Skocz do zawartości
tokarex pontony

Łowisko specjalne OKOŃ


bobiniarz

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

kukurydza to b.dobra przyneta na karpie i bardzo czesto jest stosowana do polowu duzych karpi,zaklada sie 3,4 surowe ziarna na wlos zamiast kulek,ale czasem tez sie zdaza ze duzy karp da sie zlowic na kukurydze konserwowa podana na haku,lecz jest to nie zadobry sposob na wieksze osobniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich wędkarzy ;)

tak jak zamierzałem byłem na łowisku w ostatnia sobotę. Wyjazd zapoznawczy ponieważ nigdy wcześniej na tym łowisku nie bylem. Na wstępie chciałem zaznaczyć, że jestem absolutnym amatorem, aczkolwiek powędkować bardzo lubię.

Moje refleksje:

łowisko bardzo fajne, nie za łatwe, nie jest to wanna z karpiami gdzie każdy rzut to parę kilo na wędce. Mieliśmy stanowiska 37-38 fantastycznie nasłonecznione. Było ciepło i przyjemnie. Fantastyczne kilka godzin spędzone nad wodą. na łowisku byliśmy punkt 6-ta, rozłożyliśmy się, zanęciliśmy i do boju. Złapałem 9 ryb z czego 6 od razu dostało wolnoć bo były to małe płocie i ukleje. Pozostałe 3 to ponad 30cm jazie po ok 0,5-0,6 kg każdy. Jak dla mnie wyjazd bardzo udany. Następnym razem nastawie się na karpa i wezmę ze sobą kulki proteinowe.

Póki co polecam to łowisko wszystkim na miłe wędkowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ a na stanowiskach około 9 i na przeciwko (dalekie rzuty bo przy brzegu chyba jest sporo płycej) częściej trafiają się większe.

Na 9 łowiąc na koszyczek, na bank masz zaczep :twisted: ... ew. weź duży zapas :lol: to co ja tam porwałem to powinno yellow submarine wyciągnąć :razz:

Pozdro i połamania :cool:

mam nadzieję, że w środę ja połamię :mrgreen: (ale nie na 9) :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chce połamać karpie to naprawdę polecam miejsca od 28 do 38 naprawdę dobre miejsca tylko ze na 28 trzeba mocno rzucić przynętą.Fuchs jeśli mogę ci coś polecić to usiądź sobie na tych stanowiskach co napisałem i załóż sobie białego robaka i na grunt albo kulki truskawkowe,tak jak mówiłem w tamtą sobotę przez godzinkę wyjąłem 2 karpia na te kulki.

Pozdro i połamania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stanowiskach około 30 jest dużo drobnicy, jeżeli ktoś chce się nastawić na coś grubszego to chyba lepiej próbować gdzie indziej oczywiście nęcąc kulkami a nie paszą dla drobnicy. Tak mi się wydaje, widziałem speców, którzy tam tak robili. Nie widziałem tylko efektów karpiowych na pierwszych stanowiskach (okolice parkingu), jeżeli chodzi o tą rybę to je odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy na gruntowe zawody towarzyskie, które będą się odbywały 26 czerwca na Łowisku Okoń zorganizowane przez koło 67 w Łomiankach , pełna informacja oraz kwota wpisowego już niedługo zostanie podana (coś koło 60zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś byłem na łowisku od 6:30 do 12:00.Złapałem 6 karpi,1 jaz,i 2 okonie.Od 7:30 do 10:00 były brania już później słabo.Wszystkie karpie padłu około godz. 8-9:30.Największy ważył 6kg.

Przyeta:Kulka proteinowa 16mm Truskawka

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś byłem od 15:30-19:30 i padły 4 karpiki, obok mnie siedzieli ludzie to ciągnęli takie karpie po 2,5-3kg myślę ze złapali około 11 sztuk.Ja złapałem przez te parę godzinek

niestety tylko 4 karpie takie po 3,5-4kg:).Oczywiście kulka truskawkowa na włosku i na haku kuku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zamierzam wybrać się na okonia z kumplem, jakoś na przełomie maj/czerwiec na jakieś... 3 dni.

Mam jednak kilka pytań do Was, bo nigdy na dłuższej zasiadce na okoniu nie byłem. Jak jest z rezerwacją i zajęciem pomostów na te 3 dni (w tym noce)? Płacimy jednorazowo za rezerwację czy każdego dnia jakoś dodatkowo?

Jest w ogóle na okoniu możliwość zrobienia sobie 2-3 dniowej zasiadki?

Kolejne pytanie już konkretnie co do łapania. Jakie miejscówki na taką zasiadkę w tym okresie polecacie? Interesuje mnie coś z altanką, bo nie ukrywam, że w razie deszczu czy coś warto mieć ją "przy sobie". Myślałem nad stanowiskami 7,8,9,10, co sądzicie?

