Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Ile obecnie posiadasz wędek


Unises

Ile obecnie posiadasz wędek?  

212 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ile obecnie posiadasz wędek?

    • Jedną
      12
    • 2-3
      28
    • 4-6
      62
    • 7-10
      66
    • Kilkanaście
      39
    • Ponad 20
      18


Rekomendowane odpowiedzi

Dawno temu śmiałem się z kolegi, że mógłby otworzyć mały sklepik z wędkami , lecz ostatnio robiąc porządki wiosenne ustawiłem wszystkie moje wędziska w jednym kącie, i… lekko mnie zaskoczyła mnogość wszelakich patyków.

Czy Tobie też przez te wszystkie sezony zdarzyło się prawie bezwiednie, zasadzić gdzieś w kąciku mały las wędek ?, czy też skutecznie kontrolujesz stan liczebny swojego sprzętu ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Też staram sie kontrolować ilość wędek,zbędnych pozbywając sie regularnie,najczęściej odsprzedaje za grosze ale zdarzyło sie kilka razy że rozdałam kilka patyków.

Mimo to mam około 14 patyków w tym z 5 zbędnych na które nie łowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie posiadam aż takiego arsenału wędek tzn "10 czy 20 :shock: " i nigdy mieć nie będę bo nie bardzo rozumiem po co :?: fajniej temat by wyglądał jak by koledzy "kolekcjonerzy" wkleili zdjęcia wędek.

na specjalne zyczenie keri :wink:

spinningi przygotowane na ten sezon:

2 team dragony, dragon millenium, dragon mystery, shimano catana i shimano aspire :cool:

2e803cf7ada862aamed.jpg

3660852bb51cb2bbmed.jpg

no i gruntoweczki splawikówki itd....

3eb5ab78e83c0be3med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie posiadam aż takiego arsenału wędek tzn "10 czy 20 :shock: " i nigdy mieć nie będę bo nie bardzo rozumiem po co :?:

Już koledze tłumaczę- jasne, że można łowić różne ryby jedną wędką, ale pewne metody wykluczają użycie tzw. kijów uniwersalnych. U mnie ilość wędek determinowana jest ilością gatunków i oraz metod jakich używam polując na nie, i tak;

pstrąg mucha- 2 różne kije 4-5, 6-7

pstrąg spinning- 2 kije (spinning, trolling)

szczupak- 2 jerkówki, 1 kij do gumy, (jedna z jerkówek robi czasem za kij do trollingu), 2 kije do łowienia na martwą rybę,

okoń- 1 lekki spinning do małych gum, do większych przynęt używam jednej z pstrągówek

biała ryba(okresowo- tyczka, kilka batów), 1 odległościówka, 1 feeder.

ocean z brzegu- 2 beach castery, 1 sea feeder, 1 heavy spinning

ocean z łodzi- 1 kij do pilkera, 2 uptidery, 1 downtider, 1 kij na rekiny i kongery.

Oprócz tego kilka kijków których normalnie nie używam, ale są w zapasie jak któryś z powyższych nawali.

Jak widzisz przy takiej rozpiętości, ciężko byłoby poradzić sobie (czyt. być skutecznym) z kilkoma wędkami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 spinningi, trzy feedery, jeden picker, jedna matchówka, jedna bolonka, dwa teleskopy krótkie do spławika z łódki, jakiś bacik, to w domu. W piwnicy powinny być stare karpiówki i feeder a na pewno teleskop Germina. A może i jakiś tokoz z prexerem.

Unises, toć to wyznania jak do skarbowego są!

Jak dojdą do tego kołowrotki, to już będzie ważyć w kPLN-ach. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie posiadam aż takiego arsenału wędek[...]:shock: " i nigdy mieć nie będę bo nie bardzo rozumiem po co

"Nigdy nie mów nigdy" keri, To często zależny od ilości metod połowu, czasami "cud" dodatkowego rozmnożenia wędek potęguje jeszcze różnorodność odwiedzanych łowisk. :???:

Unises, toć to wyznania jak do skarbowego są!
a jak nas tu zlustruje fiskus
Spokojnie panowie , urzędy jak na razie jeszcze na to nie wpadły by w majestacie prawa obdzierać hobbystów z miedziaków, ale zapewne pracują nad tym :roll:
Unises, chyba cię pogięło :wink:

ech maniek, bardziej na miejscu by było "chyba cię pochaczykowało chłopie" :mrgreen:

zaznaczyłem ostatnią pozycje ,ale po prawdzie to nie robiłem jeszcze remanentu
No to weź sobie zażyj relanium i ruszaj spokojnie na inwenturę :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAWID, jestes gość. Ładny sprzęt, gratuluję.
Kolega Damian się na tańsze nie rozdrabnia, w innym temacie ma 10 kijków /pewnie same białe kruki/ :lol::lol:
fajniej temat by wyglądał jak by koledzy "kolekcjonerzy" wkleili zdjęcia wędek.

DAWID, to bylo oczywiscie ironiczne stwierdzenie ze strony tego czlowieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym z tego tematu robić szamba, ale..

DAWID, to bylo oczywiscie ironiczne stwierdzenie ze strony tego czlowieka.
Damian21, dlaczego sądzisz, że keri drwi sobie np. z DAWIDa? i skąd jest ten cytat
kolega Damian się na tańsze nie rozdrabnia, w innym temacie ma 10 kijków /pewnie same białe kruki/ :lol: :lol:
pytam bo ciężko mi go znaleźć w tym temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unises, moze i nie tak otwarcie, ale bez trudu mozna wywnioskowac ze keri, drwi z tego tematu. posiadajac 3 spiny a ogolem 10 wedek do roznych metod w tym troche jaxonow - dla niego jestes pseudo "kolekcjonerem" a juz do wedkarza Ci na prawde bardzo duzo brakuje, jakie kolwiek pisanie czy recenzowanie jest po prostu bezpodstawnym chwaleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to tak:

-coś koło 10 spinów...w tym 5 Team Dragon(wiadomo różne c.w i dł. itd...),cormoran,mistrall,konger x2,jaxon.do tego kołowroty Team Dragon,Dragon Destiny i też Spro Blue Arc Tuff-Body,Spro Red Arc Tuff Body.

-5 feederów( team Dragon Silver Edition, 3.60 m c.w do 80g x2, 3.60m c.w do 120 g x2),jaxon telstar 3.30 m 20-80g(mój pierwszy feederek)

- matchówka Dragon Destiny 4.20m 5-20g

-bolonka shimano

-pare teleskopów

-kilka bacików kongera

-pilker Team Dragon Silver Edition 3.00 m c.w 80-150g

Sprzęcik na współe oczywiście z tatą,każdy bierze kto co chce...większa ilość wędzisk różnego typu przydaje się też na wspólne wyprawy ukierunkowane na dany gatunek ryby. :wink:

keri po to tyle wędek,żeby było co nieco na każdą okazje i konkretną rybke.Nie ma czegoś takiego jak kij uniwersalny.

P.S-za jakiś czas dojdzie Quiver Dragona Silver Edition, spiny z tej nowej serii Dragona Guide Select, no i trzeba będzie też wybrać jakieś karpiówki... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.