Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wedziska spiningowe Daiwy


fotofx

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 540
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

co będzie lepsze Daiwa Ryukon 270 8-35 czy Robinson Diaflex 270 10-40 pod względem wykonania czułosci wytrzymałości. kij ma być na rzekę głównie pod sdzczupaka.

Miałem okazje połowic i jednym i drugim kijem ale o troche innym c.w. , jak na moj gust to Robinson Diaflex bije na głowe Ryukona który jest wykonany strasznie tandetnie (design to taki Morethan dla ubogich, po kilku wypadach znajomemy zaczeła schodzic matowa farba z blanku)

Za to Diaflex bardzo porzadnie wykonane kijaszki o swietnej szczytowej akcji , łowie juz 2 gi sezon na taki kijek o innym c.w. i nadal jestem pod jego ogromnym wrażeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś do czynienia z wędkami Team Daiwa Jigger i mógłby mi coś więcej na ich temat powiedzieć ?

Interesują mnie takie rzeczy jak jakość wykonania, czułość itd.

LINK

Tez myslalem o takim kijku lecz to nowa seria i nie spotkałem sie z nimi jeszcze w sklepach zeby "pomacać" osobiscie.

Trzeba przyznac ze całkiem ciekawie wygląda i kto wie moze sie w trakcie sezonu na niego zdecyduje, chociaz bardziej byłbym zainteresowany cieższym modelem na gume od 15-50gr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tench

Za to Diaflex bardzo porzadnie wykonane kijaszki o swietnej szczytowej akcji

Dlaczego "szczytowa akcja" jest taka świetna? Poza tym jak akcja może być szczytowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj oglądałem Diaflexa wprawdzie nie takiego dokładnie jki mnie interesuje , ale kij na sucho prezetuje się bardzo zacnie. Osobiście bardzo mi pasuje i prezętuje się lepiej od np. tu i ówdzie tak zachwalanego Team Dragona. A skoro phantom mówi że że to dobry kij to coś w tym jest. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj oglądałem Diaflexa wprawdzie nie takiego dokładnie jki mnie interesuje , ale kij na sucho prezetuje się bardzo zacnie. Osobiście bardzo mi pasuje i prezętuje się lepiej od np. tu i ówdzie tak zachwalanego Team Dragona. A skoro phantom mówi że że to dobry kij to coś w tym jest. :lol:

Zbyszek nie ma nawet co porównywac Diaflexa do Team Dragona ,Diaflex to wyzsza pólka porownywalna z HM69

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możenie coś powiedzieć na temat tej wędki?? Zastanawiam się nad jej zakupem

CORMORAN CORA-Z XENODON Jigger 2,7m 10-35g

lub Daiwa Infinity Jigger 2,7m 8-35g

Co prawda nie łowiłem na tego Cormorana ale pobawiłem sie nim w sklepie i szału wielkiego na mnie nie zrobił co nie znaczy ze jest zły raczej.W Spinie kupisz go w dobrej cenie

http://www.spinn.pl/wedki-spinningowe/xenodon-jig-2-70-35

Wez może pomyśl o tej nowej Daiwie Team pomimo iz kosztuje oficjalnie prawie 700 zł to kupisz juz ja bez problemu za 600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanko , być może ktoś jest posiadaczem czy miał możliwość pobawienia na jakiś targach czy w którymś ze sklepów MORETHANEM SHADSHAKERe 90M 2,70 c.w.10-40?Konkretnie chodzi mi tylko o ten model dedykowany gumie

Byłbym wdzięczny za kazde info na jego temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam ponownie,

Po dłuższej nieobecności,

Mam pytanie !

Jak wygląda sprawa z połączeniem jednego składu z drugim w daiwie iffinity spinn 2,7 m 15-45g?

U mnie po połączeniu dwóch składów pozostaje tak zwanej tolerancji około 3-4 mm i boje się, że z czasem różnica się wyrobi i skład szczytowy podczas mocniejszych wyrzutów będzie spadał . czy są może jakieś sposoby aby temu zapobiec?

I jeszcze jedno ten uchwyt kołowrotka „Fuji „ to jakieś wielkie nieporozumienie, gwint ma zajebiste luzy – potrafi sam się odkręcać (w o wiele……… tańszych modelach nigdy nie miałem takiego problemu).

