Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zanęty Boland(B.Bruda)


maju

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym poznać wasze opinie na temat tych zanęt :wink:

Chodzi mi konkretnie o serie zanęt "popularne" czyli jedne z tańszych na rynku(u mnie 1kg kosztuje 4zł :wink: ).

Co o nich sądzicie i jak z efektami :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Czasami kupuje Bruda, 3 tygodnie temu miałem np. 3kg karp/truskawka, po wymieszaniu z gotowaną kukurydzą sprawdziła się świetnie na nockach.

Natomiast zanęta feeder już nie była tak dobra, gdy wziąłem inną szczytówka częściej ożywała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maju, jade na nich drugi sezon, i powiem ze cenie wyzej od stili(ktore sie wg. mnie popsuły) i traperow.

uzywalem jak dotad glownie 2,5 kilowych karp wanillia, miod a takze karas-lin, zawsze świeże i pachnące.

w tej chwili wg. mnie na rowni z tymi P.Lorenca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku kupiłem 3kg "uniwersalnej".Cena naprawdę kusi, natomiast efekty mocno średnie.Jak dodaje się wody, to ma konsystencję gliny,składa się z bardzo drobnych cząstek.Wolę jednak zapłacić tą samą cene za 1kg i mieć lepszą jakość :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dodaje się wody, to ma konsystencję gliny

a może poprostu źle ją przygotowałeś? z kadej zanęty można zrobić tzw. "cement". Dużo czynników wpływa na to np. za duzo wody, nie przetarcie zanęty przez sito itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może poprostu źle ją przygotowałeś? z kadej zanęty można zrobić tzw. "cement". Dużo czynników wpływa na to np. za duzo wody, nie przetarcie zanęty przez sito itd.

Spokojnie podstawy przygotowania zanęt znam i mam porówanie z innymi produktami.

Byłem nad wodą z Bolandem kilka razy(w końcu 3 kg to sporo),za każdym razem nie byłem zadowolony z otrzymanego efektu.Po dodaniu nie ważne jakiej ilośći wody jest śliska w dotyku tak jak przytoczona glina, wynika to z bardzo małych cząstek.Lubię grube zanęty, mało smużące. Ta jest drobna i smuży, wybaczyłbym gdyby ryba podeszła,ale jakoś nie bardzo chce :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dodaniu nie ważne jakiej ilośći wody

To jest właśnie najważniejsze :twisted: .

Chociaż fakt, te zanęty są tłuste(przynajmniej płoć) dlatego tak dobrze pracuje :wink: . A jeżeli się nie przetrze przez sito, a wyrabia się w małym wiadrze... nie ma bata żeby dobrze pracowała :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Panowie wracam do tematu :mrgreen:

Testowałem zanętę PŁOĆ - specjal , przerobiłem 3 worki po 3kg - na 2 zbiornikach efekty były podobne.

Jeśli chodzi o konsystencje jest REWELACYJNA :!: do wyrobienia potrzeba BARDZO MAŁO wody :!: .

Czym wzbogacacie zanętę, bo jakoś średnio się sprawdzała na zawodach :?:

Głębokość łowiska od 0,8m do 1,5m woda stojąca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

używam płociowej zanęty Bolanda od dwoch lat na zawodach czerwonej nie używałem ewentualnie mieszając ją z czarną czyli i tak wychodziła ona czarna. Oczywiście mowie tutaj o serii zawodniczej czyli tej drozszej. Ale po dwoch latach lapania caly czas na tej zanecie w roznych wodach naprawde trudno mnie przekonac do innych. Jak do kazdej zanety oczywiscie i do tej zawsze dosypuje kilku dodatkow a przde wszystkim aromat czekolady marcela vad... I co najważniejsze w tej mojej zanecie pomimo ze jest plociowa wchodza w nia z powodzeniem wszystkie karpiowate krapie, leszcze, wzdregi, karasie takze w mojej ocenie zaneta naprawde udana!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 1 year later...
miał ktoś Płoć czerwoną zawodniczą? jakie efekty?
Pamiętam końcówka lat 90tych zawodnicza zanęta płociowa Bruda,wtedy jeśli się nie mylę nie było nazwy Boland.Była super zanętą zawodniczą,super efekty były mieszając ją z sensasem. A teraz nie wiem jakie są te zanęty,trzeba będzie wypróbować. Miałem dłuuugą przerwę w wędkarstwie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.