Skocz do zawartości
tokarex pontony

wędka ogólnego zastosowani gł: spławik/karp 400zł


prokuna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich wyjadaczy bardzo serdecznie i składam niskie ukłony dla specjalistów,

których tu z pewnoscią nie brakuje:)

poszukuje jak w temacie wedki ogólnego zastosowania głównie spławik i karp.

Najlepiej niezbyt dużą, składaną (najlepiej)

Kiedyś sporo łowiłem (ale amatrosko, sztuka dla sztuki, nieprofesjonalnie :oops: ) (liny, małe karpie do 3kg, płotki itp.)

Najlepiej mi leżala wedką około 2 metry nie pomne teraz jaka - chyba spiningowa.

na wędke chce przeznaczyc około 400max, ale jeśli jest coś wartego dołożenia to przelkne to:)

prosze o pomoc i pozdrawiam,

początkujący

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
poszukuje jak w temacie wedki ogólnego zastosowania głównie spławik i karp.
Czyli chcesz łowić karpia na zestaw spławikowy? i, użycie jej jako typowej gruntówki raczej nie wchodzi w gre? jeśli tak to ciężar wyrzutu do 30 gram
Najlepiej mi leżala wedką około 2 metry nie pomne teraz jaka - chyba spiningowa.
Teraz z tych standardowych długości wędek tego typu minimum to 360 cm, i niech Ci się to nie wydaje za dużo :wink: w porównaniu do kija 2 metrowego którym kiedyś łowiłeś zobaczysz, że precyzyjniej i dalej się zarzuca, dobrze zacina z większej odległości oraz będziesz miał lepszą kontrole podczas holu.
Najlepiej niezbyt dużą, składaną (najlepiej)
kij 360 po złożeniu ma trzy elementy które wkłada się do pokrowca , czyli długość transportowa wynosi troszkę ponad 120 cm.
na wędke chce przeznaczyc około 400max, ale jeśli jest coś wartego dołożenia to przelkne to:)
to wszystko na wędkę, czy na wędke i kołowrotek?

Na razie porozglądaj się po internecie za 3 składową wędką typu Float (tzn spławikówka)

długości 360 o ciężarze wyrzutu do 30 (no max 40 gram.)

Gdy już połapiesz kilka sezonów i nabierzesz wprawy i będziesz chciał coś bardziej finezyjnego, delikatniejszego to wtedy przesiądziesz się na kij typu Match, lecz na razie proponuje Float.

Jak już wytypujesz kilka wędek, które mogły by wchodzić w grę, daj ich nazwy i linki na forum przyjrzymy się wspólnie i pomożemy Ci wybrać najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje, 400zł max na samą wędke.

kołowrotek ogólnego zastosowania już wybrałem:

ABU GARCIA 503 FR (gdzies czytałem, że garcia sie pogorszyła? prawda to?)

Krótko - głównie spławik ale równiez karp,lin (gruntówka) i od swieta sum:)

Czyli wszystko po trochu.

moja ulubiona wędka (raczej była, nie wedkuje od 7lat?)

mikado spining 1,8 (2 czesci) 10-30gram.

nie lubie długich wedek, wole poreczne (krzaki itp)

NIEOPISANE LINKI USUNIĘTO

sinus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kołowrotek ogólnego zastosowania już wybrałem:

ABU GARCIA 503 FR (gdzies czytałem, że garcia sie pogorszyła? prawda to?)

Tak niestety prawda , znajdziesz na naszym forum kilka tematów. To nie dział o kołowrotkach ale za podobne pieniądze kupił bym okume, popularna i lubiana bo wysoce bezawaryjna.

Jeśli chcesz koniecznie krótki kij to faktycznie w tej gramaturze pozostają tylko spiningi, lecz fajnie by było gdybyś mógł ów patyk sam w sklepie pogadać, bo mimo ze mają zbliżone gramatury mogą mieć różne akcje (mogą być za sztywne/za szybkie i np. lin czy karas podczas holu będzie Ci się często spinać)

Bardziej miękkie i kluchowate i o pełniejszym ugięciu kije ma np. Shimano, wg mnie ich spiningi lepiej powinny nadawać się pod białą rybę niż np. Daiwa która z reguły jest twarda :smile:

A jak ciężka ta gruntówka, bo jeśli bardzo to potrzebujesz dużo mocniejszego kija niz 30-40 gram.

