Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wedziska spiningowe Daiwy


fotofx

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 540
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mam taki kijek, moze inna gramatura (7-28g) i dł. 2,74 m Kijek bardzo czuły, sztywny ... taki jak lubię. Prześlicznie wykończony złotą nitka i złotymi ręcznymi napisami. Mój ma całą korkowa rękojeść a kołowrotrk zaciskany na dwóch pierścieniach, co pozwala idealnie wg potrzeb wyważyć zestaw. Jakies 7 lat temu za swojego płaciłem 780 zł ... wtedy do Polski przyjechały tylko 4 szt. Więcej ich nie widywałem ani w sklepach ani nad wodą.

Jeśli masz okazje kupić .... kupuj i nie zastanawiaj sie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Jak? Czysty przypadek ... znlazłem sie we właściwym miejscu o właściwej porze. Przyjechałem do Pani Krysi po odbiór osełki diamentowej do haczyków i takie drobne szpargały. Stoję w kolejce, a przedemną facet zdziwia wymachując przy tym kijkiem, że kolega się wycofał i że ... coś tam. Z całej dyskuski zrozumiałem, że on z kolegą zamówili po kijku, który po trzech miesiącach dotarł do kraju i jeden z nich zrezygnował. Włączyłem się w dyskusję i rozwiąałem problem :cool:

A że cztery sztuki w tym czasie były ściągnięte do kraju (2 szt. P. Krysia i 2 pozostały w Warszawie), nie oznacza, że w chwili obecnej nie jest ich więcej ;)

Dobra, lecę pracowac dalej a Wy ... łamcie kije :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

DAIWA Shogun Advanced vs FUJITSU SHOGUN SH

Witam namietnie szukam spinning wstepnie miała być to nowa wklejka SHIMANO SENSITIVE /260zł 2,7m 5-25gr/

ale dokladajac 100zł mam SHIMANO DIAFLASH /te same parametry/

ale dzisiaj pomacałem obydwie i stwierdzam ze do baty do poganiania krów przy:

FUJITSU SHOGUN SH :shock:

szok normalnie szok - zauroczyla mnie nowa technologia/concept przenoszenia "drgan z zylki na wedke - powoduje to niesamowita czulosc przynety

na dole posta dalem link do opisu NEW CONCEPT

zakochalem sie, rzucilem sie na internet w poszukiwaniu tanszego zrodla :roll:

i co to znalazlem DAIWA Shogun Advanced :shock: kurnia wyglade że DAIWA kupuje blanki od Fuji i maluje na swoje barwy

ponizej foty

pytanie: macał ktos obydwie ?, dać 100zł wiecej za DAIWE /znaczek/ :lol: ?

http://www.kogutomania.pl/product_info.php?cPath=1_5_362_352&products_id=2261

shogun_f.jpg

http://www.anglermania.com/product.php?xProd=89&xSec=1

313161209

OPIS nowej technologii - polecam

http://www.fujitackle.com.au/concept.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wczoraj napisałem, (lecz po chwili zastanowienia usunąłem) posta, z pytaniem,

czy aby to nie jest nachalna reklama? (np. od ludzi którzy handlują tymi markami na allegro )

Lecz po chwili zastanowienia wmówiłem sobie, że jestem przewrażliwiony.

Najbardziej zastanowiło mnie to zdanie:

szok normalnie szok - zauroczyla mnie nowa technologia/concept przenoszenia "drgan z zylki na wedke - powoduje to niesamowita czulosc przynety

na dole posta dalem link do opisu NEW CONCEPT

oraz kilka innych ewidentnych cech, które zwykle nie występują w tematach zakładanych przez "zagubionych w poszukiwaniu" Świeżaków.

Odpuściłem jednak ,żeby nie było, że bez powodu się "napinam" :wink:

Ale dziś po komentarzu kolegi greg37 wiem,że nie tylko ja odniosłem takie (być może mylne) wrażenie.

ps.

Proszę moderatorów (którzy z racji doświadczenia, potrafią lepiej rozpoznawać intencje założyciela) o dokładniejsze przyjrzenie się tematowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiscie jestes przedrazliwiony :roll:

chce kupic kija za 600zł dla mnie to kupa kasy

znalazlem ten model jako DAIWE i FUJI'su wiec zdędbiałem

DAIWA to wypas ale czy dla napisu warto dolozyc 100zł

Fuji'su niedawno wydalo SHOGUNA i podobno ma najnowszy blank

wiec niedosyc ze taniej 100zł to i lepsze

niestyty nie znam ludzi ktorzy by posiadali ktorąkolwiek wędke :???: dlatego ten post

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiscie jestes przedrazliwiony :roll:
sorry, zresztą napisałem, że
być może mylne

Życie uczy, że lepiej się budzić z palcem na spuście, niż z ręką w nocniku :mrgreen:

Wracając do tematu

Czy ten FUJITSU Shogun (2 zdjęcie w pierwszym poscie) nie jest jakoś tak trochę dziwnie , "nowatorsko" uzbrojony?.

