Skocz do zawartości
tokarex pontony

kołowrotki tica


ds-fan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Zastanawiam się powoli nad wymianą kołowrotków OKUMA Travertine trb 55 na coś z wyższej pułki, no i wpadły mi w oko kołowrotki firmy TICA a dokładniej modele Tica Scrambler lub Tica Abbys .Ten Abbys jest oferowany także w wersji z wolnym biegiem szpuli ale nie koniecznie musi być ten w/b.Co w ogóle sądzicie o firmie TICA??

istnieje jeszcze opcja zakupu kołowrotków DAIWA Emcast EVO ale to musiał bym dołożyć jeszcze 100-150 więcej do szt (a chce 2 kupić) i wolał bym tego uniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

kołowrotki tica ogolnie sa super (jak dla mnie) i nie sa az tak drogie jak shimano a wedlug mnie bija na glowe shimano w cenie 1000zl rozgladnij sie moze tez za czyms firmy RYOBI ZAUBER tez dobra firma i ceney nie sa az tak wysokie za ta jakosc :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kołowrotki tica ogolnie sa super (jak dla mnie)
A ile sztuk posiadasz i jak długo
wedlug mnie bija na glowe shimano w cenie 1000zl
To kolega pierdoły wygaduje .Widocznie nie miałeś nigdy do czynienia z BBLC.
to juz nie ta daiwa co kiedys.
No i nie ta Tica co kiedyś .

Sezon czy dwa na Odrze się spisywały ,tu dodam że orkę miały nie złą ,3-4 razy w tygodniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już piąty sezon Tice i nadal działa niezawodnie ani razu nie była czyszczona.

Używam go do agresywnego opadu 4-5 razy w tygodniu po kilka godzin.

Ja bym polecił ten kołowrotek ale co do firmy to nie mogę nic więcej powiedzieć ponieważ mam tylko jeden model a reszty nie miałem okazji testować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

istnieje jeszcze opcja zakupu kołowrotków DAIWA Emcast EVO ale to musiał bym dołożyć jeszcze 100-150 więcej do szt (a chce 2 kupić) i wolał bym tego uniknąć.

I radze dolozyc i nie sluchac tych "opowiesci dziwnej tresci" typu:

a wedlug mnie bija na glowe shimano w cenie 1000zl
Lepsza dobra tica niz emcast evo, to juz nie ta daiwa co kiedys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, nie są to opowieści dziwnej treści. Akurat mialem brac w tym roku emcasty i po dokladnych rozmowach z ich uzytkownikami co do ich jakości wiem co mowie. Koledzy uzywajacy TICA od kilku lat eksploatowali je baaaardzo mocno a teraz dalej stosuja je do spoda. W tym roku nabylem stary typ emblema i bralem je tylko dlatego ze cena byla bardzo atrakcyjna- gdyby nie to poszlyby by tici. Fakt, kupuje glownie poprzez ebay.pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Tica, miałem okazje by kilka razy rozłożyć i przesmarować dwa kręciołki od znajomego , co prawda były to spiningowe maszynki, ale dały mi one trochę do myślenia;

straszy z nich, jest dobrze spasowany i nie widać by cokolwiek sie działo niedobrego, natomiast nowszy, (kolega ma go teraz drugi sezon) to totalna porażka, ma spore luzy,nawet kiedyś po deszczu zatarło się jedno łożysko.

Nie wiem czy wszystkie serie partie / modele są produkowane w rożnych zakładach, czy też był pewien okres, że tzw "ekonomia" czyli walka o utrzymanie ceny końcowej skutecznie obcięła jakość w tych produktach, ale wg mnie zakup kręciołka sygnowanego tą marką to mała loteria.

ds-fan poniżej masz recenzje różnych kręciołków tego producenta (a może już czytałeś)

http://www.wcwi.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=258&Itemid=105

http://www.wcwi.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=191&Itemid=105

http://www.wcwi.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=334&Itemid=105

Gdybym miał stanąć przed zakupem 2 sztuk, myślę dołożył bym troszkę i poszedł np. w Sanger'a Magic Runner http://www.jezozwierz.abc24.pl/default.asp?kat=43608&pro=28606 , nawet gdybym miał dozbierać i kupić drugi kręciołek 2-3 miesiące później

Zastanów się dobrze przed zakupem, by nie okazało się po fakcie, że na początku 3 sezonu znów będziesz musiał się porozglądać z kolejną parą karpiowych "grunciaków"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.