Skocz do zawartości
tokarex pontony

Ile dodać wanili na 1kg zanęnty?


baciarz94

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Proponuje ci wogóle nie dodawać skoro sam nie wiesz ile. Serio. Ja jeżeli niewiem czy ryby w danym łowisku lubią zapach czy nie to nie ryzykuję i nie dodaję. A jeżeli chcę sprawdzic co ryby lubia najbardziej to proponuję ci zacząć łowienie bez zapachu w zanęcie a nastepnie z ciekawości sprawdzić np. przy słabych braniach czy rzucenie jednej kulki opanierowanej w wanilii da pozytywny efekt i rybki zaczną lepiej żerować.

PS. Niewiem jaka masz wanilie ( wędkarska czy prezmysłową choc to jedno i to samo) na opakowaniu wanilii wedkarskiej jest napis na ile opakowanie wystarcza. Przeważnie opak. na 3 kilo suchej zanęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomi z koła mówili ze ryby ida tam na wanilie . tylko nie wiem ile jej dac .

na 1kg zanenty ile wanili :D ?

Myślę, że od 2 do 5 % będzie dobrze.

Czyli wychodzi z tego, że od 20 do 50 gram , dasz 40 i powinno być git

szkoda, że nie mogłeś sprawdzić tych proporcji na treningu / rozpoznaniu

W czym problem, chyba tylko ze znalezieniem wagi :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym problem, chyba tylko ze znalezieniem wagi :cool:
można to przełożyć jakoś na łyżeczki czy cos(googlaj jakies strony dla kulinarnych antytalentow )tylko nie bedzie to zbyt precyzyjne :smile:
Przykładowo jedna płaska łyżeczka to około 3 g mąki, a płaska łyżka stołowa to około 10 g mąki.
http://www.sfd.pl/Ile_gram_ma..._Tutaj_odpowiedzi_%3B-_-t240839.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można to przełożyć jakoś na łyżeczki czy cos(

Po co się tak bawic ma 250 gram rozsypał by to podzielił na 5 +,- równych kupek, jedną kupkę (nawet odrobinę by z niej odjął) wsypał do zanęty i będzie git, minuta roboty :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu dodał do zanęty jakieś 30g-50g. Myślę, że to będzie w sam raz. A nawet jak zanęta będzie miała waniliowy smak, to można nawet mniej.
no tak, ale po co się powtarzać
[Czyli wychodzi z tego, że od 20 do 50 gram , dasz 40 i powinno być git

a zanęta raczej ma zapach/aromat bo smak to jest trochę inne pojęcie, spróbój sobie tej zanęty a się przekonasz o jej smaku :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.