Skocz do zawartości
tokarex pontony

1 % podatku na PZW ?


GrzesMAN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio myslalem o takiej sprawie jak przeznaczanie 1 % swojego podatku przez osoby fizyczne. Stwierdzilem, ze mimo wszystko chcialbym przeznaczyc ten 1% na dzialalnosc PZW.

Przeszukujac internet znalazlem taka mozliwosc tylko w Rzeszowie oraz mozliwosc przekazania podatku na Towarzystwo Milosnikow Parsety.

Dlaczego kola/okregi PZW nie dostarczaja infrmacji na takie tematy ? Teoretycznie powinni chciec usprawnic takie cos. Ja bylbym skory do przekazania tego 1 % ale na moj okreg/kolo, wiadomo jak jest ;)

Mysle, ze jak by wiecej osob sie tym zainteresowalo, lacznie z zarzadami kol to by cos z tego bylo, polepszyloby sie cos moze na przestrzeni czasu ...

Moze jestem naiwny ale chcialbym to zrobic, moze zle poszukalem i ktos mnie uswiadomi jak moglbym tego dokonac.

Czekam na jakies kometarze i opinie co do pomyslu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Z tego co wiem to ten 1% można przeznaczyć tylko na organizacje pożytku publicznego a PZW taką organizacją nie jest, kluby sportowe PZW w większości rejestrując swoją działalność w sądzie już zaznaczają osobowość jako pożytek publiczny i na nie można już odpisywać ten 1%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek001

dlaczego mamy przekazac im dodatkowa kase!! ja place za spining w wisle 230zl i gdzie sa te pieniadze!! mamy dawac wiecej kasy na rzady by kase przetracalo!! Takie zagranie ze strony pzw to chamstwo by wyludzac kase od ludzi co i tak placa niemalo!!

Latwo policzyc ile w Polsce jest wedkarzt zrzeszonych w pzw przelicz przez jakies 150 (taka tam srednia cena zezwolenia) i wyjdzie ci tak astronomiczna suma pieniedzy ze szok!

I tu sie nasuwa pytanie gdzie sa te wszystkie pieniadze?? :roll: nie milo jest czytac o takich zagraniach pzw. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego mamy przekazac im dodatkowa kase!!

A dlaczego nie skoro i tak podatek płacisz, to co Ci zależy?

W sumie jak wolisz, można olać ten 1%, dzięki któremu faktycznie obniżyłbyś zasilenie budżetu Państwa o symboliczną kwotę, a i tak do syta się nachapią Ci co na stołkach siedzą.

Ale np.: płacąc podatki utrzymujesz więźniów czyli drobnych złodziejaszków, morderców, sadystów, osób znęcających się nad rodziną w tym i nad dziećmi, masz wkład w działalność MOPSu, który pomaga osobom biednym bo im się należy pomoc, ale i także "patologiom", wymieniać można nieskończenie wiele ... na co te nasze ciężko zapracowane pieniądze idą. I co? Dalej szkoda Ci tego 1%, którego nawet nie odczujesz?

A gdyby tak można było oddać 1% na Nasze Forum haczyk.pl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek001
dlaczego mamy przekazac im dodatkowa kase!!

A dlaczego nie skoro i tak podatek płacisz, to co Ci zależy?

W sumie jak wolisz, można olać ten 1%, dzięki któremu faktycznie obniżyłbyś zasilenie budżetu Państwa o symboliczną kwotę, a i tak do syta się nachapią Ci co na stołkach siedzą.

Ale np.: płacąc podatki utrzymujesz więźniów czyli drobnych złodziejaszków, morderców, sadystów, osób znęcających się nad rodziną w tym i nad dziećmi, masz wkład w działalność MOPSu, który pomaga osobom biednym bo im się należy pomoc, ale i także "patologiom", wymieniać można nieskończenie wiele ... na co te nasze ciężko zapracowane pieniądze idą. I co? Dalej szkoda Ci tego 1%, którego nawet nie odczujesz?

