Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Łowisko specjalne OKOŃ


bobiniarz

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

może ktoś podpowie jak rzucać ze stanowiska 8, wybieram sie znów na noc 52 zajete, z osemki z tego co wiem mozna spokojnie dorzucić na blat który idzie od przeciwległego brzegu, moze ktos wie jaki azymut obrac i jak daleko od brzegu rzucic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z osemki z tego co wiem mozna spokojnie dorzucić na blat który idzie od przeciwległego brzegu
Dawno tam nie byłem ale mam spore wątpliwości czy da radę dorzucić do tego blatu. Kiedyś widziałem jak ktoś mniej więcej z tamtego stanowiska rzucał kawałek za bojkę i z głębokiej wody ciągnął ładne miśki. Wcześniej oczywiście wrzucił tam sporo towaru aby mu przypłynęły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie robię :) , 2 stanowiska wyżej wygrana w zawodach była właśnie brania były tylko spod trzcin , z 8-mego stanowiska chyba było 2 miejsce i tak samo łowione,

Każdy rzuca na wodę , sypie na wodę, ryba pokuta , przekarmiona i już ma dość , mało kto łowi pod trzcinami obok pomostu.

Z czystej ciekawości jeden zestaw postaw daleko , a drugi pod trzcinki , może jednak coś w tym jest i będzie więcej brań właśnie spod nóg.

dla przypomnienia mapka łowiska

plan_lowiska.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 stanowiska wyżej wygrana w zawodach była właśnie brania były tylko spod trzcin
Ale zawody to inna bajka. Mam wrażenie że tu bardziej chodzi o złapanie kilku okazów, których pod trzcinami raczej nie ma, niż 100 małych karpików.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam to co mowisz ze kuku i konopie sa dobre do neceni a i z czym to mieszcz na samo czy cos dodac

kuku mocze 2 doby (uwaga!! przy letnich upalach latwo ja skwasic) i gotuje na pol miekko. konopie mocze jeden dzien i gotuje, az lekko wypusci kielki. potem razem wszystko mieszam z jakas gruboziarnista zaneta np o zapachu waniliowym i kleje z tego kule, ktore posylam proca w wybrane miejsce (niestety nie mam zestawu z rakieta).

jesli lowie na smierdziuchy to w pva wkladam polowki kulek, pellets i konopie. jesli na wlos daje owocowki to w w pva wrzucam polowki kulek i zmieszana zanete z kuku dipowana na slodko. w tym przypadku konieczna jest odrobina zanety, aby kuku nie rozpuscila pva.

i wg mnie najwazniejsza zasada. im drozsze (kaloryczniejsze) zanety/przynety tym lepsze efekty. widzialem jak na bonduella z bialym na kolanku haczyka wyjmowano regularnie karaski, a inni po calym dniu wyczekiwania z drogimi kulkami na wlosie potrafili wyjac jedenastke. wybor nalezy do ciebie:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na okazy polecam zmienić łowisko :) np. Krzyczki (czy jak tam się pisze) Piknik Klub 44 koło Nasielska , nie ma tam małych miśków, chimeryczne i dosyć trudny akwen dodatkowo 2x droższy niż okoń , ale warto

dla przykładu ponad 19kg kolegi z zeszłego roku :

dsc_0043.jpg

Rekord łowiska 24kg chyba dwa lata temu ... to teraz ile ma ? :>

Okoń jest blisko - jedyna zaleta , szybki wypad i jest się nad rybną wodą, praktycznie z marszu szansa na rybę,

Poza tym ryba na okoniu jest przyzwyczajona jak nigdzie indziej do hałasu i wrzucanych zestawów do wody , raczej ze środka odgania ją ilość wrzuconej zanęty, zresztą sam właściciel zapewne poprosi Ciebie abyś za dużo nie nęcił - coś w tym musi być.

Łów jak ci pasuje , ja tylko podpowiedziałem odnośnie stanowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jade z soboty na niedz więc Ty zdaj relacje :), a i nie zamienianm na 28 bo to nie jest fajne stanowisko, do 27 ok, a dalsze stanowiska to już słabo rzucic na blat. W niedzielę napiszę co się działo na 8. Standardowo truskawa, banan/krab chociaż nie było wyników ostatnio i mam jeszcze 1kg tutti frutii Venatio, więc tez spróbuje, może ktos z doświadczenia podpowie czy jak mam 3 smaki to rzucać to w jedno miejsce zmiksowane, czy zrobić strefy np. z lewej daleko truskawa z prawej daleko tutti/frutti i pod trzciny np. banan/krab, czy tak sie w ogóle robi bo śłyszalem że im wiecej smaków tym lepiej, ale mam mieszne uczucia, czy raczej skupic sie np daleko na blat sama truskawa i pod trzcinami inny smak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ni po. Jak zwykle niezawodna truskawa, spod trzcin banan krab niestety nic :( moze za daleko ok 10m rzucałem, o 21.30 po godz od rozstawienia i zanecenia i odjazd 4kog tak na oko karp, bylem zaskoczony bo myslalem ze zawsze dluzej kaza na siebie miski czekac, niestety do rana juz nic booo na moim niezawodnym zestawie na ktory mialem juz 3 odjazdy pekla gumka ktora trzymalab kulke :(, a na 2 zestawie splot, i teraz pytanie czy czesto sprawdzacie swoje zestawy czy jest ok ja staralem sie nie ruszac ale teraz widze ze lipa bo cala noc zmarnowana, a po 2 jak robicie bałwanka plywajaca kulka i tonaca to dociazacie haczyk srucina? bo mi taki zestaw plywal tak ze haczyk bylby 30cm nad dnem , wiec obwinalem haczyk raz cienka zylka i zalozylem na nia srucine, ale moze jest inny sposob. Dodam ze kulki byly tego samego producenta, a moze robic grzybka? ale bawlanek z natury na wieksze sztuki wiec wolalem dwie cale kulki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jesli nie mam przez ok 2 godz pikniecia sygnalizatora to sprawdzam zestaw - jest to dla mnie sygnal, ze byc moze wlasnie mam splot. oczywiscie tylko w ciagu dnia, bo w nocy nie mam checi na sprawdzanie:))

jezeli chodzi o dociazanie to przy d-rig na cieniutkiej plecionce umieszczam srucinke przy zadziorze, a jesli mam wlos zwyczajnie zalozony na trzonku to srucinke zaczepiam na przyponie 2cm pod wezlem.