I jeszcze jedno nie ma dobrej wędki i na lina i na suma jednocześnie, lub równie dobrej na spławik co na grunt :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kolowrotek według zaleceń:

nieopisany link usunięto

sinus

czy dobry?

koj sie nie złamie, a kołowrotek musi byc bardzo wytrzymały:)

(pamietam, że kiedys jak mi cos chwyciło to wedka sie wygieła, nie zlamala,

a kołowrotek 5 łozyskowy poległ - co prawda za 90zł:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to kijak daiwa sam fisher triforce 10-40gr 2,7
jak chcesz, ale chyba nie czytasz dokładnie co piszę :mrgreen:
Bardziej miękkie i kluchowate i o pełniejszym ugięciu kije ma np. Shimano, wg mnie ich spiningi lepiej powinny nadawać się pod białą rybę niż np. Daiwa która z reguły jest twarda :smile:
a kolowrotek według zaleceń:

http://www.allegro.pl/ite...x_pro_fd40.html czy dobry?

Wyśmienity, powiem , że na spławik/i lekki grunt ..nawet aż za dobry :mrgreen: i wielkość 40 jak najbardziej pasuje.
(pamietam, że kiedys jak mi cos chwyciło to wedka sie wygieła, nie zlamala,

a kołowrotek 5 łozyskowy poległ - co prawda za 90zł:)

Jak to zrobiłeś :roll: miałeś dokręcony hamulec na full? i po zacięciu chciałeś w ekspresowym tempie prawie "kaczuszkami" holować dużą rybę na brzeg :mrgreen::wink: czy jak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam nie wiem.....

a jaki kijak?

co znaczą te wartości 10-40Gr?

Chciałbym coś, co jednoczesnie nada sie na spławik 3gramy, ale również na grunt.

Do płotki i karpia.

dzisiaj w sklepie dowiedziałem sie, że wedki wystepuja w wersji twardej i miękiej (inny wyrzut).

Niestety daiwy nie było. Była shimano aero guide concept 3m 10-30gram (mieka).

Nie przypadła mi do gustu - trzymaki kołowrotka z plastiku itp.

Sam plastik.

jestem praktycznie zdecydowany na daiwe triforce spin

ze wzgledu na metalowe trzymaki, i ładna jednolitą, ciemna powłoke.

Ładnie sie bedzie prezentoać z okumą.

a jak żyłka do tego?

myśle o:

nieopisany link skasowałem

sinus

:lol: tylko jaką?

czy daiwa 20-60gram 3 metry nada sie zarówno na spławik 3 gramy jak i grunt. :grin:

gdzie w Poznaniu można nabyć po uczciwej cenie tą wędke i okume

PS: dlaczego wszystkie kołowrotki shimano (droższe) wygladaja jak cyganska branzoleta (exage 1000RA)

:twisted:

i jeszcze jedno okumy wysteouą w 2-ch wersjach hamulec w tyle korpusu (przedłużka)

i na "korpusie" Który to nowszy/lepszy model?

chyba ten z hamulcem na "korpusie? dobrze myśle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy daiwa 20-60gram 3 metry nada sie zarówno na spławik 3 gramy jak i grunt. :grin:

o już trochę lepiej kombinujesz, taki kij na lekki grunt na małych wodach stojących byłby już całkiem niezły,
Nie przypadła mi do gustu - trzymaki kołowrotka z plastiku itp.

teraz sporo wędek tak ma, nawet tych bardzo drogich, i tych mocnych też, a te wpusty i pierścienice to nie jest taki sobie "plastyk" nie połamiesz tego przy normalnym użytkowaniu. Ale jak wolisz metalowe to szukaj.

co znaczą te wartości 10-40Gr?

Cieżar wyrzutu "mówi ci to coś" :mrgreen: jak nie to poczytaj na forum.

PS: dlaczego wszystkie kołowrotki shimano (droższe) wygladaja jak cyganska branzoleta (exage 1000RA)
żeby dobrze wyglądały na zdjęciach w internecie i na półkach w sklepie :wink:

Co do żyłek też jest dział na forum wejdź i poczytaj, żyłka która przedstawiłeś to szmelc przynajmniej jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak najlepiej 20-60gr.

cel gł. spławik (płotka, karaś, lin) jak również grunt- leszcz/karp/sum (koszyczek) ale tylko na wodach stojących, co najwyżej średnioglębokich - odległośc max 60m.

wody: zbiorniki raczej małe od oczek po zwirowiska, rzeki tylko od swieta.

bardzo lubie łowic karaski na (lubiłem:) na spławik 1,5g i ukleje na 0,5g:)

20-60 nada sie równiez do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.