A gdyby tak można było oddać 1% na Nasze Forum haczyk.pl?

na forum moge oddac kase ale oddalem na fundacje pewna i spooko.. nie chcodzi o to mi czy warto przekazac ten procent ale oto co o oni proponuja. A co pzw kasy nie ma na nic?? gdzie sa te pieniadze z skladek?? no gdzie odpowiedz!! i jeszcze mam przekazac mam podatek?? na co?? i tak nie zarybiaja!! jak kontroluja to tylko wedkarzy a klusownikow nie widza!! wiec na co im moj podatek?? lepiej przekazac ta kase na fundacje tvn czy inna lepsza co pomaga ludziom chorym i ubogim niz ludziom z pzw!! chyba nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze tutaj nikomu tutaj nawet przez mysl nie przejdzie, ze w PZW moze kedys byc lepiej i nasze wody tez czeka zaglada, wiec po co cokolwiek robic. Wiem, ze PZW pozostawia wiele zo zyczenia ale widze, ze tu wszyscy sa ksiegowymi i obliczyli, ze nic tylko marnuja pieniadze ...

Wiecie, ja tez widzialem niejedno co PZW odpierniczalo ale mam nadzieje, ze nie jest tak wszedzie i nie stawiam na nich krzyzyka 4ever.

Kolejna sprawa ... fundacje, ludzie co wy piszecie - tam to dopiero grube przewaly ida ! To, ze zobaczycie dzieciaka uratowanego przez TVN ktoremu kazali mowic, ze jest ok i odrazu podali nr sms lub zeby przekazac podatek. Fundusze buduja biurowce, zatrudniaja ludzi ktorzy zarabiaja tyle ile niejeden by chcial i jezdza furami jakimi kolesiom z PZW jeszcze dlugo sie nie bedzie snilo.

Taka mala dygresja. No ale pomyslcie.

Ja nie mam nic do pomagania dziecia, wrecz przeciwnie ale to jeszcze wiekszy przewal.

Popieram 100 % madi ...

To sa tylko moje slowa i sugestie mam nadzieje, ze mnie tu nikt za to nie rozszarpie ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewały są wszędzie, tak było i będzie, niestety. Najbardziej boli mnie jednak to, że moje i Wasze podatki, a są to nie małe pieniądze, ubierają, karmią, wysyłają na wakacje, zmieniają tapicerkę w BMW i wiele innych.... tych co siedzą w tym Cyrku na Wiejskiej w W-wie :wink:

I gdybym miała zabrać "Im" ten 1%, to czemu nie na PZW? Jeszcze jakbym mogła moje koło wybrać, już całkiem super. A dlaczego? Bo bynajmniej u mnie, siedzą konkretne osoby. Dla przykładu, walczyli baaardzo długo z urzędasami o piękny, aczkolwiek zaniedbany zbiornik. Powstały konkretne plany za zagospodarowanie terenu w koło - tu niespodzianka - bo w trakcie realizacji, regularnie zarybiany i kontrolowany. Ponadto bardzo często organizowane są tam zawody :smile: I tu mój - "nie mój" 1% się przyda.

A wszelkiego rodzaju Fundacje powinny zostać zlikwidowane. A dlaczego? Bo od pomagania np. chorym dzieciom jest Służba Zdrowia. Po to płacimy ZUS, i tu dopiero jest złodziejstwo, żeby te pieniądze m.in. na takie rzeczy były przeznaczane. Zwłaszcza, że bardziej boli nas ludzi pracujących ZUS niż podatki :wink:

W sumie to składki ZUSowskie powinny zostać w znacznym stopniu obniżone skoro do konkretnego lekarza i tak muszę iść prywatnie, a i czekać muszę 3 miechy :roll:

Popieram 100 % madi ...

Hehe poczułam się jakbym partię zakładała :lol::lol::lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek001

GrzesMan i madi... ok! popieram! ale dlaczego chcecie zabrac prawo do pomocy innym?? a po co wydawac kase na Pzw jak nie potrafia zagospodarowac pieniedzy z skladek??

GrzesMan i madi. jezeli wiecie o jakis machlojkach w fundacjach to zgodnie z K.K Jestescie zaobowiazani powiadomic prokurature! a jezeli nie macie zadnych pewnych informacji na ten temat (i nie chcecie isc do sady jako pozwany) to prosze nie pisac takich bzdur bo tu sie kladnia kodeks cywilny.

