Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

łacznik w bacie:D


Arbiter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam najlepszego węzła do łączenia szczytówki bata z żyłką (to mój pierwszy bat więc nie wiem jak to połączyć do tego wróciłem po 16 latach do łowienia rybek więc jest to dla mnie nowość). Mam na końcu łącznik przyklejony na szczytówkę.

Użyłem opcji SZUKAJ i nie znalazło mi tego co chciałem znaleźć (możliwe, że źle wpisywałem słowa kluczowe).

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • 2 weeks later...

Kupilem tzw, łacznik przykleilem na szczytówke i o to mój problem

ten plastik niebieski jest troszke luzny uzywam go od 4tygodni.

Macie jakis pomysl jak zamocowac inaczej mocowanie na zylke do bata

Opłaca sie matowac amortyzator?

nie chce lowic batem na zawadach. lubie lowic czesto bacikiem poniewaz on mnie cieszy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce lowic batem na zawadach. lubie lowic czesto bacikiem poniewaz on mnie cieszy;)

w takim układzie możesz kupić pustą szczytówkę[jeśli już masz to jeszcze lepiej] i zamontować amortyzator, tylko dobrać jego parametry względem własnych potrzeb ;)

zawsze można kupić nowy łącznik, tylko po prostu lepiej go dopasować[węższy]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle wkleiłeś łącznik skoro jest za luźny, zdejmij go, i wklej super glue albo kropelką i będzie ok. Jeżeli jest szczytówka za cienka w stosunku do łącznika, to albo ją skróć minimalnie, albo najpierw naklej na nią wzdłóżnie kawałek nitki a dopiero potem wklej na całość łącznik. Oczywiście zakładam że kupiłeś dobry łącznik tzn. niebieskie stonfo i wklejasz go na odpowiednią szczytówkę: najlepsze są pełne szklane.

Pozatym mogłeś powiedziec żeby sprzedawca w sklepie ci go wkleił.

Jakiej długości jest bat? Jeżeli poniżej 7 metrów to nie montuj w nim gumy. Amortyzator w bacie nie jest po to aby mieć go dla szpanu tylko po to żeby amortyzował naglą ucieczkę dużej ryby, najczęściej karpia, (gatunku chetnie poławianego we włoszech, anglii, hiszpanii, portugalii, i właśnie do takiego łowienia, jest potrzebna guma w bacie, kiedys widziałem na youtubie jak na włoskim łowisku facet ciągnał karpiki na bata 4m z amortyzatorem) lub amortyzował dlugie baty tj. 8m i więcej.

Pozatym lepiej nie montuj gumy w bacie skoro masz narazie problem z ze zwykłym łącznikiem. Nie uszczuplając twoim zdolnościom manualnym. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumeczka? Jesteś w posiadaniu jakiegoś radzieckiego łącznika :smile: Proponuje ci pójść z batem do sklepu i kupic łącznik stonfo oraz powiedzieć żeby ci od razu na miejscu go wkleili.

Wpisz sobie w google grafika zaczep stonfo i obejrz sobie jak wyglądają. Żeby ktoś ci nie wciskał w sklepie chały. Zaczep kosztuje 3-4-5zł w zależnosci od modelu i wielkosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Ja pomiędzy agrafke a oczko bata dawałem kawałek plecionki aby wyeliminować hałas jaki powstaje.
ależ są specjalne zapinki stonfo które się montuje na szczytówce do bata :lol:

zapinka stonfo http://intersa-fishing.abc24.pl/?kat=72032&pro=556586

są też różne odmiany i tańsze zamienniki.

temat był już na pewno poruszany na forum, radzę używać opcji szukaj na przyszłość i klepnij "pomógł" bo temat jest wyczerpany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ są specjalne zapinki stonfo które się montuje na szczytówce do bata

A jak tą zapinke zamontować do oczka?

tak samo jak się przykręca do wędki kołowrotek gdy jeden już jest na niej zamontowany :mrgreen:

wyjmujemy ten pseudo-zaczep(oczko). montaż zapinki jest bardzo prosty, pokazany w ww. linku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.