Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wedziska spiningowe Daiwy


fotofx

Rekomendowane odpowiedzi

@sand gratuluje

miałem podobne odczucia , lecz po kilku wyprawach zakochałem sie w tym patyku.I co najwazniejsze nie spadła mi z niego ani jedna ryba a z innymi patykami róznie bywało, np z Infinity spadało mi okolo 50% ryb

Musiałbym zobaczyc w jakie malutkie przelotki wyposażony jest Legen Elite :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 540
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Po pierwszych testach nad woda mam bardzo mieszane uczucia co do tego kija. Niestety ryby nie chciały współpracować więc tak do końca nie mogę się o nim obszerniej wypowiedzieć. Fajnie wystrzeliwuje przynęty na dużą odległość czym mnie miło zaskoczył biorąc pod uwagę mały przekrój dolnych przelotek. Nie podoba mi się trochę rezonans w jaki wpada po wyrzuceniu przynęty. No i jego akcja jest trochę dziwna. To takie moje pierwsze spostrzeżenia po dwóch godzinach łowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tam już pisałem że moje Infinity za sprawą uderzenia woblera w blank strzeliło w szczytowej części

Przechodziłem przez to samo z moją infinity 3-18 (2008), tyle że zamiast spotkania z woblerkiem, szczytówka nie wytrzymała uderzenia główki jigowej. Cała tragedia zdarzyła się cztery tygodnie temu. W magazynach w Niemczech nie dysponują już oczywiście wersją 2008, więc nie dało wymienić sekcji szczytowej, natomiast... dostałem propozycję i za 180 złotych przysłali mi infinitkę 3-18 (2010), patyk na oko jest skromniejszy od swojego starszego brata, akcję też ma inną, ale według mnie na pewno nie jest gorszy, jeśli idzie o faktyczne wędkowanie, zaś sam hol - czysta przyjemność i żadnych obaw o spinkę chociaż z 3-18 (2008) zbyt wielu ryb nie straciłem, to już z 7-28 (2008) sukces podczas holu na większej rybie wynosi u mnie jakieś 50-60%. :(

Odklejająca się naklejka z dolnika oraz odpadający port do zaczepiania przynęty, to normalka w infi-2008.

phantom, wczoraj zakupiłem diaflexa zandera 10-45 (nowsza wersja, nie ma karbowanego dolnika), nie sądziłem, że łowienie kijkiem powyżej 20g może być tak przyjemne. Sugerowałem się głównie Twoimi opiniami o tym kijku, toteż bezwiednie mi pomogłeś w wyborze sandaczówki, dank.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

ja mam inny problem a mianowicie taki że po 4 miesiącach niezbyt intensywnego wędkowania wytarł mi się spigot ( łączenie)

I tak jak z początku była około 5 mm tolerancja to teraz dolnik sytka bezpośrednio z częścią szczytową, jednym słowem jest dupa..........

Mam pytanie czy są jakieś sposoby aby pogrubić rdzeń spigota. Pewny spotkany wędkarz na rybach mówił mi o jakimś wosku pszczelim. Czy to prawda i z czym to się je?

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tench

Haha czyżby ja jedyny na haczyku nie złamałem mojej Infinity3-18 2008? Może dlatego że ciągle leży za szafą :twisted: Ale koniec z tym czarnym PR bo jak kiedyś przyjdzie mi do głowy opchnąć ten chrust to nikt nie kupi xD

Daiwa najlepsza jest!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też złamałem infi 2008 3-18g tyle że pękła przy zacinaniu wysłałem za pomoca sklepu do serwisu w niemczech i czekam już miesiąc. jak serwis Daiwy załatwia sprawę skoro nie dysponują już szczytówkami na wymianę?
W moim przypadku było tak, że zapytano czy zamierzam naprawić uszkodzone wędzisko, koszt - 180 złotych, przystałem na to i po niecałym tygodniu przyszedł zupełnie nowy kij. Tyle że u mnie orzeknięto winę użytkownika, co było bezsprzecznie prawdą. Rok temu także połamałem tę wędkę i na wymianę szczytówki czekałem 5 tygodni, skoro przez miesiąc nie otrzymałeś jej z powrotem, to jest to moim zdaniem dobry omen i wkrótce przyjedzie do Ciebie - być może świeżutki egzemplarz.

