Skocz do zawartości
tokarex pontony

Międzyzdroje - Wakacyjne wędkowanie.


Deuuu

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy koledzy, mam do was pytanie na temat w/w miejscowości. Pod koniec lipca wybywam tam na wczasy, jednak bardziej od ciągłego leżenia plackiem na plaży wolał bym spróbować swoich umiejętności podczas wędkowania w morzu. Jeśli chodzi o międzyzdroje jestem kompletnie zielony, wiem gdzie jest hotel Amber, kilka barów, molo i to wszystko :wink: Więc doradźcie mi gdzie można tam zamoczyć kija, najbardziej pasował by mi oczywiście spinning ale ewentualnie z braku takiej możliwości mogę również pobawić się w Surfcasting czy grunt na jakimś kanale ew. jeśli jest tam taka możliwość to rejs za Dorszem.

Z góry dzięki za odpowiedź, pozdrawiam i do zobaczenia nad wodą :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

A więc tak, jeśli chodzi o rejs na dorsza, opcja ta odpada. Najbliżej od Międzyzdrojów pływają z Kołobrzegu. Na kanale też nie połapiesz, bo takowego tam nie ma :) Pozostaje Ci łowienie z plaży, jednak nie wiem dokładnie gdzie co i jak. Na pewno z rejonie kamieni za bazą rybacką będzie można coś porzucać za jakąś beloną a może i trotką :). W wolnej chwili wpadnij do Świnoujścia połowić z falochronu, jak trafisz na dory dzień to na boczny nałowisz się okoni do woli, ewentualnie z gruntu trafisz na leszcza, węgorza. Tylko te watachy turystów, ehhh....

Niedaleko Międzyzdrojów w Wisełce masz 2 jeziorka. Jedno "dziekie" wygląda na typowo karasiowe, linowe, jednak tam nie łowiłem. Kolejne, przy którym zlokalizowane są ośrodki wypoczynkowe, jest według mnie totalnie bezrybne, kilka lat temu spędziłem nad nim 3 dni pod namiotem, nie łowiąc nie ani na spina ani na grunt czy spławik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki luk1234, na pewno zahaczę o Świnoujście. Strasznie zakusił mnie ten węgorek z gruntu, na pewno będę próbował. A odnośnie trotki to niech jakiś trociarz powie jak wakacyjne połowy z plaży powinny wyglądać i czy koniec lipca jest dobrym okresem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się też na pewno przyda, czyli z tego co wyczytałem że żeby połowić w międzyzdrojach potrzebne jest pozwolenie SUM-u. A i takie trochę offtopowe pytanie, gdzieś czytałem że do wędkowania na wodach SUM-u jest potrzebne tylko pozwolenie i nie trzeba posiadać karty wędkarskiej? Bo będzie zemną ojciec ale on niestety nie posiada karty a pewnie będzie miał chęć też połowić :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deuu wszystko opisałem w pigule..looknij tu

Linki do opłat itp..

Karty wędkarskiej nie trzeba mieć na SUMie - wystarczy samo zezwolenie.. - i dodam jeszcze ,że: nie "wydaje mi się" tylko "wiem na 100%" :mrgreen:

(jak chcesz moge ci je wykupić, jako że bywam w tych rejonach dośc często.. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki :mrgreen: właśnie na tego typu odpowiedzi liczyłem! Po zezwolenia sam się bujne jak już będzie wszystko na 100% wiadomo. Czuje że jak nie potrzeba karty wędkarskiej to będzie potężne rodzinne wędkowanie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Wróciłem, ale nie łowiłem. Jakoś wolałem wlewać w siebie różne trunki w klubie pod molo :wink: Po rozmowach z wędkarzami i oglądając to co łowią wydaje mi się że za dużo nie straciłem. Też większość narzeka na to że jest jakaś lipa z rybami, dokładnie tak jak u nas w Szczecinie :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.