Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wypełnienie worka PVA


pawelw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Co myslicie o takim wypełnieniu worka PVA na łowienie z marszu:

- pellet 6mm miód

- pokarm dla karpi stawowych

- kilka kulek 10 mm

Na włosie kulka 10mm miód lub 3 twade kukurydze wanilia. A może jakieś inne propozycje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Może być, a może nie - nie wiem czy u Ciebie sie miód sprawdzi itd.

Musisz sprawdzić. Ogólnie zasada jest taka że ładuje się pellet i kulki do PVA, ale nie mozna ustalic co jest lepsze a co gorsze to wszystko zależy od danej wody.

No i jeśli przeżucasz zestaw częsciej to możesz ładować więcej pelletu. Ja się staram dawać znów więcej kulek ew pokruszonych kulek jeśli mój zestaw będzie w wodzie leżał dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź najpierw czy ten granulat dla karpi nie jest czasem pływającym co do pelletu+kulki to jest w porządku,ja robię tak samo tylko wszystko truskawka.

aha i w worku(o ile nie jest perforowany)musisz narobić dziur,inaczej będzie pływać.Znacznie lepsza jest siatka.Cała tuba (5 m siatki)kosztuje 25zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał Dudi, musisz sprawdzić co w "twojej" wodzie najlepiej wabi karpie - co woda to inny urok. Napewno na to na co najczęściej łowi się karpie w danym zbiorniku powinno znaleźć się w worku PVA. I naturalnie uzupełniony woreczek boosterem - zapach uzależniony od łowiska. Booster bardzo pomaga (poprostu wabi ze sporej odległośći)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o ppostawieniu takich dwoch zestawow:

- pierwszy w PVA pellet miod, kulki miod plus kulka 16 mm na wlosie i do wszystkiego troszke dipu miod w plynie

- drugi zestaw pellet ryba, kulki ryba w worku na wlosie kulka ryba i wsztsko zalane smrodem rybnym

Interesuje mnie co myslicie o stawianiu dwoch odmiennych zestawow w bliskiej odleglosci od siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa oddzielne smaki , to moim zdaniem , najlepsze rozwiazanie zobaczysz co karpikom podchodzi , czesto przeciez sprawdza sie mieszanka owocowo rybna na jednym zestawie , nie na darmo przeciez powstaja kuleczki owocowo-rybne...pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Co myślicie o wypełnianiu worka bądź siatki PVA zanętą sypką :?: Lepiej wypełnić zanętą suchą czy namoczoną i przygotowaną do nęcenia z dodatkami kukurydzy lub grochu, tak ja za pomocą koszyczka do methody czy procy :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o wypełnianiu worka bądź siatki PVA zanętą sypką :?: Lepiej wypełnić zanętą suchą czy namoczoną i przygotowaną do nęcenia z dodatkami kukurydzy lub grochu, tak ja za pomocą koszyczka do methody czy procy :?:
Jak załadujesz worek suchą zanętą to po zarzuceniu zanęta wypłynie na wierzch, natomiast gdy ją namoczysz to wtedy worek się rozleci - chyba że zalejesz zanęte boosterem (który nie rozpuszcza PVA) i to jest jedyne wyjście! Ale z drugiej strony po co ładować to do PVA jak możesz obkleić ciężarek i wtedy odpadają ci koszty worków.

Co do ziaren to zwróć uwagę że po ugotowaniu są one "mokre", więc przy dużej ilości ziaren worek również się rozwali. Przy małej ilości ziaren możesz próbować ale na małych odległościach.

Wniosek jest jeden:

ładowanie zanęty sypkiej z ziarnami do PVA miją się z celem. Lepiej wyrobić odpowiednio zanęte z ziarnami i obkleić ciężarek, sprężynę lub koszyczek do metody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.