Pozdrawiam

Dawido

PS. Moją infi 3-18 łamałem łącznie trzy razy. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

phantom, wczoraj zakupiłem diaflexa zandera 10-45 (nowsza wersja, nie ma karbowanego dolnika), nie sądziłem, że łowienie kijkiem powyżej 20g może być tak przyjemne. Sugerowałem się głównie Twoimi opiniami o tym kijku, toteż bezwiednie mi pomogłeś w wyborze sandaczówki, dank.

Zobaczysz jaki swietnie spisuje sie ten kijek jesienia, kiedy łowi sie ciężej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

ja mam inny problem a mianowicie taki że po 4 miesiącach niezbyt intensywnego wędkowania wytarł mi się spigot ( łączenie)

I tak jak z początku była około 5 mm tolerancja to teraz dolnik sytka bezpośrednio z częścią szczytową, jednym słowem jest dupa..........

Mam pytanie czy są jakieś sposoby aby pogrubić rdzeń spigota. Pewny spotkany wędkarz na rybach mówił mi o jakimś wosku pszczelim. Czy to prawda i z czym to się je?

Z góry dzięki za podpowiedzi.

z racji ze post zostal pominięty jeszcze raz prosze o pomoc jak wyzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tench

Są smary teflonowe które zabezpieczają łączą między innymi przed wycieraniem się ale najprościej będzie użyć parafiny czyli zwykłej świeczki, może akurat wypełni braki i łącze będzie trzymało pewniej.

Btw gdzieś na haczyku widziałem post o wyższości spigota nad zwykłym łączem buhehehe.

Na pociesznie dodam że pewien agent z haczyka tuninguje spigoty papierem ściernym aby 2 części blanku stykały się z sobą więc teraz można powiedzieć że masz wersje upgradowaną;)

Daiwa najlepsza jest! hejjj.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam koledzy,

Mam problem z wyborem kija do spinningu na Wisełkę, czasem Bug, rzucać będę gumami na sandacza i woblerami na szczupłego różnej wielkości, na pewno nie paprochami.

Kije jakie mnie interesują to :

DAIWA TOURNAMENT Spinning 2.7m 20-50g - jest do kupienia za 650zł

DAIWA SHOGUN SPINNING 2,60m/10-40g i tu nie wiem czy Zander czy Spin

St.Croix Avid AVS86MHF2 2,60 m 10-28 g - podobna cena do Tournament, nie wiem tylko czy nie za delikatna

Miał ktoś do czynienia z tymi kijami?

Może ktoś poleci coś lepszego?

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy,

Mam problem z wyborem kija do spinningu na Wisełkę, czasem Bug, rzucać będę gumami na sandacza i woblerami na szczupłego różnej wielkości, na pewno nie paprochami.

Kije jakie mnie interesują to :

DAIWA SHOGUN SPINNING 2,60m/10-40g i tu nie wiem czy Zander czy Spin

Miał ktoś do czynienia z tymi kijami?

Jeśli Zander to tylko 2.80m i raczej nie polecałbym go na rzekę. Moim zdaniem jest za delikatny na rzeczną orkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Sand" w takim razie SHOGUN Spin ... powoli się klaruje wybór, ale jak to się ma do tych modeli co wymieniłem?

jeszcze Saint Croix AVID AVS96HF2 ( 3 m, 14-56 g) do tamtej listy

Poproszę o opinie i ewentualne rady ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem jeszcze Cormorana z starej serii Black Star CM 2,7m 8-35g

Jak myślicie???

