Skocz do zawartości
tokarex pontony

Łowisko Ciągowice


majkelllll

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Generalnie tam są 3 zbiorniki należące do PZW ! 2 z nich to małe oczka, w których dominuje słonecznica, jak dobrze podnęcisz to wejdzie karaś koło 20 cm :mrgreen: Przez tyle lat co łapałem widziałem na nich piękne amury, które się wygrzewały. Jest jeszcze trzeci zbiornik z wysepką, w jednym miejscu głęboki na ponad 8-10 metrów. Również na nim widziałem piękne amury, jednego jak zobaczyłem to myślałem, że umrę. Była to pojedyńcza sztuka, rozmiar ? koło 140 cm !! Liny koło 40 cm i karasie również widziałem, ale złapanie na nich jakiejkolwiek ryby to CUD ! nawet po długotrwałym nęceniu. Aha, warto dodać iż zbiornik ten zamieszkuje miliony szczupaków w granicach 20-35 cm, więc fajny do nauki. Po godzinie spinningowania idzie tego złowić koło 10+ sztuk !

A za boiskiem w Ciągowicach istnieje dziki zbiornik, tzw. Skrywka. Kiedyś było na nim masa szczupaków koło 70-80 cm :shock: . Lecz jak ludzie się dowiedzieli to wyłapali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
  • 4 months later...
  • 3 years later...
Witam, bywa tam ktoś jeszcze? Jak szczupaki?

Jestem tam czasami, ale na spławik - biorą niemiarowe linki. Nad zalewem w Łazach ścieki i sumiki, więc nie ma gdzie jechać.

Co do szczupaków to ciężko powiedzieć, bo nie łowiłem ich. Pierwszy staw jest mega zarośnięty, a pozostałe to nawet nie byłem.

Tam zawsze brał szczupak, ale to były pistolety po 30-40 cm. Szło tego złapać z 10 sztuk w godzinę. Co ciekawe nigdy miarowego tam nie złapałem.

Ogólnie powinni te stawy zarybić dużą ilością karasia, bo te szczupaki zniszczyły gospodarkę wodną i nie idzie połowić nawet małych rybek oprócz linków. Przydał by się też duży amur na 1-szym stawie, bo jest zarośnięty, że nawet jak coś większego złowisz to nie ma żadnej szansy na wyciągnięcie tej ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.