Skocz do zawartości
tokarex pontony

Czy każda woda na Mazowszu należy do PZW


gniewomir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie odnośnie konieczności opłacania składek członkowskich i na zagospodarowanie. Słyszałem,że jeżeli dana woda nie należy do PZW można na tym terenie łowić jedynie na kartę wędkarską bez opłaconych składek na zagospodarowanie i składki członkowskiej. Czy w okolicy warszawy są jakieś jeziora ( np. jez kamionkowskie czy szczęśliwickie) które nie należą do PZW i można na nich łowić posiadając jedynie kartę wędkarską.

Bych chętnie się wybrał w tym roku ze 2 czy 3 razy na ryby jednak suma około 150PLN jest dla mnie jak za kilka godzin przyjemności za wysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

1. Jezioro Dziekanowskie w Dziekanowie Polskim, za Łomiankami. Jest to jezioro chłopskie,

czyli brzeg należy do właściciela pola przy nim znajdującego się, ale bez obaw, rolnik

najwyżej zaora kawałek drogi nad brzegiem co czasami utrudnia przejazd samochodem.

2. Jezioro Góra (Górne) w Kazuniu-Bielany (nie mylić z dzielnicą Wa-wy), Jezioro

wydzierżawione, od dwóch lat można łowić bez zgody dzierżawcy.

Więcej info odnośnie tych jezior można znaleźć w innych tematach w dziale ,,Łowiska ogólnodostępne'' - ,,mazowieckie'' .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli to łowisko nie znajduje sie na liscie lowisk PZW to mozna lowic bez karty

Niektore stawy nalezą do gmin a nie do PZW i nie trzeba miec zezwolen

A nawet jesli chłopy są wlascicielami pola i brzegu lub kawałka rzeki to i tak ryby nalezą do PZW jesli to łowisko jest na liscie jakiegoś okręgu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RksNOWY, Troszkę wprowadzasz kolegów w błąd , kazda woda ma właściciela i można spodziewać sie reperkusji ,

Niektore stawy nalezą do gmin a nie do PZW i nie trzeba miec zezwolen

Nie próbuj tego we Wrocławiu ,grzywna lub mandat "murowane"bez kitu już wielu się o tym dowiedziało ..
A nawet jesli chłopy są wlascicielami pola i brzegu lub kawałka rzeki to i tak ryby nalezą do PZW jesli to łowisko jest na liscie jakiegoś okręgu
Skoro jest na liście to znaczy ze jest PZW ,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje myślistwo :mrgreen:

No :mrgreen:

Albo zbieranie numizmatów :mrgreen:

Albo jakże modnych od kilku dni małpek - cena jednej jakieś 6-8 złotych.

Porządna kolekcja to ok. 2000 sztuk, jak mówili dzisiaj w TV - uśredniając cenę po 7 zł. za sztukę, to jakieś 14.000 złotych na początek :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo wyjazd kilkudniowy do Norwegii albo Szwecji ( za 180PLN w obie strony samolotem). Bilet w 2 strony w cenie karty wędkarskiej okręgowej a efekty sporo lepsze jak w mazowieckich smródkach.

Z tego co widzę to wyjazd do skandynawii powoli przestaje być drogą zabawą w stosunku do "łowienia" w lokalnych wodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 180 PLN ostatnimi razy się nałowiłem. KIlka szczupaków w okolicy 1m na błystki wahadłowe polspingu ( polecam wydre, alge oraz gnoma)i kilkadziesiąt lipieni ( lipienie najlepiej brały z gruntu na czerwonego robaka). Polecam sprawdzić ceny biletów lotniczych na przykład przewoźnika wizzair bądź ceny promów do Szwecji ( opcja samochód +5 osóB).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

chyba że kosztował Cię tylko "przelot", bilet kupiłeś rok wcześniej... jadłeś złowione rybki i mieszkałeś nad jeziorem... :mrgreen:

sorki za sarkazm ale kiedyś podróżowało się za jeden uśmiech autostopem :) wyprawa do Skandynawi to koszty powyżej 1200 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jedziesz jako turysta i zamierzasz wieczorem sobie kupić w systembolaget albo vinmonopolet flaszeczke to raczej w 2 tyś się nie zamkniesz. Jeżeli zamierzasz mieć przewodnika z łodzią motorową to na dzień te 2 tyś.

Zabierając 5 osób i załatwiając wszystko we własnym zakresie ( łącznie z wynajęciem mieszkania można spokojnie zejść z ceną poniżej cen krajowych).

Bilet załatw miesiąc przed wylotem i już będziesz miał w miare przystępną cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Niestety nie piję. Przystępna cena to właśnie 1000 pln za 10 dni.

Tyle przynajmniej płacę (mniej więcej) za możliwość łowienia dwa razy w roku w Szwecji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy.

OStatnio na promie rozmawiałem z ludzmi którzy jechali na borówki do szwecji a przy okazji na ryby i z tego co mi mówili to się w tej kwocie mieszczą a co więcej zamierzają jeszcze coś przywieść. Mówimy tu oczywiście o sytuacji wyjazdu zarobkowego połączonego z wyjazdem rekreacyjnym jednak możliwe to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Zależy.

OStatnio na promie rozmawiałem z ludzmi którzy jechali na borówki do szwecji a przy okazji na ryby i z tego co mi mówili to się w tej kwocie mieszczą a co więcej zamierzają jeszcze coś przywieść. Mówimy tu oczywiście o sytuacji wyjazdu zarobkowego połączonego z wyjazdem rekreacyjnym jednak możliwe to jest.

Wybacz ale ja zarabiam w Polsce a ryby łowię w celach rozrywkowych. Zdaje się że wiem jednak o czym mówisz: borówki, truskawki, malowanie domów, sprzątanie, remonty... zwykle bez pozwolenia na pracę... przykre... do Szwecji, Norwegii czy Finlandii bardzo często podróżują osoby których zmusiła do tego sytuacja materialna... wystarczy popatrzeć na promie w czerwcu... to straszne niestety. Zgadzam się że te osoby starają się ponieść minimum kosztów i na przykład podróżują w ekstremalnych warunkach, zdezelowanymi pojazdami, maksymalnie obciążonymi jedzeniem (żeby przypadkiem nie kupować na miejscu)...

niewiele ma to wspólnego z wyprawą wędkarską natomiast w przelot samolotem w DWIE strony za 180 zł polskich nie uwierzę... prom tak ale to inna historia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.