Skocz do zawartości
tokarex pontony

Nowy sezon na zębatego


igi25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich - już nie długo zaczyna się nowy sezon na szczupłego i z tej okazji chciałbym Wam Wszystkim życzyć wielu metrówek i ciekawych okazów Naszego Ukochanego Szczupaka - proszę opisujcie tutaj swoje wyprawy, miejsca, sposoby, przynęty - każdy kontakt z zębatym - wszyscy z miłą chęcią poczytamy i może się też czegoś nauczymy. Z mojej strony chciałbym Was prosić - WYPUSZCZAJCIE NASZEGO KOLEGĘ.

Do zobaczenia 1 maja na łowiskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ostatnio byłem nad pewnym jeziorkiem (które będzie moim celem na majowego szczupaka) zobaczyć jak wygląda sprawa z dojściem. Byłem zarazem zadowolony i zasmucony, szczupak jest tam na pewno ale przy trzcinach znalazłem 2 padłe sztuki (możliwe że było ich więcej). Były to ryby wielkości ok. 60cm i 80cm (nie miałem miarki dlatego podaję w przybliżeniu). Jak myślicie co mogło być przyczyną zgonu tych ryb, nie miały one na sobie żadnych śladów które wskazywały że zostały zaatakowane przez inną rybę czy zwierze ale zauważyłem że wnętrzności miały cofnięte aż do paszczy. Wydawały się niedawno padnięte gdyż nawet ich oczy nie były jak to się mówi mętne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może to sprawka kłósoli!!!? Łapane na żywca przynęte łykały i zacinały dość głeboko po czym wpadały w trzcine zaplątywały sie tam a po dość długiej zapewne walce wyrywały z siebie zaczepy...?:/ No takie moje przypuszczenie bo nigdy sie nie spotkałem z czymś takim.

Może ktoś napisze jakieś bardziej wiarygodne fakty.Szkoda takich szczupłych w przyszłym roku ładne okazy by z nich były:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeśli to kłusole to niech im ości w gardle staną :razz:

1-wszy Maja coraz bliżej, a nikt się nie chwali jak zaczyna sezon :roll:

Ja planuje do południa pobawić się z zębaczami na jeziorku o którym była wyżej mowa a następnie ruszam nad Odrę w poszukiwaniu bolków. Jeśli wydarzy się coś wartego uwagi to zamieszczę relacje i wrzucę foty :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ja bym dał za łódkę, ba chociaż za ponton no ale taki żywot i trzeba męczyć się w spodniobutach :sad:

Ile? :wink:

A tak na poważnie: polecam spodniobuty z neoprenu jak dużo czasu spędzasz stojąc w wodzie. Potem wszystko to "wyłazi". Znam z doświadczenia... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile? :wink:

Obecnie z braku wypełniacza portfela nic, dlatego takowej nie posiadam :razz:

A tak na poważnie: polecam spodniobuty z neoprenu jak dużo czasu spędzasz stojąc w wodzie. Potem wszystko to "wyłazi". Znam z doświadczenia... :cry:

Właśnie takowe zakupiłem i to w bardzo okazyjnej cenie 100zł :mrgreen: używane w moim ulubionym sklepie wędkarskim (może jeszcze jakieś zostały jak ktoś chętny mogę się dopytać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.