Skocz do zawartości
tokarex pontony

bolonka vs odlegloscówka


Rekomendowane odpowiedzi

Jak kij mi "leży" w ręce to mówię że jest OK a jak nie to żegnam go :razz:
I To jest chyba najważniejsze,bo każdy z nas ma inne upodobania, inny temperament, poziom, refleks itd ..a co za tym idzie woli inną szybkość/sztywność/prace kija.
kocur, rozumiem że będziesz macał w sklepie tego boba noodla :grin: bo browningi są troche mieksze jak shimano no ale to kij z wyzszej polki to roznie moze byc.
Damian21, jak yorka macał, to Boba też będzie macał ...i zapewne mruczał z zadowolenia. :wink:

Jeśli chodzi o mnie (zaraz mnie zlinczują na tym forum :lol: ) nigdy nie podchodziły mi wędki Browninga , a Shimano Technium Match, była jedną z większych wędek/porażek jaką kiedykolwiek łowiłem.

Wole kije sztywniejsze i szybsze, które po zacięciu błyskawicznie się 'zwijają' zwykle oscyluje pomiędzy Daiwa i Colmic.

Ps.

:mrgreen:

boba noodla
:lol: doskonała alegoria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Damian21, dzisiaj idę pomacać yorka safari jeszcze raz ale tylko tak turystycznie ;)

Browninga pójdę pomacać przed zakupem żeby wiedzieć co jest grane i podjąć ostatecznie decyzję :D Jak wymacam go i będzie mi leżał w ręce to biorę egzemplarz macany :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem pomacać ale nie ma tego safari więc nie powiem na świeżo co i jak a innych kijów które biorę pod uwagę nie widziałem. W niedługim czasie zrobię przebieżkę po sklepach w celu pomacania :mrgreen: A wracając do safari to miałem zamiar pomacać je dla Ciebie kolego baciarz94, :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rasowe odległościówki , zawsze były kijami składowymi, teleskopy w tym typie kija to jakieś nieporozumienie, bardzo młoda marketingowa halucynacja, rynkowy 'HIT' a raczej KIT z 5 letnią tradycją... a dlaczego bo jak prawidłowo rozmieścić przelotki zwłaszcza w części szczytowej na kiju teleskopowym?, jak z takiego kija wycisnąć idealną akcje tak potrzebną do wyrzutu lekkim zestawem, na zadowalającą odległość? , to jest niemożliwe w realu, w marketingu/reklamie tak.
Oczywiście mówisz o najnowszej historii o odległosciówkach. Zgadzam się w całej lini ,aczkolwiek miałem [mam] wyjątek od tej reguły,Tele Fino Match prawdziwej firmy DAM .
Jeśli chodzi o mnie (zaraz mnie zlinczują na tym forum :lol: ) nigdy nie podchodziły mi wędki Browninga
Nie wiem dlaczego takie stwierdzenie ,jakiś fanów Browninga nie widzę na forum ,a osobiście nie leży mi ta firma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem [mam] wyjątek od tej reguły,Tele Fino Match prawdziwej firmy DAM .
Oczywiscie ,że tak :wink: Niemcy coś tam próbowali robić..., ale mieli wtedy takie pojęcie o wędziskach do metody angielskiej ...jak teraz mają Amerykanie o karpiówkach. :mrgreen: oczywiscie poza kilkoma wyjątkami.

Ja też miałem kiedyś teleskopowy DAM Litanium Match i było to cudo w porównaniu z tym co było powszechne nad wodą, jednak w 91 a może w 92 roku przesiadłem się po raz pierwszy na rasową trzy składową odległościówkę Daiwa Harrier-X, i przy rzutach tymi samymi zestawami, w zacinaniu i holu podobnej wielkości ryb jak wcześniej....odkryłem wtedy całkiem inną elektryzującą jakość :mrgreen:

Nie wiem dlaczego takie stwierdzenie ,jakiś fanów Browninga nie widzę na forum ,a osobiście nie leży mi ta firma
Co do firmy to chyba przegapiłeś kilka postów o feederach, i o pewnej 'nabożności' towarzyszącej użytkownikom, którzy opisują spotkanie z tymi kijami. :wink:.

Może i feederki Browning ma dobre, jak dotąd nie miałem okazji ani potrzeby, oglądania tych kiji, ale oglądałem kiedyś odległościówki i stwierdziłem, że... jeszcze nie dorosłem do tego poziomu, bo brakuje mi chyba sporo tej angielskiej flegmy :lol::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witam wszystkich mam taki problem co zakupić bolonka czy match nie zabardzo wiem czym sie zasadniczio różnią te wędki i metody do jakich służą poławiam z zasady w zbiornikach z wodą stojąca proszę o pomoc i ewntualne wskazania konkretnych modeli kwota do dyspozycji to coś koło 300pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Róznice między bolonką a matchem można by wymieniać i wymieniać :wink: Ale tak w skrócie - bolonka przeznaczona jest do łowienia na rzekach, wędka match czyli odległościówka na wodach stojących (choć Anglicy wymyślili łowienie matchem na leniwych rzekach). Skoro piszesz że łowisz na wodach stojących więc wybór jest w zasadzie jeden - odległościówka. Chciałbyś aby wskazać jakieś konkretne modele, ale nie jest to możliwe jeśli nie określisz swoich preferencji tzn. wędka teleskopowa, czy nasadowa? Na jakich odległościach łowisz, jakimi max gramaturami spławików? Czy wolisz wędki szybkie/sztywne, czy średnie albo kluchy? Na jakie ryby się nastawiasz? Jaka długość wędki? Odległościówki nasadowe czyli wg mnie te "prawidłowe" najczęściej występują w dł. od 3,9 do 4,5 m.

Jest jeszcze jedna ważna kwestia, wg mnie najważniejsza - wędka musi pasować do ręki. Najlepiej przed zakupem pomachać choćby na sucho z założonym kołowrotkiem w sklepie. Ideałem by było połowić przez chwilę, ale wiem, że to trudne.... Piszę tak, ponieważ nie raz już widziałem, i sam doświadczyłem gdy wędka zachwalana przez innych nie leży w dłoniach i ciężko się łowi. Pamiętaj - to co pasuje innym nie koniecznie musi leżeć Tobie. Pozdrawiam. Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wole wedki szybkie z zasady garamtura spławika najmniesza z mozliwych w danych warunkach, wedka tylko nasadowa innych nie uznaje, odległosi nie zaduże tam gdzie trzeba daleko posłać zestaw preferuje federka długość najwaznejsze aby do transporu nie przekraczało 150 cm tle bez problemów miesci mi sie w bagazniku cena około 300pln. byłem w sklepie ale tam taki wybór że głowa dlatego prosze o jakies ukierunkowanie, bo niestety sprzedawca na którego trafiłem wiedziła w tym temancie chyba mnej niz ja, na na pomysł pomachnia wedziskiem w sklepie ( poszedłem ze swoim młynkiem) zareagowała po prostu delikatym usmieszkiem i twierdzeniem iz nie bedzie na moje widzimisie składac tylu wędzisk wiecej juz tam nie pójde, a moze ktoś zana jakiś godny polecenia sklep w Łodzi lub okilicach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklepy które mogę polecić w Łodzi:na Jana Pawła[Włokniarzy] zaraz za wiaduktem po prawej stronie jadąc do Obywatelskiej tam śmiało wyjdziesz z kijem ze sklepu i pomachasz, duży wybór również na Nawrocie za Kilińskiego ale tutaj testowanie tylko w sklepie.Jak coś wypatrzysz to daj znać ,bo wybór naprawdę duży.Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.