Skocz do zawartości
tokarex pontony

Ciasto na płocie


piotr2273

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Cześć.

A powiedz mi, czy biorą Ci te płocie na ciasto? Bo moim zdaniem o wiele lepsze byłyby jakieś robaczki - ja zawsze używam pinek, albo czerwonego robaka. Próbowałem z ciastem na płotki i nie bardzo. Tylko zmieniłem przynęte na pinke - od razu 30-sto centymetrowa płoć. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sprawdzone ciasto płociowo-leszczowe.

Sposób przygotowania:

Gotujemy jajko na twardo

Bierzemy żółtko i rozgniatamy je

Dodajemy masło (bez domieszek - Proporcje wg własnego wyczucia)

Dodajemy mąkę (Proporcje wg własnego wyczucia)

Wszystko należy dokładnie wygnieść.

ALE UWAGA…

Należy wziąć ze sobą na łowisko trochę mąki. Ciasto w wyższej temperaturze zrobi się rzadsze, więc by uzyskać pożądaną konsystencję trzeba je domieszać.

Nigdy nie robiłem domieszek zapachowych – nie było potrzeby. Na leszcza najlepiej domieszać trochę czerwonym barwnikiem.

Ze względu na obecność naturalnego masła ciasto zachowuje świeżość przez jakieś 3 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 2 months later...

Jak dla mnie to, na płoć najlepsze jest ciasto waniliowe i do tego dołącze małą pinkę lub białego robaczka.

Taki szybki fast food one uwielbiają, aczkolwiek wszystko zależy od łowiska. Z tego co wiem to rozbieżności mogą się brać również z tego czym zanęcamy wcześniej. Moja zanęta ma aromat wailiowy zatem ciasto w tym smaku też cieszy się powodzeniem.

Wydaje mi się też, że na czerwonego bieże lepiej latem i po opadach deszczu, a tak ciasto lub biały....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.