Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

wiosna idzie ..... !


kisux

Rekomendowane odpowiedzi

Choć za oknem jeszcze "środek" zimy - to już zapewne każdy z nas myśli o pierwszych wiosennych wypadach na wodę ! Tym bardziej że jak podają ornitolodzy pierwsze bociany są już w drodze do Polski :wink: Chciałem zapytac jakie metody preferujecie wczesną wiosną i na jakie gatunki "polujecie" ? np. czy raczej lekkie gruntówki czy delikatny spławiczek ? wolicie wody płynące ? duże rzeki ? mniejsze urokliwe rzeczki ? czy wody stojące, jeziorka, starorzecza itp.

I jak z wynikami wczesną wiąsna - u nas raczej te pierwsze wypady to głównie: wygrzewanie się w pierwszych promieniach słońca, kiełbasa z ogniska (smakuje o niebo lepiej niż ta z jesieni :mrgreen: ) no i pierwsze delikatne i nieliczne brania ! ale jakże kuszące i wywołujące tyle radochy po tej całej przerwie zimowej !

Pozdrawiam

kisux

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

W tym roku nie odczułem "przerwy zimowej", bo jej nie miałem. Początek sezonu miałem 14 stycznia - wyprawa na trotki a potem co tydzień na lód więc pierwsze brania a nawet ryby, w tym roku, już mam :wink:

wnqbw3wuy927wldbm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Tak jest około 13 w Kraku było ponad 15 stopni, a w Kryspinowie na lód bez gumowców już nie ma szans wejść. Jaram się jak stodoła u wujasa na wiosce. Jeszcze kilka dni, no kilkanaście i można startować na otwartą wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MAXIM

Tak Panowie wiosna już jest :D a więc na ryby ;-) oczywiście zachęcam na wypady rowerowe, wędka w plecak rower i na łono natury :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OJ ja swojej wędki to w plecak nie zmieszczę :mrgreen: wyglądałbym jak z jakąś radjostacją na plecach, a traweli nie uznaję :wink: zawsze jednak można przytroczyć wędkę do roweru, tylko czy chciałoby mi się pedałować 30 km na rybki..... chyba wolę samochód :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MAXIM

gruntówke mam 2 częściową wiec ta musi być przywiązana do roweru :lol: moze smiesznie wygląda ale jest dobrze :) a że ciepło jest itd to łącze ze soba dwie pasje - wędkarstwo i rowery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogdan39

Jestem za ja też jeżdże na ryby rowerkiem i chyba już czas doniego zajrzeć i troche naoliwić.

poustawiać przeżutki i sru nad wode.

Na jeziorze lód ma kolor ciemno niebieski więc już niedługo zniknie, rzeki pchają masy wody, stan sanu bardzo wysoki .rada też występuje z brzegów tylko żeby nieprzedarła się do zeku.

Są to dwie rzeki kture opływają jezioroZEK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MAXIM

bogdan39, racja ;) rower najlepszym przyjacielem czlowieka!

szczególnie na rybach bo samochodem nie wszędzie da sie dojechać a "butować" z torbami nie lubie no i mozna podziwiać nasze krajobrazy. Ale gdy jade rowerem to też wiecej sie dzieje a że juz mamy ponad tydzien wiosny to tymbardziej chce sie na ryby :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz więcej jest miejsc gdzie nie mozna dojechać samochodem nad wodę, przez te zakazy. Chciałbym kupić fajną przyczepke do roweru, aby mogła mi się zmieścic razem z rowerem do busa, tylko nie wiem gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - wiosna chyba tuż, tuż ......... dzisiaj na spacerze w parku widziałem padalca wygrzewającego się w słońcu oraz kilka wiewiórek i małego motyla, bazie już na drzewach - jednak nad wodą - wczoraj z Tomii zrobiliśmy mały rekonesans po miejscowych stawach PZW i co prawda z brzegu już rozmarznięte jednak na większości stawów pokrywa topniejącego lodu tak z 3-5 cm - więc o łowieniu w ten weekend na stojących nie ma co myśleć (widzieliśmy pięknego bażanta w dwoma kurami - szkoda że nie było aparatu) ! Za tydzień chyba już pierwszy krótki wypad na jakieś jeziorko lub staw bo niestety stan Odry jest bardzo wysoki i nie ma mowy o łowieniu na Odrze.

Pozdrawiam

kisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.