Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jaki wybrać kij do woblerów Salmo Pike9,Perch8,Skinner10??


mvp1984

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Mam zamiar jesienią połowić trochę na wyżej wymienione woblery (i kilka innych w granicach 5-13 gramów, wszystkie płytko schodzące i pływające) i zastanawiam się jaki kupić do nich kij?? Więc czy wystarczy taki o wyrzucie do 25 g, 275cm(nigdy nie łowiłem na woblery i nie wiem jaki opór stawiają w wodzie, bo to pewnie ważniejsze niż ich ciężar), czy lepszy będzie trochę mocniejszy 30-35g???, i czy tym cięższym da się rzucać 5-6 gramowymi woblerami?? I jeszcze jedno, w łowisku w którym mam zamiar wędkować szczupaki rzadko przekraczają 2-3 kilogramy i do tej pory z powodzeniem łowiłem je 18 gramowym kijkiem na gumy...jednak teraz strasznie się napaliłem na te woblery i chciałem się poradzić kogoś mądrzejszego. Z góry dzięki za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ja jednak zgodzę się bardziej z Cinkiem. Nie chodzi tylko o opór który przynęta stawia ale też o jej osprzęt. Te woblery są już solidnie uzbrojone i takiej samej solidności wymagają od kija aby "zakotwiczyć". Sądzę że będziesz miał problem, aby skutecznie zaciąć kijkiem do 25 gram. Aby daleko latały, poszukaj sobie kija który się dobrze ładuje. Ideał to CD XLS 3,05 8-32gr, ale to dosyć droga zabawka (chociaż warta każdego wydaego grosza). Jeżeli łowisz z łódki to problem odpada, bo w razie czego możesz spokojnie podpłynąć. Takim kijem nie połowisz komfortowo przynętami 5-6 gr. Będziesz musiał zdecydować przed łowieniem czy zabrać stary kijek do małych woblerów, czy nowy do większych przynęt - tragedii nie ma, kwestia podjęcia decyzji przed wyjściem na ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.