ramik, a jakiej firmy miales truskawke?? jak bylo na innych stanowiskach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tej prostej od stanowiska 1 do 17 chyba nie było nikogo prócz mnie wiec nie wiem jak u innych nie slyszalem sygnalizatorów z odjazdami, czasami popikiwania, czasem dzwonek sie odezwał, jak wracali to widziałem tylko dwa karasie niesli, generalnie obsługa mówiła ze w dzien b.słabo z karpiem, ale to ne ma co sie dziwic przy takiej temp. Kulki Tandem B. Jak mozesz to te opisz sowje doświadczenia ze smakami, na banan/krab cos nie chce nic sie zahaczyc, chociaz zapomniałem wspomniec ze mialem walnecie swinngera o wedzisko i to wszystko ale konkretne az sie wedka zatrzesla, to poprzednio, a teraz to nie wiem bo swinger w nocy spadl, moze znow uderzenie? To jest jedyna wedka gdzie nie mam elektr. sygnalizatora, tylko swinger i podczepiony dzwonek gruntowy do niego, moze amur. moze ktos podpowie bo tamte odjazdy sa zupelnie inne, albo spokojnie i coraz szybciej albo poprzedzone popikiwaniem, a tu jebut.

Teraz zastanawiam się na kulą wodną procz kulek oczywiscie, bo jest full karpi mniejszych spławiajacych sie przy powierzchni, bedzie widowiskowo jak na chleb beda braly z powierzchni. Tylko czy jest sens przy takiej pgodzie jechac na dzien? i jak np. w nocy lapac na kule wodna swietlik do srodka wrzucic? I jeszcze jedno pytanie, jak widac sa wyniki na kulkę truskawka, tylko małe sztuki do 5-6kg na oko, to kombinowac z bałwankami, grzybkami itp. żeby wzieły wieksze, czy lepiej czekać przy sprawdzonym sposobie i kulce na wiekszego bez zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ramik, w tym roku bylem na okoniu 3 razy i sygnalizator pikal tylko przy takich owocowkach: truskawka (top carp), ananas (adder carp) i sliwka (carp devil baits). oczywiscie wszystkie kulasy byly wczesniej dipowane.

takie nagle i silne odjazdy jak opisales to wg mnie przypominaja brania suma. slyszalem od innych wedkarzy, ze sumy na "okoniu" bez problemu zrywaja zestawy, wiec pilnuj w nocy wedek:))

wybieram sie w piatek na nocke i cala sobote. w te upaly tak jak sugerujesz trzeba bedzie jednak wziasc ze soba suche skorki od chleba. tylko raz lapalem na kule wodna, jednak bez efektu. za kazdym razem po 10 minutach haczyk byl obskubany przez glodne plocie, ktore nie mialy szans zawiesic sie na haku nr 4:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Waszym zdaniem jest w ogóle sens jechać w taki upał z nastawieniem na karpia?

zakładam, że łowić będę na blacie metodą gruntową.

Z tego co czytałem, te ryby lubią ciepłą pogodę, szczególnie noc, ale czy taki upał to nie przesada? Prognozy sugerują, że temperatura się nie zmieni i nadal będzie ciepło.

Pozdrawiam serdecznie,

Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam byłem w sobotę i siedziałem na stanowisku 38.Przyjechałem na łowisko o 6:30 ,zestawy lądują o godzinie 7:40 w wodzie i o 9:20 naglę pobudza mnie dźwięk moje sygnalizatora, po paru minutkach lądują na brzegu "pan karp" o wadzę 6,3kg,po około godzince zacząłem łapać leszcze ale tylko 3 przekroczyły kilko a reszta poniżej.

Aha karpik był złapany na kuku na włosie:)

Wypad uważam za udany,karpik to była moja życiówka ale zamierzam to zmienić na następnej wyprawie na Suwałki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ni po. Jak zwykle niezawodna truskawa, spod trzcin banan krab niestety nic :( moze za daleko ok 10m rzucałem, o 21.30 po godz od rozstawienia i zanecenia i odjazd 4kog tak na oko karp, bylem zaskoczony bo myslalem ze zawsze dluzej kaza na siebie miski czekac, niestety do rana juz nic booo na moim niezawodnym zestawie na ktory mialem juz 3 odjazdy pekla gumka ktora trzymalab kulke :(, a na 2 zestawie splot, i teraz pytanie czy czesto sprawdzacie swoje zestawy czy jest ok ja staralem sie nie ruszac ale teraz widze ze lipa bo cala noc zmarnowana, a po 2 jak robicie bałwanka plywajaca kulka i tonaca to dociazacie haczyk srucina? bo mi taki zestaw plywal tak ze haczyk bylby 30cm nad dnem , wiec obwinalem haczyk raz cienka zylka i zalozylem na nia srucine, ale moze jest inny sposob. Dodam ze kulki byly tego samego producenta, a moze robic grzybka? ale bawlanek z natury na wieksze sztuki wiec wolalem dwie cale kulki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.