I druga sprawa fakt ze 1% podatku od jednej osoby nie pomoze choremu (ale tez nie kazdego 1% od podatku wynosi tam pare zlotych)! Ale juz 100tys takich podatkow tworzy juz odromna kase!

Trzecia sprawa dlaczego nie chcecie pomagac osobom chorym na mukowiscydoze? Nfz tego nie dotuje lekow dla chorych na ta chorobe i co maja zrobic takie rodziny!! co cwaniaki! Jak cos sie stanie puzniej u was w rodzinach (czego wam naprawde nie zycze) to sie zwracanie odrazu po pomoc??

Co jest wazniejsze zycie malego czlowieka czy jakis portfel prezesa pzw?

Jeszcze raz sie pytam gdzie sa pieniadze ze skladek??

Czemu nie zarybiacie jezior ze skladek! to sa przeciez milionowe kwoty!

Jeszcze raz kolegow informuje ze pisanie niestworzonych rzeczy na temat fundacji ktore robia "lody" na forum jest doskonalym dowodem dla prokuratury!

A czwarta sprawa a wasza moranosc gdzie jest??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek001

a jezeli wam sie nie podoba to ze istnieja fundacje pomagajace innym to prosze zebrac 100tys podpisow i stworzyc projekt ustawy zabraniajacej dotowania takich fundacji lub tez zdelegalizowac je...

Powodzenia jest juz was dwoch ciekawe ilu bedzie przeciw??

Co wy na to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarek001 spokojniej :shock::shock::shock:

ale dlaczego chcecie zabrac prawo do pomocy innym??
dlaczego nie chcecie pomagac osobom chorym na mukowiscydoze?

Nie to, że nie chcemy broń Boże :!: Nikt nikomu nie chce niczego odbierać, tym bardziej oferowanej pomocy i korzystanie z niej.

Sama jestem taka, że jak tylko mogę to pomogę, ale to już inna sprawa.

Nfz tego nie dotuje lekow dla chorych na ta chorobe i co maja zrobic takie rodziny!!

I tu jest problem. Zastanowiłeś się kiedyś po co ściągane są z wynagrodzenia składki z tyt. ZUS, nie licząc emerytur i tych innych pierdół? Bo chyba na ten cały syf związany z chorym NFZ-tem. Niestety tak jest w tym nieszczęsnym kraju, że by móc chorować trzeba mieć "zdrowie", czas i pieniądze. A tak być nie powinno, tym bardziej, że każdy powinien mieć prawo do leczenia, za które teoretycznie powinno płacić Państwo, w sumie z naszych pieniędzy. I teraz się pytam gdzie lądują moje pieniądze skoro muszę czekać pół roku na wizytę do Endokrynologa dziecięcego (z synem muszę iść), ba w dodatku muszę to zrobić prywatnie bo ponoć na "kasę chorych" się nie da, bo nie ma :shock: To tyle.

co cwaniaki!

Wypraszam sobie :cool:

Jeszcze raz sie pytam gdzie sa pieniadze ze skladek??

Utopione :wink:

tak samo jak nasze podatki i składki ZUSowskie :neutral:

A czwarta sprawa a wasza moranosc gdzie jest??

Tam gdzie być powinna, to jest jedynie debata nad tym, gdzie i w jaki sposób powinny być wykorzystywane nasze pieniądze, a niestety nie są.

Nikt tu nie wybiera czy komuś pomóc czy lepiej zasilić kieszeń prezesa PZW....

Lepiej zapytaj o moralność Tych, którzy na Wiejskiej siedzą, pierdzą w stołki i wymyślają chore ustawy.

a jezeli nie macie zadnych pewnych informacji na ten temat (i nie chcecie isc do sady jako pozwany) to prosze nie pisac takich bzdur bo tu sie kladnia kodeks cywilny.
Jeszcze raz kolegow informuje ze pisanie niestworzonych rzeczy na temat fundacji ktore robia "lody" na forum jest doskonalym dowodem dla prokuratury!

