Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Łowisko specjalne OKOŃ


bobiniarz

Rekomendowane odpowiedzi

Karpik 16 kg i to o takiej porze. Nieźle. Nie wiedziałem, że takie tam pływają.

Mój rekord z tego łowiska to 12,5 kg w wakacje rok temu. Niestety nigdy nie złowiłem tam amura. Macie jakieś sprawdzone sposoby na tę sprytną rybkę na Okoniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

przyłączam się do pytanie, nigdy nie wyjąłem amura, wiem , że zestaw końcowy powinien być troszeczke inny, miałem kilka nie wiem jak to nazwać podbić, uderzeń, swinger walił w wędkę i koniec podobno to amur, ale dlaczego jak to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,powiem tak według mnie jak tam weźmie amur to jest to przypadek.Kiedyś siedziałem na stanowisku 37 a karpiarz na 38 i usiedliśmy pod wiata i gadaliśmy, nic nie brało totalna kiszka,a karpiarz wziął spławik i postawił go 5m od pomostu na 4 ziarna kuku i co po 30 minutach wziął Amur 7,5kg.Więc nie ma co tam wymyślać tylko trzeba mieć fart.Ja też tam nigdy nie złapałem ale spróbuje wyjąć (mam nadzieje) a teraz jest co wyjmować doszły amury :13kg,16kg i 19kg,więc radze się doposażyć w dobry sprzęt:D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągle kombinuje jak w przyszłym sezonie dobrać się do amurów na tym łowisku.

Myślę, że moim dotychczasowym problemem był brak selektywnej zanęty na amura. Nęcenie kukurydzą lub ziarnami przy tak dużej populacji karpia może zmniejszać szanse na wejście amurów. Pytanie tylko czym nęcić amury aby jednocześnie zanęta nie została po godzinie wyżarta przez 2-kg karpie ;) Może w sezonie letnim śliwki ? Sam nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja łowię w miarę daleko 60-70m i zawszę nęce tylko kulkami bo inną zanęte nie mam jak posłać na taką odległość, próbowałem PVA ale za duże obciążenie i tak jest aby na tyle wyrzucić. No i niestety nigdy nie złapałem amura, a może ktoś poda jaka jest selektywna przynęta i zanęta na amura, większe kulki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Widzieliście artykuł o Okoniu w ostatnich Wiadomościach Wędkarskich ?

Ale reklama na dwie strony :razz: Już widzę, jak w sezonie przyjadą kolejne setki osób pewne złowienia 50. kilogramowego suma na haczyk nr 8 i dwa czerwone robaczki :lol:

Mam tylko nadzieję, że teraz nie trzeba będzie rezerwować pomostu z trzymiesięcznym wyprzedzeniem :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko nadzieję, że teraz nie trzeba będzie rezerwować pomostu z trzymiesięcznym wyprzedzeniem :evil:

Ty się śmiej. Ze dwa tygodnie temu rozmawiałem z właścicielem konkurencyjnego łowiska, który twierdził, że właściciel jeszcze innego konkurencyjnego łowiska :lol: zarybił duuużymi karpiami za pół miliona PLNów. Ponoć wolne miejsca ma dopiero tak koło czerwca. Oczywiście nie twierdzę, że to prawda :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Wyprawę uznaję za udaną choć ryby tam są bardzo wybredne, początkowo 2h biegania od przerębli do przerębli z blaszką bez efektów, dopiero gdy dostałem krewetki to w ciągu 15 min miałem 4 brania czego efektem były 2 tęczaki, jeden spięty, a czwarty wogule się nie zaciął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

A w okresie wiosennym dobre beda te kulki i atraktor ? :TB Tonaca Truskawka 18mm 1kg Total Scopex 18mm 1kg, TB PopUp Total Scopex 16mm, TB PopUp Truskawka 16mm

Atraktor:TB Impact Booster Truskawka. I teraz mi powiedzcie czy to sie sprawdza na wiosne w tym lowisku...

A i jakie polecacie metody z tymi kulkami tzn. czy je mieszac nawzajem na wlosie czy balwanka tego samego smaku prosze o fast odp...

