Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Dwa feedery za jakieś 1000zł.


HM80

Rekomendowane odpowiedzi

Nie łowiłem jeszcze na feedery, więc nie zawsze rozumiem o czym się mówi, gdy czytam porady dotyczące tych wędek - za dużo dla mnie specjalistycznych terminów. Potrzebuję dwóch na wodę stojącą, odległość rzutu z 50m, żyłka 0.18, na karpie do 3kg. Dużo dobrego widziałem na forach o shimano beast master, ale podobno dużą wadą jest brak szklanej szczytówki i często się łamią. Da się coś lepszego kupić w podobnej cenie czy te do moich potrzeb są ok? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Potrzebuję dwóch na wodę stojącą, odległość rzutu z 50m, żyłka 0.18, na karpie do 3kg.
Jak na federa to dla mnie trochę za cienka średnica. Zakładasz koszyk z zanętą a nie spławik więc przeciążenia duże, a poza tym skąd wiesz, że nie weźmie ci większa ryba. Sporo chcesz przeznaczyć na federy tym bardziej, że jeszcze
Nie łowiłem jeszcze na feedery
. Przy tym budżecie nie będzie problemu z kijem, choć myślę, że w połowie tej kwoty kupisz również dobre wędki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, właśnie o takie informacje mi chodziło. Nie lubię miękkich wędek w spinningu więc tu też może mi się źle łowić tymi shimano. Nie wiedziałem, że są miękkie. Widziałem już post o Mozellach, ale było tam, że trudno je zdobyć. Nie chcę jeszcze bardziej oszczędzać. To i tak oszczędność. Nie wierzę, że można być zadowolonym ze spinningów po 500zł jeśli łowiło się lepszymi więc i tu pewnie też przydałoby się wydać na dwa dużo więcej niż 1000, ale w tym roku nie dam rady.

A co sądzicie o Browningach http://arnal-fishing.abc24.pl/default.asp?kat=19517&pro=327069

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, znam ten sklep a nawet trochę właściciela (tak z forum). Pomyślę, ale czekam na dalsze rady. Marksiści mówią, że ilość przechodzi w jakość :)

Widziałem dziś w sklepie te shimano i rzeczywiście kluchowate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może taki Sanger
Ciekawy ten Master ,nie ma typowych szczytówek tylko cale 3-cie składy może mieć dużą moc ,bo wyeliminowano [i słusznie] 4 połączenie ,a wiadomo wędki są słabe na połączeniach ,tylko ta cena :evil: wstrętna
A co sądzicie o Browningach
.Oglądałem ten model ,w sumie wędka jest ok. tylko na wody stojące ,na rzekę nie wybrałbym się z tym kijem ,za delikatny . :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie jakieś minusy mają shimano i browning, a żadnych złych opinii o tej mozelli. Sanger jest przede wszystkim za drogi. 1600 to już nie jest 1000. 1100, to jeszcze jest 1000 :) Poza tym musiałbym mieć opis po angielsku, bo nawet jeżdżąc po niemczech mawiałem sobie: a niech się głąby uczą angielskiego, ja niemieckiego nie będę. Umiem tylko iśkaufen i werkaufen :)

A tą mozellą ktoś faktycznie łowił, czy - zwłaszcza Ty, Abu - znacie tylko z opisów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, dlatego wpadnie kiedyś w mój pokrowiec ten 3 - częściowy do 250g.

Ale istnieje troszkę okrojona wersja, mniej szczytówek i sporo tańsza.

Sanger 3 części - tak go opisują, w istocie 4.

http://shop.angler-bedarf.de/Ruten/Feederruten/Saenger/Saenger-Master-Edition-High-End-Feeder-3-teilig::967.html

Oczywiście u polskiego dystrybutora - brak.

Laskowik jest z Poznania i ten dystrybutor i ten skecz mi się przypomniał z warzywniakiem, nie ma, nie ma, nie ma. A jest coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HM80, miałem w ręku Moselle fizycznie, z tej serii Impact, bardzo fajny kij. Nie wybrałem go tylko dlatego, że akurat miałem film na typowo rzeczny kij i wybrałam Team daiwa heavy feeder. Teraz z perspektywy czasu i doświadczeń chętnie oddam Catanę i dołożę parę groszy do Moselli.

Sanger w wersji opisanej post wyżej to około 90euro, czyli spokojnie mieścisz się z założonym budżecie.

Karpiarze z tego co wiem, to lubią mieć dwie dwa takie same kije w zestawie, ale w wypadku feederów nie widzę takiej potrzeby, wybrałbym jeden taki, drugi inny.

U Austriaków Ruten, feederruten i .....już sobie oglądasz feedery :grin:

http://www.nordfishing77.at/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, Ty zobacz w końcu fizycznie jakiegoś feedera Moselli.

Daiwę mam i myślę, że w nakreślonych przez HM80 oczekiwaniach będzie zbyt silnym kijem, to jednak jest typowo rzeczna maszynka.

No ta seria Master Edition bardzo mnie interesuje, w szczególności picker i feeder c.w.250g.

Ale jest coś?

Nie ma, nie ma, nie ma....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, no to mówię, że jak w tym skeczu, nie ma...

Kulki są, bo sprzedają ten program Pelzera dla karpiarzy, jest polski dystrybutor Moselli, trzeba go zaatakować.