Przelotki na części szczytowej - skrócona do zera długość stopki

(zredukowanie odległości do osi blanku) niby powinno zwiększyć czułość (lepsza transmisja drgań tak jak w przypadku kija do DS)

ale ich ilość! (teoretycznie ładniejsze ugięcie i lepsze wykorzystanie przenoszenia obciążenia na blanku, [choć też, każda przelotka w jakimś tam minimalnym stopniu usztywnia blank])

i prawie żadnego stopniowania średnic pierścieni,

,bardzo zbliżone odległości pomiędzy przelotkami (choć ciężko to powiedzieć z takiej perspektywy).

Czy tak się teraz zbroi nowoczesne kije dedykowane pod plecionki?

Niech ktoś kto się na tym choć trochę zna napisze parę słów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jednak koledzy mają specjalistyczne pojecie tematu - dlatego tu wpadlem :cool:

1. foty przedstawiaja 240 Daiwe i 305 Fuji'su wiec taka roznica w przelotkach

2. prosze o namiary na dobre :!: pracownie

3. a moze nowe Infinity Q Daiwa ceny okolo 450zł przy 2,7m 5-25 ??

wczesniej polecano mi SHIMANO DIAFLSH ale naprawde przy Fuji to lipa straszna jest a takie legendarne podobno /kidys chyba :lol: /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smigam w necie od 2 dni mam duzo info

SHOGUN fuji'su

"jako wędziska charakteryzujące się szybką (fast) i ekstraszybką (super fast) akcją. Do ich budowy zastosowano JAPOŃSKA MATĘ WĘGLOWĄ FIRMY TORAY , konstrukcję wielomodułową (multimodulus) w oparciu o dwie odmiany grafitu o różnej sztywności:

-szczytówki wykonano ze sztywnego grafitu wysokomodułowego - 62 mln PSI;

-do budowy części środkowej użyto średniomodułowego grafitu o podwyższonej sztywności - 40 mln "

1. jezeli szczytowka ma 62 PSI to blanki sa bardzo drogie :!:

2. zamowienie idywidualne w pracowni

blank + osprzet / jezeli ma byc tak jak na Fuji to blank okolo 300-400zł rekojesc 88zł + uchwyt ponad 100zł + przelotki okolo 200-250 + pierscienie itp około 800zł

800zł a pomachac mozesz dopiero po zrobieniu a co jak nie spasi ??

aa zapomnialem te metalowe obrecze na Fuji - myslalem ze ozdoba lub GADGET :lol: to jest stystem przenoszenia drgan ! rekojesc rezonansowa :shock:

poszedlem do sklepu jeszcze raz meczyc kolesia o cene i wykonalem test:

przelotke szczytowa przyklada sie komus do gardełka i musi on wymawiac "yyyyyyyyyyyy"

czuc niesamowite drgania na rekojesci :shock:

znalazlem cos takiego na stronie pewnej pracowni

"Jedną z najciekawszych opinii o rękojeściach rezonansowych jest opinia aktualnego Mistrza Polski w wędkarstwie spinningowym i zwycięzcy Grand Prix Polski-Rajmunda Litwińskiego:

"Od momentu, kiedy zacząłem łowić wędką zbudowaną na blanku Batsona IST993F z rękojeścią rezonansową, rozpoczęła się nowa jakość w wędkarstwie spinningowym. Czucie przynęty jest niewiarygodne. Obławiając kolejne partie łowiska dokładnie czuję czy dno jest muliste, czy jest na nim piasek, żwir czy muszle. Wyczuwam każde, nawet najdelikatniejsze branie, nawet te, którego nie sygnalizuje szczytówka. Myślę, że każdy powinien spróbować łowić wędkami z rękojeściami rezonansowymi a w szczególności zawodnicy, którzy chcą osiągać wysokie wyniki w rywalizacji"."

daje do myslenia :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie UNISES znalazlem tez odp. dot. przelotek tak jak Pan podejrzewal jest to nowy system Fuji

tak odpowiada znana pracownia

"Witam Panie Maćku,

New Fuji Concept jest to koncepcja zbrojenia wędzisk opracowana przez firmę Fuji. Dotyczy to odpowiednich typów przelotek i ich rozmieszczenia na blanku. Fuji stopniowo wprowadzała nowe modele przelotek, dostosowując je do nowych technologii i koncepcji wytwarzania blanków. Podam przykłady przelotek:

Stary typ przelotki PST - nowy typ FST - 55% lżejsza

Stary typ przelotki NSG - nowy typ LNSG - 35 procent lżejsza.

Jak widać przelotki do New Concept są lżejsze od poprzednich typów. Mają również inne wymiary i inaczej są rozmieszczane na blanku. Daje to mniejsze obciążenia blanku, zmienia się akcja wędki, jest lepsze rozmieszczenia masy na wędce, żyłka swobodniej przechodzi przez przelotki itd.... Można napisać o tym książkę. Co do rozmieszczenia przelotek na blanku, Fuji podaje gotowe schematy. Oczywiście są to schematy orientacyjne, które podlegają korekcie w stosunku do parametrów blanku oraz tego, jak wędzisko ma ostatecznie pracować. To jest temat na drugą książkę.

Podsumowując, New Fuji Concept daje wieksze i lepsze możliwości uzbrojenia blanku. Różnice w rozmieszczeniu przelotek na blankach jednakowej długości wynikają z ich innych, pozostałych parametrów.

Pozdrawiam,

Ireneusz Matuszewski"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.