Ogólnie wędka pierwsza klasa, najbardziej podoba mi się w niej blank - cienki a zarazem zajebiście sztywny, prowadzenie przynęty w rzecznym nurcie to prawdziwa poezja.

p.s. na Bugu klenie i jazie biją jak wściekłe, za to szczupak zaczął marudzić

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Infinity do 18 gr już pare razy górny skład prawie odleciał mimo że między składami było ok 1 cm przerwy. Co do uchwytu to w przypadku modelu 2008 jest DPS18 Fuji, co jakiś czas trzeba dokręcać podczas użytkowania. W kijku z pracowni również mam DPSa ale tam nie ma mowy o poluzowaniu, a i górny skład nie próbował nigdy odlecieć...

Taka jakość tej Daiwy :lol: Ale czego można wymagać od kijaszka za prawie 600zł?

BTW: A odleciała już naklejka "infinity" z uchwytu czy jeszcze nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka jakość tej Daiwy :lol: Ale czego można wymagać od kijaszka za prawie 600zł?

No chyba sobie żarty robisz... Za 600 zł masz prawo wymagać już bardzo wiele i takie buble nie powinny mieć miejsca.Co do samych wędek to w takiej kwocie kupisz wędki, które nie odbiegają niczym tym z pracowni, no ale nie zaszpanujesz przed kolegami bo to przecież seryjne modele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był taki sarkazm... Jeśli w kijaszku Daiwy za 600zł próżno szukać przyzwoitego wykonania to ja dziękuje... Wole pracownie, koszt niewiele większy a jakościowa PRZEPAŚĆ. Jeśli kiedyś coś seryjnego to tylko Sant-krua, Lamiglas i Loomis. Bo jeśli takie infinity jest jakościowym bublem to wolę nie ryzykować z turnamentami i innym chrustem spod znaku zachodzącego słoneczka. Inne firmy są nielepsze. Pracownia to nie szpan tylko konieczność;/ chyba ze zamiast jakości zadowalamy się znaczkiem.

Korek w Infinity przypomina ser szwajcarski wypchany szpachlą co dało się zauważyć po zamoczeniu... Ja głupi myślałem że za taką kaskę dostane pełnowartościowy produkt dobrej jakości. Zamiast wydawać kolejne parę stówek na gniota wole odłożyć na coś konkretnego.

Nie mam kasy na żonglerkę "markowymi" patyczkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Infinity do 18 gr już pare razy górny skład prawie odleciał mimo że między składami było ok 1 cm przerwy. Co do uchwytu to w przypadku modelu 2008 jest DPS18 Fuji, co jakiś czas trzeba dokręcać podczas użytkowania.

Czy to jest model 11695-270?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tam już pisałem że moje Infinity za sprawą uderzenia woblera w blank strzeliło w szczytowej części , udało sie to zreperować ale mam takie pytanie. Czy jest możliwość dokupienia górnego składu solo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam Ci całą to będziesz miał jak pęknie dolny skład jeśli się tak podoba;)

Moja ma nr 11794-275 Z całej wędki najbardziej podoba mi się pokrowiec:) szkoda że jest wykonany jak całą reszta;/ i już nie jest taki sliczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Tak z ciekawości. Czym poza wagą różni się Daiwa Shogun Sandacz od Daiwy Shogun 2.80 10/40g.? Domyślam się że chodzi o pracę wędki.

Czym? Wszystkim, przede wszystkim Zander sprawia wrazenie duzo delikatniejszego kijka niz zwykły Shogun moje pierwsze wrazenie to jakbym łowił kijem kleniowym nie sandaczowym.Bardzo czuły i mimo pierwszego wrazenia ze jest bardzo delikatny okazał sie wystarczająco mocny by smigac nim wahadłami 30gr.

To jeden z najlepszych kijaszków o ile nie najlepszy na jaki dane mi było łowić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Właśnie stałem się posiadaczem Shoguna Sandacz i rzeczywiście na pierwszy rzut oka wygląda na kij do lekkiego spiningu. Nie wyobrażam sobie go pod odciążeniem 30 gram nie wspominając już o 40. Myślałem że będzie pracował w zestawie z kołowrotkiem rozmiaru 4000 a wygląda na to że bardziej będzie pasowało 2000 -2500. Zastanawia mnie również średnica największej przelotki, jest zdecydowanie mniejsza od przelotek na innych kijach jakie do tej pory stosowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.