Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Gdzie na sandacza w kujawsko - pomorskim???


kadziul

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadz się PHANTOM , wszystko przed nami , co do cierpliwości to sandacz nie jest rybą dla choleryków .

Kiedyś, podczas spingowania namierzyłem sandacza , blisko brzegu , tylko raz delikatnie puknął , próbowałem wszystkich sztuczek i nic . Kiedy przynęta wpadła w zaczep , zmuszony byłem przedrzeć się przez krzaki , kiedy już tam byłem to podałem gumę z tamtego miejsca i walnął .

gdyby nie cirpliwość i determinacja pewnie dał bym luz, a tak wim ,że nieraz wystarczy przesunąć sie dwa lub trzy metry w prawo lub w lewo i wszystko ulega zmianie .

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 136
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam Panowie. Musze sie pochwalic wczoraj podczas wypadu sandaczowego udało mi sie złowić ładnego bolenia, miał 75 cm i ważył prawie 4 kg. Wziął juz po ciemku na uklejopodobnego salmiaka. Ryba wrocila do wody bo bolenie nigdy nie zabieram. potem mailem jeszcze na kiju sandacza ale sie spiął. Phantom ja w przeciwienstwie do Ciebie łowie na główkach w dól od Solca czesto jezdze do Otorowa plywam tez na druga strone ( Białe Góry) W tym roku w Otorowie mialem juz na brzegu sandacza ktorego szacowałem na ok 5 kg ale niestety wygrał walke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sid

Też kiedyś pływałem na Białe Góry.Sporo ciekawych miejsc nie obłowionych tak czesto przez wędkarzy jak lewa strona Wisły.

Mam pytanie czy też masz sporo takich brań ze sandaczyk pociągnie za ogonek i już wiecej nie poprawia?Ja mam coraz wiecej gum pokaleczonych w ten sposob i zastanawiam sie co zrobic by sprowokować sandacza do bardziej zdecydowanego brania.

Jan na razie 4 razy pod rząd wracałem o kiju :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zdarzyło mi sie parokrotnie takie branie. Ostatnio jak bylem na przykosie mialem wlasnie takie branie odruchowo zaciąłem i nic, pusto. Mialem tez niedawno taki przypadek ze sandacz pogryzł mi ripppera a ja wogole nie wyczułem tego brania. Moze jak sie zrobi zimmniej to zaczna brac agresywniej, ciezko poowiedziedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sid

Właśnie wróciłem z Przyłubia, efekt to jeden "śledzik" i przepiękne branie sandacza na napływie na srebrnego jankesa z główką 5 gr.W pierwszym momencie myślałem ze to szczupak lecz kieł który pozostawił w gumie (prawie 2cm :shock: ) nie pozostawił wątpliwości ze to był duży sandacz, niestety przez chwile roztargnienia nie zaciąłem go porządnie a i uderzył zaraz przy głowce gumy :sad: i jedyna pamiątką pozostał ten kieł i rozorany yankes :sad:Branie nastąpiło bardzo nietypowo bo o 9-20 i praktycznie pod samą główka.Wybiore sie tam ponownie na dniach wieczorem i może uda mi sie coś skusić na woblera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt dzisiejszego wyjscia na chwile nad wode :mrgreen:

Nabrał sie na pływającego Salmiaka Sting 6cm o 19-15

[ Komentarz dodany przez: sinus: 01-10-09, 18:01 ]

zdjęcie niezgodne z regulaminem wstawiania fotografii na forum zostało usunięte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktoś mi łaskawie wyjaśni dlaczego usunięto moje zdjecie? :evil: Przeciez jestem jego autorem wiec nie rozumiem w czym tak naprawde jest problem?Czy to ze wykonałem je w domu?Raczej nie wyobrazam sobie noszenia dodatkowo lustrzanki ze soba na ryby z racji jej gabarytów i ze to drogi i delikatny sprzet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapoznałem sie z nim i jedynym powodem o ile dobrze zrozumiałem jest to ze foto zostało wykonane w domu, niestety jak juz pisałem nie chodze nad wode z aparatem ze wzgledu na jego gabaryty a 99% złowionyc przeze mnie ryb trafia z powrotem do wody
Na początku też tak miałem ,a fotki na tle kafelek mi sie nie podobały ,ale znalazłem wyjście ,rybę pod pachę aparat w rękę i na trawnik pod blok . :wink:

Miedzy innymi to robiłem pod blokiem 98e8fa0b64db0076m.jpg

Fotka beznadziejna technicznie ,ale oryginał muszę ze skanować kiedyś i pokazać całą :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sam narybek 30-40cm . Nie mogę namierzyć rodziców .

Wiem że są , jeszcze trochę i je znajde :)

Rodzice biorą na rafie nie daleko progu niestety bez łódki ani rusz :evil: Padło kilka takich około 4 kg w tamtym tygodniu i dużo mniejszych :wink: Niestety nie ja je złowiłem bo nie posiadam łódki i są poza moim zasięgiem :evil: Musiałem skupić się na okoniach i szczupakach z nawet niezłymi wynikami :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Lawdżoj :

Na pewno łowią z łódek ale sie nie przyznają do tego.

Byłem pod mostem w Srodę ok 22:00 .Nie było żadnego wędkarza A sandaczyki ganiały jak wściekłe na całej długości od mostu do ujścia Zgłowiączki .

To samo na wlocie do przekopu za wisłom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sie w końcu ruszyło, i po tych dwóch trójkach była 2 ka i jeden ładny sandałek po kilkunastu sekundach zjechał mi wczoraj z kija.Moze nie sa to oszałamiające sukcesy lecz sandały z tego co zauważyłem żerują bardzo krótko bo około 30minut.Po tym jak sie sciemni i zanim na dobre rozjasni póżniej następuje cisza i nic nie daje biczowanie wody.Trzeba sie wstrzelić w ten krótki okres i jeśli chodzi juz jest nasz :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.