Z całym szacunkiem jarek001, ale to już przegięcie. Nikt mi nie wmówi, że ktoś tam w fundacjach się nie dorobi za te nasze miliony SMS-ów, wolne datki i ten nieszczęsny 1%. Więc popuść trochę i nie strasz nikogo sądami.

Wracamy do 1% podatku na PZW, tak jak brzmi tytuł :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latwo policzyc ile w Polsce jest wedkarzt zrzeszonych w pzw przelicz przez jakies 150 (taka tam srednia cena zezwolenia) i wyjdzie ci tak astronomiczna suma pieniedzy ze szok!

I tu sie nasuwa pytanie gdzie sa te wszystkie pieniadze??

To czemu w takim razie..........nie pójdziesz do prokuratury....... :grin::lol::grin:

Jeszcze raz kolegow informuje ze pisanie niestworzonych rzeczy na temat fundacji ktore robia "lody" na forum jest doskonalym dowodem dla prokuratury!
jezeli wiecie o jakis machlojkach w fundacjach to zgodnie z K.K Jestescie zaobowiazani powiadomic prokurature! a jezeli nie macie zadnych pewnych informacji na ten temat (i nie chcecie isc do sady jako pozwany) to prosze nie pisac takich bzdur bo tu sie kladnia kodeks

Pokaż jak to zrobisz z PZW a jestem Twoim fanem :mrgreen:

a jezeli wam sie nie podoba to ze istnieja fundacje pomagajace innym to prosze zebrac 100tys podpisow i stworzyc projekt ustawy zabraniajacej dotowania takich fundacji lub tez zdelegalizowac je...

A jak Ci się nie podoba PZW to proszę zebrać 100 tys podpisów i zdelegalizować śmiecia :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

dlaczego nie chcecie pomagac osobom chorym na mukowiscydoze?

Nikt tego nie powiedział tylko od tego jest państwo i to jego parszywy obowiązek a nie żeby Owsiak ich wyręczał i fundacje które dla tych dzieci przeznaczają tylko 10% tego co zbiorą a reszta reszta ???????

Dyskusja i tak jest jałowa, bo ani na PZW ani na haczyk pl nie można przeznaczyć tego1%, zresztą i tak nikt od Ciebie tego nawet nie oczekuje. Lepiej płacić 50 gr dziennie i nic nie łowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek001

aby zdelegalizowac organizacje o osobowsci prawnej nalezy udowodnic ze ona popelnila przestepstwo.... wiec od podpisow nie zalezy czy zdelegalizujemy organizacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

życzę szczęścia z próbami delegazycyjnymi... doniesienia do prokuratur można pisać bo papier jest cierpliwy i nic to nie da :P póki żyje beton PZW będzie trwać i tuszować sprawy swoich BMW - biernych, miernych ale wiernych towarzyszy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze zeszlismy troche z tematu .. ja bym chcial dac i na dzieci i na PZW ... normalne PZW, na szpital na dzieci tu na dzieci tam, na glodnych, na chorych, na biednych, na skrzywdzonych, na ofiary wojny, na bezdomnych ... ale nie da sie na wszystko na raz i to wszystko, mniej lub wiecej jest lekkim przewalem bo kasa trafia do "wolontariuszy" etc. wiadomo ale nie o to chodzi.

Powracajac, jest to 4um wedkarskie i myslalem, ze paru kolegow moglo by to zainteresowac. Kolejna sprawa, ze piszecie o dzieciach a pewnie nie macie zadeklarowane w PIT-ach na co chcecie zeby te pieniadze szly, wiec ida na to na co rzad chce - na grubasow w limuzynach.

Warto sie tym zainteresowac moim zdaniem bo w jakis okreslonych grupach ( takie jak to ) mozna czegos malego dokonac.

Na forum gromadzacym ludzi z rakiem pewnie powstal temat o przekazaniu 1 % podatku na fundacje ktora to leczy. Na 4um o lotnictwie pewnie chca przeznaczyc 1 % podatku na Stowarzyszenie Przyjaciol Lotnictwa czy jakos tak. A tutaj piszemy o tym czy nie przekazac na PZW.