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam po długiej przerwie, nie odzywałem się bo wpadłem w zimowy letarg czytaj- nie chodzilem na ryby, ale ze pogoda dopisała ostatnio to wybralem sie na okonia i powiem mieszane uczucia, tzn, nie ze tragicznie na 3 razy 2 pstragi i jedno zepsute branie (przerebel przymarz i zylka zaklinowala splawik ze stoperem i zanim sie zorientowalem o co chodzi ryba sie spiela), jako ze w ogole wczesiej nie lapalem spod lodu to mozna uznac to za sukces, ale jak widzialem wyniki innych kolegow (na poczatku zimy) i opowiesci to slabo ale jednak taki pastrag 1kg na zylce 0,16 lub nawet 0,12 i podlodowej wedczece daje popalic i mozna sie pobawic. ogolnie dwa pstragi na "poziomki" jedno zepsute branie na krewetke, generalnie tylko krewetka, poziomki lub kukurydza na to biora chociaz ja z kumplem bylismy jedynymi ktorych spotkalem ktorzy na poziomki lapali. Podobno od 2 tyg jest kaszana bo cisnienie szaleje wczesniej bylo eldorado, podobno. Jako nieliczni schodzilismy z rybami tym bardziej to cieszy, druga sprawa to podobno juz na przedwiosniu pstragi bardzo slabo biora na okoniu i jest to regula, nie wiem bylem pierwszy raz. Jak ktos ma inne spstrzezenia i doswiadcznia to chetnie poczytam. Obok nas jednego dnia tylko 1 pstrag na kuku na 7 lowiacych i moj na poziomke, Drugiego dwa na krewetki i moj na poziomke, trzeciego u mnie zepsute branie na krewetke i w calym lowisku 1 pstrag na krewetke. Procz tego plotki troche lapali, pierwszego dnia nawet ladne na mormyszke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno juz na przedwiosniu pstragi bardzo slabo biora na okoniu i jest to regula
Tak jest, potwierdzam. Co roku w tym okresie wędkujący tłumaczą to zmianami ciśnienia :)

Kiedyś prawie cały dzień łowiłem w Narwi i było złe ciśnienie, po zmianie łowiska okazało się że rybom w innej wodzie ciśnienie nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy na łowisku okoń można złapać Sandacza na spinning duże są szanse ?
Bliskie zeru, chyba że nie wiem o jakimś zarybieniu. Na spinning można tam głównie liczyć na szczupaka, okonia, pstrąga, jazia. Swoją drogą to nie polecam tam spinningować chyba że brak efektów nie zraża.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam ,jeżdze od 3 lat na okonia i tylko jeden malolat po calodniowym spiningowaniu prawie zlapal szczupaka przy mnie, prawie bo brat mu slabo podebral i sie spial, jedynie zywiec i trup moga cos zdzialac, generalnie wlasciciele tępią drapieżniki jak sie zlapie to zawsze trzeba kupic lub oddac nie wpuszczamy z powrotem, (sum, sandacz, szczupak) reszta to pstrag ale to wiadomo na jesieni glownie, a jeszcze uslyszalem opinie od wlasciciela i to nie raz ze drapiezniki maja tak duzo naturalnego pokarmu ze maja gdzies blystki gumy itp, chociaz jeden koles pokazywal fotki 2 lata temu jak jeszcze lodki mozna bylo wypozyczac ze zlapal na duze kopyta dwa szczupaki, mi wzielo cos na zdechla ukleje 12cm ale zylke mialem 0,16 i jeszcze wplynal w zatoczke z bojkami i sie zerwal :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jak masz ochote to może ja bym dał radę, zawsze miałem słabe wyniki na wiosne może teraz sie uda ;). Jakie dni preferujesz weekend czy w dzień roboczy i na cały dzień np. 6-18.00 czy 10-20.00 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

w kwietniu mam zamiar po raz pierwszy odwiedzić łowisko ,,okoń''. może ktoś mi dać jakieś wskazówki dotyczące połowu na co łowić, jaka metoda itd. Musze dodać że jestem początkującym wędkarzem wiec proszę o rady dla ,,żółtodzioba":)

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zależy na co się nastawiasz jeśli dobrze wiem to na karpika :)Jeśli tak to polecam się zaopatrzyć w kuleczki tzw "śmierdziele" je będę używał krewetka/żurawina,truskaweczka(jeszcze nie miałem zasiadki żeby nie brały na to:DD), karb/banan i japońska kałamarnica(podobno hit się okaże:DD)

Co do miejsca ja na kwiecien zarezerwuje sobie 29 lub 37 lub 52:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.