Interesuje mnie przede wszystkim zasiadka na jakiegoś karpika, aczkolwiek zamierzam wieczorem i nocą połapać na żywca/trupka/wątróbkę, więc kierowałbym się też tym przy wyborze ew. miejsca zasiadki.

Co do "jedzenia" - zdecydowaliśmy się z kolegą, że podstawą naszej rybnej paszy będzie jakaś sypka zanęta (jakaś tańsza, jako wypełniacz) oraz kukurydza. Dodatkowo dosypiemy może trochę konopi i trochę pelletu. Wszystko będzie uatrakcyjnione różnymi boosterami i dodatkami, zapachem przewodnim ma być truskawka (sprawdziła się na jednodniowych wyjazdach). Na hak będzie lądować pellet lub kuku. Taki zestaw będzie ok, czy coś zmienić albo czy czegoś brakuje?

Liczę na odpowiedź i ew. dodatkowe rady tych, którzy mieli jakieś "dłuższe" zasiadki na okoniu :)

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę słuchaj jeśli chodzi o 3 dniowe zasiadki to nie ma problemu,ostatnio bylem przez 4 dni pod zad i stali tam karpiarze 4 dni oczywiście też nocki.Płatności raczej da się od razu zapłacić za stanowisko z góry.

Co do miejscówek 9,10 będzie ok. tam złapiesz karpika i też na żywca pociągasz trochę.

Zanęta u mnie sprawdziło się:Zanęta na karpia firmy Trofeum+kuku+booster(truskawkowy) i zamiast kuku i pelletu na hak radził bym coś z kulek wybrać na włos i na hak kuku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem właśnie o kulkach, lecz nie wyrobię finansowo chyba, żeby dać do zanęty odpowiednią ich ilość... Pellet całkowicie odpada?

Co do płatności i miejscówek. Jedziemy we dwóch, chcemy wziąć 4 pomosty. Łapać będziemy na 2 środkowych, a 2 zewnętrzne zostawić "w razie czego" lub po to żeby nikt inny nam się w miejscówkę/zestawy nie wpakował :)

Cris - ile zapłaciłeś za te 4 dni? Jak wtedy z rezerwacją? I właśnie, jak będziemy łapać głównie na środkowych, a zewnętrzne będą używane sporadycznie to nie będzie żadnych problemów z tym, że zarezerwowaliśmy te pomosty na "aż" 3 dni?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wtedy z rezerwacją? I właśnie, jak będziemy łapać głównie na środkowych, a zewnętrzne będą używane sporadycznie to nie będzie żadnych problemów z tym, że zarezerwowaliśmy te pomosty na "aż" 3 dni?

Niestety, właściciel rezerwuje miejscówki tylko na kilka godzin od otwarcia łowiska, w przeciwnym razie musisz za nie zapłacić jak za każde inne stanowisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezerwacje może telefonicznie zrobić , przyjechać i opłacić , Łowisko mocno oblegane więc ciężko zarezerwować bez opłaty stanowisko "obok" bo jak wspomniał Konriz chwilę właściciel potrzyma rezerwacje i ja komuś sprzeda.

Zmieniając trochę temat chciałbym już oficjalnie zaprosić was na II towarzyskie zawody gruntowe które odbędą się na łowisku "Okoń" 26 czerwca organizowane przez zarząd koła 67 Łomianki.

Wpisowe 60zł

W cenie wejście na łowisko wraz z rezerwacja , grill ( plus chmiel :P ), nagrody sponsorowane będą przez nasz sklep.

Rozgrywać się będzie jedna 6 godzinna tura.

Dozwolone metody połowu : grunt

Stanowisko jedno nie zmieniane od 6 w górę

Jako że łowisko prywatne i zgodnie z jego regulaminem mogą startować ludzie nie zrzeszeni w PZW ( przypominam że zawody czysto towarzyskie ) oraz członkowie innych kół niż 67 Łomianki.

Zapraszamy wszystkich chętnych do zapisów , można mailowo , na pw , bądź telefonicznie : 796117298 .

Wpisowe wpłacane osobiście , bądź przelewem na konto najdalej tydzień przed zawodami.

(musimy określić właścicielowi ile dokładnie miejsc będziemy zajmować)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spokojnie zadzwonić i zarezerwować na kilka dni z góry ... ( jeżeli nikt oczywiście jeszcze nie zarezerwował ) ... Problem w tym że dziwnie sobie tam liczą za rezerwacje ... jeżeli chcesz rezerwować na 3 doby to za samą rezerwacje to będzie 3 dni x 6 PLN + 3 nocki x 6 PLN = 48 PLN sama rezerwacja + koszty " pobytu " jak w cenniku ... Ja osobiście na taką zasiadkę polecałbym miejscówki w przedziale 37 - 40 !!! Zawsze miałem tam efekty ... No i jest altanka i miejsce na ognisko :) ... Jedyny minus tych miejscówek to to że jak trzeba skoczyć do barku po browar lub na ... no wiecie co :) to jest niezły kawał drogi do przebycia :) POZDRAWIAM !!! Summer !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.