Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

wybór spinningu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

jaką możecie polecić wklejanke o długości 2,40?

A jakie mi polecasz buty w rozmiarze 45? :roll:

Przynajmniej napisz gdzie łowisz, jakie przynęty stosujesz, na jakie ryby się nastawiasz, łowisz z brzegu czy łódki itp. A drugą sprawą jest że starczy zaszperać na forum i znajdziesz odpowiedni temat odnośnie wyboru wędziska: http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=748&view=newest

nie raz i nie dwa był poruszany tam temat różnych wklejanek. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Poszukuję średniego-uniwersalnego spina na rzekę który bedzie obsługiwał obrotówki 3,4 wobki 5-9cm i trochę gumy. Chodzi mi o kij który nie będzie miał zbyt krótkiego dolnika i w swojej akcji nie bedzie za suchy i zbyt sztywny. Myśle cos miedzy Shimano TDiaflash 10-30, Daiwa Ryukon 8-35 a Robinsonem Diaflex. Co byście z tego wybrali i czy wtym progu cenowym te kije sa dobrym rozwiazaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka chłopaki ;) Zastanawiam się nad zakupem spiningu :) Dokładnie to zastanawiam się nad tymi dwoma:

Dragon Team Spin 2,70m, cw: 10-25g

Dragon Team Spin 2,75m, cw: 14-35g

Wcześniej szukałem tylko tego 2,75 ale zacząłem się zastanawiać nad tym że praktycznie tylko kilka sztuk blach z mojego arsenału dobija do 30g natomiast większość jest od 7 do 24g. Zamierzam łowić głównie szczupaczki na jeziorach i rzece Bug. Którą byście wybrali ? Teraz skłaniam się ku tej 2,70m ponieważ lepiej będzie mi machać tymi lżejszymi przynętami.. ale przy Aldze 3 pewnie będzie ledwo żyła :) Jak myślicie ? którą byście wybrali ?? Dziękuję z góry za konstruktywne wypowiedzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neyson, ja wybrałbym delikatniejszy kijek, bo do przynęt ~30g używam dużo mocniejszego wędziska. Jednak wydaje mi się że na szczupaka ten do 35g będzie lepszy, zawsze jest trochę rezerwy a niektóre z przynęt na szczupaka stawiają baaaardzo duży opór. Delikatniejszym kijkiem w rzece na obrotówki 3, bardziej agresywne wobki czy duże blachy nie połowisz bo szczytówka będzie Ci latała jak szalona. No i najważniejsze że nie będziesz przeciążał wędziska, czyli będziesz mniej narażony na mikropęknięcia i inne wynikające z tego tytułu szkody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mystery XT Turbo Spinn 2,7m 10-35g i kołowrotek Okuma Travertine RD 30 ... chce polowac na szczupaka na rzecze na obrotówke , gumke i czasami jak sie znudzi rzucanie lub w przerwie na browarka ;) zalorzyc do tego zestawu duzy spławik kotwiczke i jakiegos malego zywca.... co o tym sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam ultralighta na okonie, tylko miekie przynety na glowkach do 5gr i trok 6-8gr.

dlugosc 2,7 cw mysle ze do 10 gr. Kijek w miare szybki o progresywnym ugieciu, zalezy mi na jaknajlepszym przenoszeniu drgan na dolnik.

Myslalem o Konger® PaladinTM River Raid 274/14 ale wydaje mi sie ze jigi 2-3gr to troche za malo dla tego kijka. Na Iron Feather nie mam kasy, wiec w chwili obecnej leaderuje Equs Tango. Ale jesli LOWILISCIE lepszym kijkiem od equsa to z checia rozwaze inne wedzisko.

Kijek do 600zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość naleśnik27

Tench, chciałem ci zaproponować tańszą wedke ale jak widze nie musisz oszczedzać :?::twisted: zobacz sobie na allegro - kushiro sharan jig

mam dwie wedki może firma nie znana dla młodych ale warta polecenia :!::!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkim.

Zamierzam sobie kupić jakąś wędkę do połowu pstrągów na średnich i małych rzekach.

Chciał bym łowić woblerami do 4cm i blaszkami nr 1,2 . Fundusze mam dość skromne powiedzmy 160 zł . Bardzo bym był wdzięczny za jakieś propozycje godne uwagi w tym przedziale cenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lowi ktos kijami 2.20 z brzegu

Łowie 210 jednoczęściową Robinson Champions ZANDER JIG 5-35G i nie zamienię go na żaden inny :mrgreen:

a jak jest z rzutami ? bo wlasnie zamierzam sie na groby kijek wlsnie 2.25 chce go i na lodke i z brzegu wiec stad te pytanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego zmieniles?
bo był za krótki do łowienia z brzegu. Z betonowego nabrzeża w mieście jeszcze dawał radę, ale na "dzikiej" rzece było go za mało :wink:

do lowienia z opadu niemusisz robic rzotow po 50 m ;) wiec mysle ze 2.25 mi spokojnie starczy na odre ;) a tym bardziej na przyszly sezon na lodke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tym bardziej na przyszly sezon na lodke :)
na łódkę powinieneś być zadowolony, a z brzegu..... myślę, że dokupisz coś dłuższego :wink:

tak jak w moim temacie chce jeden krotki drugi dluzszy wiec mysle ze to co mi poleciles w moim temacie bedzie dobrym wyborem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.