Moze za duzo sie rozpisalem ale dalej twierdze ze temat jest dobry i warto sie zastanowic nad swoim podatkiem ... nie koniecznie PZW ale fajnie miec nad tym kontrole gdzie laduja nasze pieniadze.

Pozdrawiam i mniej nerowow zycze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek001

GrzesMan ja juz 3 lata odpisuje podatek... i bede to robil. A nie zawsze ten procent od podatku idzie do panstwa nawet jak oddasz juz pit-a. Podobno w urzedach skarbowych urzednicy odpisuja ten podatek na jakas organizacje, nie jestem pewien czy sie dzieje tak na 100% Ale juz slyszalem o takich przypadkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

póki żyje beton PZW będzie trwać i tuszować sprawy swoich BMW - biernych, miernych ale wiernych towarzyszy :P

A zapytam co zrobiłeś aby ten beton ruszyć :?: wcale nie jest to trudne tylko trzeba chcieć i uczestniczyć przynajmniej w zebraniu sprawozdawczo wyborczym, tam będziesz miał szansę stworzyć swoją wizję PZW za 50gr dniówki za łowienie i to do woli.

PZW i ich regulamin... i co z tego dzidy z SB mają się dobrze i mają w 4 literach dobro wędkarskie...

Aten regulamin Ciebie nie dotyczy :?: Myślę że Ty masz głęboko w ...... dobro wędkarza, najlłatweiej jest żądać nie dając nic poza wspomnianymi 50gr, to jest przyszłość wędkarstwa 21 wieku. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek001

temat tego postu jest zbyt kontrowersyjny aby dojsc d jakiegos konsensusu.. no bo jednak koledzy maja racje odnosnie tego by wplacic pieniazki na zarybianie...

Ale jest druga sprawa odnosnie wysokich (bardzo wysokich) stawek za zezwolenia wedkarskie. Ta sama mysl nie pozwalila by mi wplacic podatku na konto pzw. Bo jezeli nie potrafia zagospodarowac pieniedzmi ze skaladek to co by sie stalo z podatkiem??

Temat troche jest zbyt drazniacy wedkarzy ktorych portfel jest ograniczony (jak moj, jestem studentem UMK w Toruniu i place 195zl za wedkowanie w wisle i do tego skladka chyba 29zl) i chca za swoje pieniadze z skladek polowic. Dlatego chcialem usprawiedliwic moja agresywna postawe wobec takiego pomyslu.

A co do rozwalenia pzw, to jest nie mozliwe... Bo zyja jeszcze ludzie ktorzy beda tego molochu bronic do ostaniej krwi.

A restrukturyzacja by sie przydala. tylko jak to zrobic?? i jaki da to efekt?? i najwazniejszcze czy ma to sens i zmieni to sytuacje na naszym bezrybiu??

Nie mozna tez powiedziec ze pzw nie zarybia bo czasami cos tam wpusci... ale glownie to wada pzw jest to ze nie pilnuja wody! Pamietam jak kilka lat temu do jeziora nie daleko mojego domu rodzinnego wpuscili ok 10tys sztuk sandacza jesienia... jaki efekt byl?? pelno ludzi z mormyszkami na srodku jeziora i pelno sandaczykow na lodzie!!!!! I kolejny problem ze wpuszczaja pelno karpi... jaki efekt?? w jednym jeziorze woda jest zielona jak trawa a karpi nie da sie zlowic (sa tak cwane czy ja jestem za glupi), w drugim jeziorku wpuscili zeszla wiosna 3tony tylko ze jezioro ma 100ha zamiast zarybic to jezioro sandaczem!! ale to temat dla innego postu.

Pozdrawiam!! polamania kija na szczupakach!! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chce przekazać ten 1% na cele związane z wędkarstwem, to proponuję nie na PZW, ale raczej na któreś z towarzystw miłośników rzek. Np. Parsęty, Regi czy dowolnej innej. Mimo, że w mojej okolicy nie ma takich towarzystw, to gdybym pracował, z chęcią bym przeznaczył na nie ten podatek. Widać, że one coś robią pożytecznego dla naszych wód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.