzystać z niego na zawodach!

A oto modele:

1. Konger IMPERIAL ALLAROUND 7m

http://www.allegro.pl/item584931484_bat_imperial_allaround_7m_im8_ultra_lekki.html

2. Mikado ULTRAVIOLET POLE 700

http://www.sklepmikado.pl/?module=Katalog&func=produktview&katid=281&prodid=1575

Prosze o pomoc bo nie moge sie zdecydowac pozdrawiam kolegow wedkarzy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witam.

Posiadam Kongera i jedynie na co mogę narzekać to jego waga, choć raczej pretensje powinienem mieć do producenta ze wprowadza klijentow w błąd podając ze wędka ta wazy 290g a tym czasem moj kij wazy 370g. Co do reszty nie mam zastrzeżeń, wędka sztywna i mocna.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koncu znalazlem kogos kto ma tego kongera, jesli moglbys napisac mi czy szczytowka jest pelna czy pusta, jesli pusta to czy stosujesz gume i jaka najwieksza rybke udalo ci sie wyciagnac na niego.

I PS: Jak go wazyles?

Skunk a masz jakies propozycje? Rozgladalem sie i wsrod tych firm, ale jestem otwarty na nowe propozycje poradzcie cos pod kątem zawodów i biorec pod uwage to, że w wodach, w ktorych lowie moze przy okazji lapania plotek na zawodach siasc cos grubszego i zebym mial jakies szanse z tym batem.

Dzieki za porady i pozdrowionka!

Skunk tu jest wiecej informacji o tym kongerze;

http://www.konger.pl/pl/s...l-Allaround-700

- nie ukrywam ze w tym baciku jest cena bardziej zachecajaca :)

I wydaje mi sie, ze mozna wieksza rybke bardziej pociagnac niz Ultravioletem, aczkolwiek jestem poczatkujacym w temacie batow i moge sie mylic jesli tak to prosze poprawcie mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczytówka to wyklejanka (igła) o końcowej śr.0,65mm, a co do gum to jestem przeciwnikiem stosowania ich w batach(przy gumie diametralnie zmienia się akcja kija no i wg mnie nie do tego wędki te zostały stworzone, a po za tym cala magia tych wędek polega na tym, ze ma się bezpośredni kontakt z ryba , ale o gustach się nie dyskutuje)

Co do ryb, największa jaka miałem okazje wyciągnąć tym kijem to Karp 1,5kg, ale prawdziwe możliwości tego kija poznałem gdy przez minute starałem się powstrzymać odjazdy Okonia w granicach 1kg, ale przypon 0,12 okazał się za slaby.

Jak ważyłem kij? Na elektronicznej wadze kuchennej której dokładność to 2g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki śliczne Maciak za pomoc.

Ostatnie pytanie gdybyś mógł ocenić tego bata w skali od 1 do 10 punktow ile byś mu dał?

I czy kupując teraz wybrał byś ten bacik Kongera (7m-350zł), czy Mikado Ultraviolet (7m -450zł)?

A pytanie do wszystkich czy wytrzymałość bata [czytaj możliwość wyciągniecia na niego większej ryby :)] można ocenić po maximum jego wyrzutu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BacikRZ, trudno mi jednoznacznie określić tego Kongera w punktach. Dla mnie ten kij jest rewelacyjny, pomijając wagę (kilkugodzinne łowienie na bieżącej wodzie meczy rękę). Załóżmy ze dałbym mu 8pkt., ale nie każdemu ta wędka będzie tak leżała jak mi.

A co do UV, również słyszałem opinie wśród znajomych ze wędki te pękają.

Gdybyś miał gdzieś możliwość, to warto obejrzeć tego XT PRO.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciak, cała seria UV ma podaną podejrzanie niską wagę a cena jest na równi z najtańszymi seriami węglowymi innych firm które ważą 1,5 x tyle.

PURPLE RAIN match wazy tyle co daiwy za 500+zlotych.

wnioski można samemu wyciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.