Skocz do zawartości
tokarex pontony

konserwecja ziaren


ds-fan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Chcę przygotować pewną ilość (kilkanaście kilo)ziaren zanętowych kuku i konopi na zapas ,chodzi o to żeby mi sie te ziarna nie zepsuły np po miesiącu przechowywania.Jak te ziarna zakonserwować??a może wystarczyło by je zawekować ?a jeśli tak to ile przed wekowaniem gotować ziarna kuku a ile konopi?co do nich dodawać?cukier?sól?zapach jakiś,no i w płynie czy w proszku???co o tym sposobie sądzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Przerabiałem to kiedyś. Wekowanie się nie sprawdziło (mnie). Natomiast jedyny sposób kiedy jeszcze to robię, to ugotować jak normalnie, z dowolnym smakiem lub artaktorem i po ostudzeniu do kilowych strunowych woreczków i do zamrażarki. Po roku nie zmieniają wartości pod warunkiem szczelnego przechowywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką zamrażarkę na zanęty kupisz za grosze od tych co naprawiają i postawisz tam gdzie weki. Ja kupiłem trzy lata temu dwie 200-stu litrowe po 50 zł. Nie ważny wygląd byle działała w piwnicy. Wszystkie zanęty w nich przetrzymuję. Jednoczesna ochrona przed myszami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę przygotować pewną ilość (kilkanaście kilo)ziaren zanętowych kuku i konopi na zapas
Czy to jest sens jest kłopot z konserwacją (jedyna metoda to właśnie zamrażanie) nie lepiej podgotować ilość która jest potrzeba na ryby :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka lat temu w słoiki wpakowałem kukurydze odpowiednio doprawiłem odrobiną soli i miodu ...i zapomniałem o niej po ponad roku przy okazji porządków odnalazły sie słoiki z kuku, była naprawde smaczna, a i wiosenne karpiki ją jadły i chyba nie narzekały :wink: ,wg mnie to jest sposób na przygotowanie większej ilości ziaren na letnie kilkudniowe wypady ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

tak, można - z rozrobionej już zanęty formujesz kule i w takiej postaci mrozisz. może byc z robakami czy innymi dodatkami, delikatnie wkladasz do worka czy jakiegos pojemniczka by sie nie rozbiły, uwazaj jednak zeby niebyla przemoczona - wtedy na pewno bedzie pracować nie gorzej od swierzo rozrobionej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.