Kapitalna wędka, ostatni Black Star wykonany na dobrym osprzęcie ( przelotki i uchwyt Fuji ), mam wersję 5-25 Jigger i znam dobrze 8-35 Jigger, oba mogę polecić, 8-35 trzyma jeszcze cenę bo kosztuje chyba coś koło 300 zł wersje słabsze da się kupić za 200-230.Jedno co mogę powiedzieć to to, że wędki są czułe, szybkie i dosyć sztywne jednak jeśli nie podoba Ci się pałowatość Dragonów to będziesz zadowolony bo blanki nie przypominają kija od szczotki mimo wszystko.Ten 8-35 na Wisłę będzie się nadawał w zupełności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ostatnia wersja produkowana tylko przez Cormorana , nowa jest już produkowana przez Daiwe na 2011 pod nazwą Cormoran.Cała seria Black Star z tego co wiem jest sprzedawana od lat 90 i chyba co dwa lata ukazywały się nowe modele.Ja posiadam jeszcze starą wklejankę Black Star CM z lat 90 o CW 10-25 i jest genialna.Zasadniczo te stare modele są najlepsze, ta o którą pytasz jeszcze mogę polecić, w przeciwieństwie do nowej na 2011 bo to już nie jest to.Jednak ten stary (jednak chyba nie z tych najstarszych) prawdziwy BLACK STAR jest jeszcze do kupienia nowy i znalazłem go na allegro - warto zobaczyć jak to wygląda

CORMORAN Black Star CM 240cm c.w.10-30g

http://allegro.pl/cormoran-black-star-cm-240cm-c-w-10-30g-i1763916792.html

Nie powiem nic na temat akcji tego konkretnie modelu jednak ręczę i daję słowo, że wytrzymałością i jakością bije większość topowych modeli produkowanych dzisiaj, oczywiście tych poniżej 600-800 zł.Kto łowił tym ten wie...jednak te czasy już minęły i nikt rozsądny nie robi wędek, które po 20 latach używania będą miały tylko odrapania i brudny korek bo się to nie kalkuluje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cormoran o którym pisałem jest tutaj http://allegro.pl/black-star-cm-cormoran-legenda-i1758520229.html chyba to ta sama seria.

Przyznam że interesuje mnie http://allegro.pl/daiwa-shogun-sho274-c-w-8-25g-i1763916727.html

Kilka lat temu na tym forum pisał o niej "shogun_zag" podobno super kij no i w niezłej cenie jest.

Tylko czy na Wisełkę nie będzie za delikatny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to ten Cormoran jednak ten opis ''Legenda'' troszkę na wyrost bo jednak te starsze nieco lepsze i to one są uważane za legendarne, ten model to po prostu nadal dobra wędka, ostatnia z serii Black Star jaką można polecić.Nie zaśmiecając tematu o wędkach Daiwy dodam, że warto zainteresować się tą serią Shogun, też słyszałem sporo dobrych opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Czy ktoś z szanownych forumowiczów posiada Daiwę Shogun 15-50gr 3m lub 3,2m opisaną jako szczupakowo-łososiowa ?

Interesuje mnie akcja, ugięcie i praca tego modelu. Czy jest to kij "kluchowaty" i "mięsisty" ? Gdyby ewentualny posiadacz mógł wstawić jakieś foto tej wędeczki na którym ktoś przytrzymałby szczytówkę aby zaprezentować jak się gnie ten kijaszek to już w ogóle byłby miód.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pointman, o której wersji piszesz? 2008? (miałem) 2010? (mam) Bo raczej nie o 2012?

Na mój gust 2010 jest trochę wolniejsza od poprzedniczki... co jest jej zaletą, gdy szuka się kleników. Jesli chodzi o wady w wykonaniu, to 2008 miała drobne, a 2010, nie ma żadnych. Przynajmniej moje egzemplarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.