Skocz do zawartości
Dragon

Tańszy sprzet wedkarski zimą?


raziel74

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zastanawiam się cały czas nad zakupem kołowrotka. W grze pozostały:

- okuma travertine trb 55;

- spro aggresive lcs 750;

- dragon maxima FR 1060i

Najbardziej bylbym skłonnyu co do okumy, ale nie znam opini na temat tego dragona (którego sprzedsawca w moim mieście zachwalał pod niebiosa, mowiąc że jest dużo lepszy od okumy trb 55)

Anyway...

Odbiegam od tematu.

Ostatnio spotkałem wędkarza, który zdecydowanie odradził mi zakupy sprzętu wędka+kołowrotek podczas sezonu letniego. Powiedział, że duzo taniej "wyrwe" kręciołą przyzwoitego i węde do niego zimą , koło grudnia.

Co Wy o tym sądzicie, jedna z moich wędek to juz prehistoria (druga wraz z kołowrotkiem była wymieniana rok temu) i chciałbym ją zmienić, wiadomo jeździ się na rybki i wolałbym to zrobić jak najszybciej, ale jeżeli jest taka różnica cen to może poczekać do grudnia??

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

raziel74, to prawda zimą trochę taniej, kupowałem kołowrotek zimą, drugi taki sam poźną wiosną, rożnica w cenie prawie 30zł. Widziałem posezonowe obniżki o dużo większe kwoty.

Jak Ci się nie pali możesz poczekać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O OKUMIE TRB jest całe mnóstwo informacji na forum i złego słowa na jej temat nie znajdziesz. Sam mam 2 sztuki i jestem zadowolony :)

Zimą i późną jesienią można dostać taniej sprzęcik, tylko nie zawsze jest jeszcze w czym wybierać :( a w nowym sezonie ceny pewnie znowu podskoczą, chociaż mam nadzieje ze nie tak jak w tym roku bo podwyżka ok. 30% to była przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźcie pod uwagę że tej zimy zdecydowanie były tańsze nawe 30% , ale to stare zapasy po "dobrej" cenie dolara i eura miały na to wpływ.

Teraz jest drogo z zima mysle że max 10% taniej można by kupić. Zresztą zależy gdzie i co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Teraz jest drogo z zima mysle że max 10% taniej można by kupić. Zresztą zależy gdzie i co.

Szukam gdzie mógłbym kupić tanio 2 szt. OKUMA TRB 45 lub 55??? ma ktoś jakieś ciekawe oferty?zastanawiam się czy da się je kupić na giełdzie w łodzi?i ile tam one kosztują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raziel74, co do ceny to poprostu trzeba szukać i jeszcze raz szukać. A co do kreciołkoów to musisz wszystkie w łapy dorwać i samemu ocenić. Złego słowa na okumę nie znajdziesz jak pisal zdrapek, ale spro i dragon tez robią dobre kreciołki. Powiem ci że jak kupiłem okume do federka i dragona viperka do matcha to jakością złożenia materiałami i ogólnie pracą mechanizmu dragon bije na glowę okumę. Także najlepiej jak sam sprawdzisz co ci bardziej odpowiada. Co do żywotności przynajmniej okumy i spro można być spokojnym bo używają go ludziska od lat i złych opinii brak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej bylbym skłonnyu co do okumy, ale nie znam opini na temat tego dragona (którego sprzedsawca w moim mieście zachwalał pod niebiosa, mowiąc że jest dużo lepszy od okumy trb 55)
Dragon jest może nieco lepiej wyposażony, na pewno też ma wyższą kulturę pracy jest to też odrobinę nowsza konstrukcja, ale myślę, że travertine na dłuższą metę dzięki swej prostej konstrukcji, okaże się trwalszy i bardziej niezawodny niż dragon.

Lecz gdybym to ja miał wybierać z z w/w wziął bym spro aggresive lcs

Ostatnio spotkałem wędkarza, który zdecydowanie odradził mi zakupy sprzętu wędka+kołowrotek podczas sezonu letniego. Powiedział, że duzo taniej "wyrwe" kręciołą przyzwoitego i węde do niego zimą , koło grudnia.

A mój sprzedawca, radzi mi zawsze zakupy styczeń-luty, wtedy wg niego jest najkorzystniej, właśnie przed targami i przed pojawieniem się na półkach nowych hitów - swiecidełek w nowych cenach.

Jak masz pieniądze kup od razu krecioł i wędkę za jednym zamachem u jednego sprzedawcy, wtedy będziesz mógł go mocniej przycisnąć o lepszy rabat.

Ps. ostatnio "zaspałem" nieco i zamiast w lutym wybrałem się po jeden patyk w kwietniu ..i przepłaciłem ponad sto złotych :???: , no niby nie majątek, ale miałbym za to kilka paczek fajnych haków lub trochę niezłej żyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.