Skocz do zawartości
tokarex pontony

Pytania dotyczące reklam na Haczyk.pl


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Czy jeśli wejdę na reklamy z haczyk.pl czy serwis dostaje jakąś kasę? Pytam się bo bym poklikał jeśli dostaje:) Jeśli nie to szkoda mojego zachodu;/

Wydaje mi się że portal dostaje kasę za to że udostępnia przestrzeń reklamową na stronie :) wątpie aby było to rozwiazane jak na www.pajacyk.pl polecam kliknać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że portal dostaje kasę za to że udostępnia przestrzeń reklamową na stronie :)

Sprawy związane z reklamami były szerzej omówione w temacie finansowania działalności forum.

W związku z tym, że za Haczykiem nie stoi "działalność gospodarcza" jest problem z pozyskiwaniem pieniędzy za reklamy (reklamodawca oczekuje faktury). Dlatego zapłatą za reklamy są nagrody które potem użytkownicy wygrywają w różnego rodzaju konkursach.

Co do klikania w np. w reklamy Google- nie mam pojęcia- tu musi się wypowiedzieć Tomik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisał Tomek, serwis nie jest komercyjny, więc jak się uda to za reklamy pozyskuje sprzęt na nagrody do konkursów.

Co do reklam Google to daruj sobie specjalne klikanie bo nie na tym polega ich prezentowanie na stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie za mało chyba użytkowników aby skomercjalizować haczyka? :)

Strony forum i portalu wędkarskiego haczyk.pl w maju 09 miały ponad: 11 mln. wywołań, 163 tys. wejść i ok. 70 tys. unikalnych użytkowników.

W Google jest tak dużo wyników wyszukiwań dla różnorakich "zapytań" dotyczących wędkarstwa prowadzących do haczyka , że obecnie już raczej średnio interesuję się pozycjonowaniem serwisu.

Kto się trochę interesuje tego typu statystykami i zna inne oraz dostrzegłby jeszcze parę "rodzynków" haczyka, sam sobie odpowie, czy to mało, czy dużo.

Ponadto jeżeli ten serwis w jakiś sposób w przyszłości będzie komercyjny to chciałbym aby w odróżnieniu od innych podobnych i komercyjnych był pozbawiony wyskakujących reklam majonezu, pasty do zębów itp. oraz nie był uzależniony od jakiegoś jednego "patrona" z branży.

Dwa, żeby profesjonalnie wejść w temat komercjalizacji trzeba mieć przede wszystkim odpowiednie środki finansowe i spore zaplecze innych paru rzeczy.. więc być może zrobi to w przyszłości już ktoś inny i lepiej przygotowany.

A tymczasem moje obecne plany i sprawy życiowe oraz zawodowe koncentrują się gdzie indziej.

Stąd proponuję cieszyć się obecną zwartością i tematyką forum z reklamami, które mam nadzieję was póki co nie przytłaczają :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.