Skocz do zawartości
Dragon

Oznaczanie miejscówek GPS


hubolsky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem ciekaw czego używacie do oznaczenia miejscówek na wodzie. Moja echosonda nie jest wyposażona w GPS, ale mam telefon który obsługuje np. Automapę. Niestety mapa ta raczej nie nadaje się do oznaczania łowisk ze względu na to iż punkty "ściąga" do najbliższej drogi (przynajmniej moja wersja - chyba że to kwestia ustawień?).

Jestem ciekaw czy ktoś z kolegów używa telefonu jako GPS-a do oznaczania łowisk? Jeśli tak to jaki program polecacie - ewentualnie jaką mapę.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Kolega kiedys mial w telefonie mape z komentarzem Holka

Nie wiem co to dokladnie za mapa ale swojego glosu uzyczal chyba do niezbyt wielu programow

Na jeziorze powinna sie sprawdzic bo...........

Jechal z nim do pewnego osrodka ktory lezal na uboczu na wesele

Po zjechaniu z asfaltowej drogi program sie "wysypal" bo pokazywal ze nic nie ma tam :lol:

Jednak kolega wklepal mu ta droge do pamieci i jak jechalismy nastepnego dnia na poprawiny to juz nas poprowadzil mimo ze nie pokazywal drog :twisted:

Co do dokladnosci to sie nie wypowiem bo co innego droga a co innego jezioro :lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

też używam automapy i jeżeli nikt nic nie napiszę, spróbuje jutro ją sprawdzić. Wg mnie jakby ustawić trasę przełajową (bo taka opcja istnieje) to chyba się da. No ale sprawdzę i się pochwalę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba nawet ustawiać trasy przełajowej, Automapa wskazuje dokładnie gdzie jesteś, nie ściąga do najbliższej drogi. Można tez zaznaczyć w opcjach żeby stale na mapie pokazywała współrzędne, które możesz sobie dodać do punktów ulubionych.

Program nie pokazuje oczywiście szczegółów terenu, tylko ogóle narysy wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako nowy użytkownik forum witam wszystkich!

Co do GPS-a, to zdecydowanie polecam któryś z outdoorowych modeli firmy Garmin. Są wprost stworzone, w przeciwieństwie do komórek z GPS, do pracy w terenie. Nie gubią sygnału w lesie, są zabezpieczone przed wpływem wilgoci, zasilane są paluszkami. W razie rozładowania się baterii, wystarczy włożyć nowy komplet lub świeżo naładowane akumulatorki. Niektóre modele wyposażone są w kompas elektroniczny i czujnik barymetryczny. No i można w nich używać mapy topograficzne. Automapa jest mapą stricte samochodową, nie topo.

Do oznaczania miejscówek wystarczy któryś z modeli Etrex, byle z tych nowszych, wyposażonych w czuły chipset MTK.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z programu SmartComGPS. Program sam nie zawiera map lecz możemy sklaiborwać dowolne mapy w pliku .jpg. Bardzo dokładne są WIG-owe mapy sztabowe dostępne w internecie. Dobre pokrycie całej polski, minus to że jeden plik obejmuje obzar wielkości średniej gminy i mapki są czarnobiałe. Programik jest na telefony z symbianem. Ja używam go na noki e50 + odiornik gps. Jestem zadowolony z tego programu. Z tego co zauważyłem to nawet siatka z głebokością jeziora jest naniesiona , ale tylko mi się zdaje bo ja raczej korzystam z nawi nad rzeką. Jeszczewyszukuje małych zbiornikó wodnych w mojej okolicy. Skala tych map sztabowych z których korzystam to 1:50000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 years later...

Odkopię temat ze względu na dużą popularność i dostępność smartfonów na Androidzie.

Ja osobiście używam zwykłego google maps.

Niezły jest też Maveric - niestety wersja darmowa ma ograniczenie tylko do 5 punktów.

Znacie inne programy pomocne wędkarzowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja korzystam z GPS Essential. Całkiem przyzwoita aplikacja nie dociąga do drogi jak nawigacje samochodowe. Korzysta z map google ale ma jeden mankament jak dla mnie. Jak gubię sieć i włącza się roaming to neta nie mam i nie ma też mapy :cry: . Pozycja jest, wypointy także można zaznaczać i routes też wyznaczyć się da tylko zamiast mapy jest biały ekran.

Generalnie fajna aplikacja z jedną wadą jak wyżej.

Poszukuję czegoś na wzór C-Map ale to pewnie będzie słono kosztować :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.