Skocz do zawartości
Dragon

Zawody karpiowe


zyga_przemet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W niedziele mam zawody karpiowe na stawie hodowlanym. Staw ten jest dosyć duży, kilka razy odnosiłem już tam sukcesy i łowiłem karpie takie ok. 3 kg, lecz przeważnie biorą takie ok 40 cm. Zawsze gdy tam łowie to używam zanęty karpiowej Loprio, do której dodaje puszkę kukurydzy i białe robaki, na które później łowie, nie używam za często proteiny ponieważ długo trzeba czekać na branie a i tak biorą takie same 40 cm karpiki, rzadko zdarzy się coś wielkiego. Nie wiem co dodać do zanęty aby odnieść korzystniejsze efekty?? Jak często nęcić i ile ?? Co zrobić aby podeszły większe sztuki lub żeby zatrzymać te mniejsze?? Dodam, że zawody trwają 8h, łowie z gruntu na sprężyne lub koszyczek. Z góry dziękuję za cenne porady. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

8h mało czasu więc musi być dobrze podane i dobre - atraktory + booster kuku konopie, dipy proszek, płyn jak niewielkie sztuki to nawed skusił bym się na białego robaka w zanęcie.

Jak znasz wodę to powinieneś już wiedzieć z czym atakować zbiornik ... powodzenia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

pod koniec września będę miał zawody na małym stawie komercyjnym. Są tam karpie i amury. Przeważnie łowi się je na kukurydze. Ale chce jakoś uatrakcyjnić przynęte.

Z tego co wiem to truskawka czy miód nadaje sie na lato. Więc jaki dip na jesień :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na wrzesień to nie kombinuj ze smierdzielem skoro wiesz ze sprawdze sie słodycz.

Chyba że zawody kilku dniowe to mozesz próbować na śmierdzioszki.

Jakbym miał pójśc na zawody kilu godzinne to kukurydza i moze dip/booster waniliowy. Smak i zapach znany wszedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.