Niech nie grają tylko w kulki, ale trochę i w feedery :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daiwę mam i myślę, że w nakreślonych przez HM80 oczekiwaniach będzie zbyt silnym kijem,
Daiwa to nie tylko Team Daiwa ,są i inne modele .Feder za 5 paczek to juz wysoka średnia pólka ,ale jeszcze nie najwysza ,trudno jest coś doradzić .Moim zdaniem HM80, powinien wybrać z potencjalnych 3-4 firm Shimano ,Browning ,Daiwa ,Mosella .

Shimano to nie tylko Catany ,czy BestMastery szukać ,szukać i jeszcze raz szukać ,to co mamy w Polsce to ułamek tego co produkuje Shimano ,sa na zachodzie modele które nie zawitają do nas.

Browning ,nie wiem czemu HM80, tak szybko odrzuciłeś tą firmę :?:

Daiwa ,tu wybór jest spory .

O Moselli nie na pisze nic z prostego przykładu bo tej firmy nie znam ,jeśli chodzi o wędki ,prawdopodobnie zamawia jak wiele firmek :wink: u jednego producenta.

Tylko proszę o jedno ,nie pisz mi znajdź mi w necie ,bo ja nie mam czasu nato ,to tak pro forma :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, ale dzięki forum możemy sobie powymieniać uwagi i typy modele, myślę, że i dystrybutorzy tu zaglądają i kiedyś w końcu uzupełnią swoje oferty o coś, czego ludzie szukają na forach, bo nie mogą znaleźć w sklepach.

Obserwuję tematy dotyczące feederów, bo bardzo lubię łowić tą metodą. Jak coś wynajdę w necie, to wrzucam.

Co jakiś czas pojawia się ktoś kolejny poszukując feedera w tym przedziale cenowym.

I bardzo dobrze, sam jestem jednym z tych, którzy wybrali kij i przy pomocy doświadczeń innych forumowiczów i był to strzał w dziesiątkę.

Tylko proszę o jedno ,nie pisz mi znajdź mi w necie ,bo ja nie mam czasu nato ,to tak pro forma :wink:

Nieee, no mam w prawym górnym rogu przegladarki taki napis - google :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odrzuciłem jeszcze browninga. Odrzuciłem shimano, bo miałem w rękach i potwierdziło się to, co tu przeczytałem. Mnie on nie leży, choć na feederach się nie znam. Na browninga mam ciągle chrapkę, bo obiło mi się o uszy, że to dobre kije, choć mówiono o jeszcze wyższych modelach, tylko zauważyłem, że są na jego temat jakieś uwagi. O mozellach pierwszy raz słyszę, więc trudno mi tak od razu kupić, ale biorę je pod uwagę. O daiwach nie wiem nic - spinningi mają fajne jak na tanie wędki, ale tak bywa, że spinningi komuś wychodzą a np karpiówki nie i odwrotnie.

Ja nie mam co za bardzo przywiązywać wagi do opisów sklepowych, bo nawet wędki po 100zł są opisane jako najwyższej jakości, profesjonalne itp. Liczy się dla mnie zdanie tych, którzy są dobrymi feederowcami, którzy łowili na jakieś kije, albo chociaż mieli w rękach, bo to dla niektórych też jest coś. Spinning biorę do ręki i coś o nim wiem, choć nie wszystko, podobnie będzie z feederami, gdy ktoś ma w tej dziedzinie doświadczenie.

A konkretnie którą daiwę mógłbym brać pod uwagę? Jak się wybiorę na rzekę, to raczej nie z feederem, tylko na suma z potężnym spinningiem albo z jeszcze potężniejszymi karpiówami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shimano to nie tylko Catany ,czy BestMastery szukać ,szukać i jeszcze raz szukać ,to co mamy w Polsce to ułamek tego co produkuje Shimano ,sa na zachodzie modele które nie zawitają do nas.

Browning ,nie wiem czemu HM80, tak szybko odrzuciłeś tą firmę :?:

Daiwa ,tu wybór jest spory .

Dokładnie, Normark traktuje nas jak kraj trzeciego świata, Speedmaster Feeder- tylko 2 modele dostępne(a jak chcesz człowieku 3.3m to sprowadź se sam z UK lub Niemiec, bo mieszkasz w Somalii Europy)

Nowe Beastmastery Commercial na małe wody z krótszymi dolnikami i dopałkami- niedostępne, Antaresy - niedostępne, Aerocast z nową technologią dwukierunkowej sztywności blanku i nowymi szczytówkami- oczywiście niedostępne :!::evil::evil::evil:

Daiwa UK przynajmniej jest dostępna, o ile sklep Kogutomania rzeczywiście ma na stanie oferowane na stronie wędki.

http://fish.shimano-eu.com/publish/content/global_fish/en/nl/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daiwa UK przynajmniej jest dostępna, o ile sklep Kogutomania rzeczywiście ma na stanie oferowane na stronie wędki.

W ofercie ma, ale na stanie bardzo wątpie, ponieważ zamawiałem u nich Team Daiwa Heavy Feeder i o ile dobrze pamiętam to czekałem 3-4tyg bo nie miel;i na magazynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mnie osobiście leżą kije shimano beeastmaster, jak ktoś nie lubi sztywnej akcji to te kije są rewelacyjne.Posiadam modele light i medium i przyznam się że na wody stojące w zupełności wystarczają.Ich wadą jest jak dla mnie trochę za cienka rekojeść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.