Skocz do zawartości
tokarex pontony

Płociowy specyfik


matthew

Rekomendowane odpowiedzi

Siemq mam przyjeność zagościć tu poraz pierwszy, więc pozdro dla all maniaków rybobrania.

Chciał bym sie poddać tzn. moją zanetę na płociste waszym opiniom i sugestiom.

1.- Bazowym składnikiem był by sensas tak delikatnie 2 może 3 kilo.

2.- Dodatkami które bym użył były by:

- Karmel w proporcji 8%.

- Wanilia w proporcji 12% max 15%.

- Kuku z puszeczki po miksowaniu 1 duża puszka bądź 2 małe, wode z kuku odstawić do

puźniejszego zwilżania zanęty, aromacik zawsze jakiś tam zostanie.

- Płatki owsiane i tu prosił bym o waszą rade by nie przesadzić.

- Melasy ok. 150ml na moje 2kg zanęty bazowej.

- Konopie zmielone 10% w proporcji.

- Orzeszki ziemne "rozbite" 20% w proporcji.

- Odchody gołębie 10% wyprubowałem je już kiedys i byłem zadowolony.

- Pęczak jako wypełniacz by ryba zanetka pracowala lepiej proporcje pozostawie do

waszej sugestji.

- Ponadto robale ochotka, pinka, bądź biały

Prosił bym o nie oszczędzanie "specyfiku" tylko o konkretną opinie czy zaneta z takim asortymentem dodatków była by ok, czy lecz jest tych "pierułek" za dużo. Z przyjemnościa rozpatrze wasze propozycje co do zmiany dodatków i ich proporcji.

Zanęta jest kierowana na wode stojącą.

Wyprzedzając pytanie kasy na zanete moge troche wsadzić, mam z kolesiem mały sparing.

Jeśli komuś sie nudzi to może ją nawet przetestować, bo ja niestety biore świadectwo i bujam odrazu do ciotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Więc na początku-zanęty SS są już na tyle dobre, że na rekreacyjne łowienie nie trzeba ich rasować, a takimi dodatkami jak wypisałeś... możesz tą zanętę tylko zepsuć. Jeżeli nie wiesz co powoduje dodanie do zanęty takiej ilości orzeszków ziemnych, płatków owsianych, odchodów gołębich, i takiej ilości wanilii... nie pakuj się w koszty. Zamiast wydawac tyle kasy na dodatki wydaj tą kasę na lepszego Sensasa. A takie rasowanie zostaw sobie na trapera. Wanilii na 2kg suchej mieszanki dodaj nie więcej niż pół opakowania (ok 100g), później ewentualnie zwiększ tą ilość. 3kg bazy to zdecydowanie za dużo! Wystarczy ci w zupełności 2kg, do tego dodaj glinę rozpraszającą (dokładnej specyfiki lowiska nie znam, więc nie powiem czy samą rozpraszającą-czy jest muł, czy smuga zwabi drobnicę, czy dodać mieszankę rozpraszającej i wiążącej-jest głęboko, smuga wabi drobnicę, która nie dopuszcza większych sztuk.

Karmel jest dodatkiem czysto leszczowym.

Podsumowując: kup dwie paczki porządnego SS dodaj do niej wanilii i zakończ na tym eksperymenty. Wszystkie te dodatki bez wcześniejszego sprawdzenia na danym łowisku mogą doprowadzić tylko do porażki. Im mniej składników niesprawdzonych, tym mniejsza szansa, że rybom coś nie spasuje. A jeżeli chcesz kombinować z pęczakiem, płatkami, orzeszkami, karmelem... kup sobie trapera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.